Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 29.09.24 
Градове
   >> Сливен
*Кратък преглед

Тема Важни инвестиционни проекти  
Автор Hoвинap (BoomBoom)
Публикувано29.06.05 18:03





Този файл се чете през Adobe Rеader. На него може да се види много ценна информация, отчети и проекти на английски език за обекти на територията на гр. Сливен, за които общината е намерила или все още търси инвеститори:
-прословутата недовършена болница
-мултифункционалната спортна зала и съоръженията в парк "Юнак"
-автомобилната писта
-индустриална зона - Запад
-центъра за отдих до ходела в местността Карандила
-Сливенски минерални бани

Има и много снимки и схеми на проектите, така че запознайте се с това, което предстои да се прави в Сливен



Тема Re: Важни инвестиционни проектинови [re: Hoвинap]  
Автор shkogi ( шкодаджия)
Публикувано03.07.05 09:53



Интересно! Вчера гледах по телевизия "Херос" едно много любопитно филмче, по подобие на поредиците On Travel на National Geographic за Русе и околностите му. Много ми хареса, аз съм живял там една година и видях, че нищо важно не беше изпуснато. Видях също, че община Русе е направила в центъра на града бюро за туристческа информация, където безплатно се помага на туристите в подбирането на маршрути и посещаването на забележителности.

Ей такова нещо му трябва според мен на Сливена! Тук има много какво да се види! Вземете например старите къщи-музеи в Сливен. Всяко лято, като си дойда ги обикалям, но ако не ги знам къде са, няма начин да ги намеря, а като ги намеря, трябва да намеря и някой да ми ги отключи...

Най-интересното ми се видя, че филмчето е финансирано от Русенската община, към която има специално звено за развитие на туризма. Ам чи нал и бати Лечко има хотелче, нека напраи нещо по този въпрос, идеята, мисля, е хубава?



Тема Re: Важни инвестиционни проектинови [re: shkogi]  
Автор Hoвинap (BoomBoom)
Публикувано14.07.05 16:14



За бюрото в Русе - това всъщност е по изпълнение на националната стратегия всеки областен център в България да има такова бюро, което да предоставя информация за възможностите за туризъм, както и всички предстоящи културни мероприятия. Скоро откриха във Видин, например, не виждам защо не е направено същото и в Сливен. Имаме историческо наследство под формата на църкви, музеи, старинни къщи с етнографска стойност. Но за някакъв пробив в това отношение е нужен подход, реклама и пари за инвестиции. Природните дадености също са налице, вече съм споменавал за Карандила (почивна база, езеро, футболно игрище, каракачански събор, делтапланеризъм) и Сливенски минерални бани. Така че Сливен има нереализиран потенциал в туризма, строят се и все повече хотели в и около града.



Тема Re:не разбрахте ли, че писта няма да иманови [re: Hoвинap]  
Авторжokep (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 20:35



Нещо спряха дискусиите относно пистата край Сливен. Явно е, че всичко беше кьорфишек и реклама на кмета.



Тема Re:не разбрахте ли, че писта няма да иманови [re: жokep]  
Автор PuzzleМодератор (вода)
Публикувано24.07.05 12:06



Хъммм никой здраво мислещ човек не би повярвал на подобна "реклама"...
Освен в пистата трябва да се налеят и още много-много инвестиции в инфраструктурата, което поне на този етап от развитието на градът ни е доста трудно начинание...



Р.Р. Тиии да не си оня жокер от С.А. ?

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема Не е вярнонови [re: жokep]  
Автор Hoвинap (BoomBoom)
Публикувано26.07.05 23:28



Сливен ще има писта, няма да е на Формула 1, но ще има модерна писта за автомобилни състезания. Избрано е място за съоръженията, има интерес от няколко сериозни инвеститори, сега последно проучвания прави голяма компания от Япония. Въпрос на време е.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.