Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 01.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Първи съществен проблем...нови [re: QE2]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 17:43



Здравей, QE2 и кураж!

Не е лесно, но става и ти си избрал най-добрия начин. Аз самата не пуша от повече от 2 седмици и вече съм ОК, но в началото щях да се побъркам и аз. Има няколко важни неща, които трябва да се знаят обаче:

- първите 72 часа (3 дена) са най-трудни, защото през това време в кръвта още има никотин и тогава страдаме от абстинентни признаци (главоболие, паника, треперене на ръцете и тн.)

- след това трае още 10-11 дена, значи общо две седмици от първия ден, за да се пречисти организмът напълно, като обикновено между 7 и 10 ден има още една криза, този път психологическа (аз например се паникъосах на ден 9)

- след това вече е по-лесно, но е МНОГО ВАЖНО през цялото това време да не поемаш никотин под никаква форма (цигари, дъвки, лула, лепенки, бонбонки итн), иначе се връщаш на позиция едно и пак те чакат 72 часа докато се изчисти кръвта.

Както казах, аз не пуша вече от 20 дена, началото беше кофти, но сега е СУПЕР - имай предвид, че преди това си бях сериозен пушач (кутия и нещо) повече от 18 години, така че знам какво е...

Щом си уеб-дизайнер и седиш толкова пред компютъра, погледни един сайт със страхотна информация, която адски ми помогна (това по-горе е оттам в сбит вариант и преведено набърз на български :-)) ).сайтът се казва whyquit.com и наистина помага. Други добри сайтове (но не толкова) са ash.co.uk и thetimeisrigh.co.uk

Късмет!

exsmoker







Тема Ден 11нови [re: exsmoker]  
Автор QE2 (Освидетелстван)
Публикувано05.09.02 23:17



Благодаря, exsmoker ! Ще погледна сайта който ми препоръча... Днес е ден 11 и се чувствам отлично... Ето какво разбрах (то е елементарно ама)... Най-много ми се пуши в часовете когато съм пушил най-много - при мен това е сутрин около 11 и вечер около 21... Наближи ли това време се изнасям навън докато премине "кризата" (що ли го слагам в кавички)...През останалото време нямам проблеми... Миналата вечер имах гости и всички пушиха, на мен дори не ми направи впечатление...

И още едно откритие : ПУШАЧИТЕ СМАРДЯТ УЖАСНО. Не съм и предполагал че такава сладникава миризма се е носила от мен... А ако е комбинация с парфюм или одеколон става още по-отвратителна...

...all those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Тема Re: Congratulations за ден 11нови [re: QE2]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано06.09.02 17:08



Супер QE2!

Cтрашно се радвам, че ми отговори и че си на ден 11, защото емайла на който отговорих звучеше много отчаяно и се чудех дали си издържал. Аз имах няколко трудни моменти миналата седмица, тази е много по-добре и съм наистинa щастлива, че не пуша.

Да, миризмата е доста кофти и странно как човек не си е давал сметка, че и той мирише така. Като бях малка и пушех "тайно" от нашите се чудех как така майка ми (тя е непушач) винаги ме подушваше. Чак сега ми стана ясно - като мине някой покрай мене винаги знам дали е пушач или не :-))

Другото супер нещо е, че сутрин ставам много по-лесно и с ясна мисъл, по-рано ставането сутрин преди 9 ми беше мъчение.

Иначе най - кризисните моменти и на мене ми бяха сутрин с първото кафе (т.е. тогава пушех много, веднага след сън, когато човек не е пушил 7-8 часа и запасите от никотин са намаляли) и вечер, когато по принцип си пушех най-много (поне 10-15 цигари между 6 и 11 вечерта в моя случай). На този сайт е много добре обяснено за "triggers" - ситуациите, които предизвикват желанието да си запалиш - например в определена кръчма, с определени приятели, като говориш по телефона и тн. Като успееш да не си запалиш при даден "спусък" следващия път тази ситуация вече не е спусък и не ти се пуши. И май наистина е така...

От whyquit.com имат препратка и към една група за взаимопомощ на сайта на
msn - всеки може да влезе и да чете, но само членове могат да пишат - там има също много информация и интересни дискусии - аз първите дни четях с часове и ми помогна за най-трудните моменти.

Пиши как вървят нещата при тебе и имай предвид, вече си почти минал втория важен срок от 2 седмици (щом и сега се чувстваш отлично нещата само ще стават още по-добри).

А и още нещо, на интернет също има и т.нар. "quitmeters", където като си въведеш откога не пушиш и някои други данни, той ти смята до секундата откога не пушиш, колко цигари не си изпушил и колко си спестил - много повдига духа (досега 70 лв в моя случай!) - не помня точните адреси, но има много препратки или пробвай google.

Good luck!

exsmoker



Тема Re: Ден 11нови [re: QE2]  
АвторDodalina (Нерегистриран)
Публикувано06.09.02 17:59



I na men mi napravi vpechatlenie kak mirishat pushachite sled kato spriah da pusha.Mnogo gadno.Jalko, che tolkova godini i az taka sum uhaela...........



Тема Re: Ще полудея!нови [re: QE2]  
Авторypчeтo (Нерегистриран)
Публикувано08.09.02 20:39



Ти да не си луд? Как ще си пиеш кафето и уискито сега? Как ще убиваш работно време? И колко ще си удължиш живота? Да познаваш непушач, който да е безсмъртен? Умират завалиите от същото от което и пушачите, често дори по-рано. Знаеш ли защо? Защото не са хора на живота и са циции! Всички непушачи са стиснати като кучи гъз и не мога да ги понасям като ми седнат на масата и почнат отегчено да си ближат кафенцето или сокчето и да се мръщят постоянно, че димът все в тях отивал. Кво като отива в тях? Да не им взимам пари за това?



Тема Re: Уточнениенови [re: exsmoker]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 09:23



Вчера си дадох сметка, че съм дала грешно интернет адресите на някои от сайтовете за отказване :-(( , така че по-долу са всички точни адреси

www.whyquit.com
www.ash.org.uk
www.thetimeisright.co.uk
www.quit.org.uk

exsmoker



Тема Re: Ще полудея!нови [re: ypчeтo]  
Авторexsmoker (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 10:17



Всички умират рано или късно, в това няма съмнение. И естествено, някои пушачи умират по-късно от някой непушачи, това също е несъмнено.

Номерът е в това, че един пушач има шанс 50 на 50 да умре от тютюнопушене - всички знаем за рака на белия дроб (между другото, има поне 5-6 вида такъв рак), инфаркти, освен това има болест на Бюргер - това е нарушение на кръвообращението в крайниците, което води до гангрена и ампутация на пръсти, стъпала, длани, крака и ръце (не си измислям, проверете с google.com) ако не ми вярвате.

Та нещата изглеждат по следния начин: един пушач (аз също пушех допреди 3 седмици, но се опитвах да си спра отдавна и най-накрая успях :-))) ) е като човек, който се е качил на КОРАБ, КОЙТО ИМА ШАНС 50 НА 50 ДА ПОТЪНЕ заедно с всички пътници. И този човек не само че не се притеснява, но и се опитва да убеди и други да се качат на същия кораб или ако вече са се качили, да не слизат.

Съжалявам, но това е положението. Плюс това и кафето и уискито (и хубавото вино) имат страхотен вкус и без цигара; за парите пък да не говорим - изведнъж ми стигат за много повече неща (с тези страхотни намаления по магазините това е направо супер :-)).

Така че не ми остава нищо друго освен да ви пожелая BON VOYAGE и дано да имате късмет да сте на другия кораб (шансът е все пак 50:50)

еxsmoker




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.