Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 23.09.24 
Автомобили
   >> Skoda
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови  
АвторGalliard(mlad entusiast) (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 23:40



Predi okolo 6 meseca podhvanah semeinata Skoda 120l i zapo4nah da ia stiagam...Smenih tui-onui, tia mi se otblagodariava6e vseki put podobava6to.Taka leka-poleka se razraboti (v zimni uslovia) i sega vurvi savsem snosno. No, ne 6te6 li, kato pitah edin maistor za6to ot vreme na vreme izliza leko sinkav pu6ak prez auspuha toi otse4e - osnoven remont. Ima leko dolovima mirizma na benzin v masloto...(No moje i da se luja,novobranec sum) Rizi, butala, segmenti + pari za remont =mnogo razhodi s neiasen smisul.
Kakvo mislite - ima li smisal da se pravi remonta i ako da otkade da se vzemat 4asti - primerno mi kazaha, 4e e dobre da vzema segmenti za zaporojec...



Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: Galliard(mlad entusi]  
Автор Taratorko (Пътник нанякъде)
Публикувано14.04.04 01:48



Здрасти,
Преди да се прави такова заключение има една думичка - ДИАГНОСТИКА
1. Компресия мерихте ли? Колко е?
2. Масло гори ли? Колко?
3. На колко км е двигателя от последната смяна на масло?
4. Подмяна и диагностика на филтри, свещи, регулиране на карбуратор, запалване.......... и т.н.......
5. Състояние на клапани (и опашките им) кобилици, водачи.........
6. Гарнитура на глава
7. Пуши ли от вентилацията на картера и колко....
.
.
И другите да допълват - просто съм много уморен...
Има случаи когато е нормално да изпушва - например след спиране с двигател и последващо рязко подаване на газ.....
Има и една камара други косвени симптоми водещи до заключението за основен ремонт - така, че не бързай - отговори си на тези и зададените от другите колеги въпроси, иди на друг "майстор" и чак тогава се шашкай.
Ако колицата си те слушка и върви така, че да ти харесва - по-добре си се вози и не я закачай, ако няма нужда

Когато Господ намрази някого - изпълнява всичките му желания!


Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: Taratorko]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано14.04.04 22:32



Аферим! И си уморен......!
Леле ако си отпочинал!!!
Нищо лошо! Много правилно си написал всичко!
Никога не бива да се бърза! Особено когато става въпрос не за даване на 5 лв!



Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: Шkoдa]  
Автор Mishelle ()
Публикувано15.04.04 14:28



Absoliutno sam saglasen s Taratorko. Parvo izmeri vsichko i posle se shashkai. I nai- veche smeni ,,maistora,, zashtoto bez tezi izmervania nikoga ne mojesh taka leko da se izkajesh,,za osnoven remont,,



Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: Mishelle]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано16.04.04 20:31



Всичко казано от Taratorko е правилно.Доста неща трябва да се погледнат.Ако пък имаш познат някъде,където има анализатор на изгорелите газове,ще е добре-на тоя уред безпогрешно могат да се хване,ако изгарящото масло е повече от нужното.

Колкото до буталата и сегментите...не си играй да търсиш зазови-няма да намериш такива.Поне не оригинални,защото никой не внася.От години.Зазовите са идентични с тези на лада 1200.Разликата между тях и зазовите не е в размера,а в качеството на материала-зазовите са малко по-качествени,заради въздушното охлаждане и съответно по-голямото топлинно натоварване на мотора.При шкодата това е безсмислено,защото тя не работи на толкова високи температури.



Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано16.04.04 21:47



Бъркаш нещатаааааааааааааааааааа!
Сегментите на ЗАЗ 965 и 966 са с диаметър 72 мм и стават за Шкода! Масления сегмент е сглобяем и освен това тези сегменти са предвидени за доста по-височка температура - нали знаеш какво охлаждане имаше костенурката. Всъщност 72 мм има и Дачия!
Сегментите на ЗАЗ 968 са с диаметър 76 мм и стават за Лада!



Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: Шkoдa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано17.04.04 13:22



Ами...има един основен пролем в цялата работа...части за основен ремонт на 965 и966 през живота си не съм виждал....По времето,когато съм се раждал и двата модела са били отдавна изведени от производство.Съмнявам се сега да могат да бъдат намерени отнякъде.
Иначе скоро гледах някъде из нета един каталог с номерата на сплавите,изполвани в двигателите на всички съветски автомобили ,произведени след 69-та.По принцип според номера на сплавта един специалист би могъл да разчете какво и в какви пропорции има в нея...та номерата на ладата и на заз-а бяха различни.
За съжаление нямам идея какъв е нормалния температурен диапазон на шкодата,който според производителя гарантира оптимална работа.При ладата нормалните температури бяха някъде около 80 градуса лятото,докато на заз-а нормалния му режим (мерен по температурата на маслото) е между 85 и 110 градуса...та разликата в чарковете би трябвало да е ако не друго,то поне в коефициента на топлинно разширение.

За дачията обаче нищо не знам...няколко пъти съм виждал,но никога не съм се качвал на подобна кола,какво остава пък да видя разглобен двигател...:))))



Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано19.04.04 20:45



Пич ако си от София днес ходих до магазина за Шкода на ул. Овче поле и до самия магазин са открили магазин за български бутала и сегменти иди и провери как са цените ама си мисля ,че няма да са мноо скъпи ,а за качеството после ша разправяш

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки


Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: The Best FORMAN]  
АвторGalliard(mlad entusiast) (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 22:41



Blagodaria na vsi4ki ! Eto kakvo napravih :
1.Smenih maistora - rezultata e (estestveno) - vtoria ne misli kato purvia, t.e pregleda kolata i kaza, 4e ne vijda nikakuv problem s "pu6ene".
2.Otidoh na stend - resultata be ,4e si gori nai-normalno koli4estvo masulce...
3.Ogledah kolata na kanal - ne te4e otnikade ni6to.
4.Uspokoih se, 4e niama da mi se nalaga da pravia osnovnia remont pone o6te 10-15 hiliadi.Km i re6ih da napravia o6te niakolko proverki samo profilakti4no. BOstava mi kato obica na uhoto da ne se vpriagam na purvia "maistor".
Blagodaria na vsi4ki!



Тема Re: Maistora kaza...Xm...osnoven remont!нови [re: Galliard(mlad entusi]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 23:32



I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защотое с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев


Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:








Подпис:













Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.