Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 28.06.24 
Автомобили
   >> Skoda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Skoda 120 Lнови  
Автор erika (kysokoska)
Публикувано13.10.04 18:49



Вчера си я взех от майстора и днес вече не работи!
До сега ремонтирах двигателят, но днес не върви на газ. Не знам какво и е, но са толкова ниски оборотите, че изобщо няма сила да тръгне
Вчера след като ми я докара майстора отидох да и купя зимни гуми, поднових я и си мислиех, че няма да имам проблеми до пролетта поне, а то какво...?!
Така ли е с тия Шкоди? Ако работи на газ, не върви на бензин, ако нямам проблем с това, то трябва да се сменя ангренажна верига, ако не е там проблема се оказва, че са избили гарнитурите.......Аман!
Сега какво да правя? Толкова съм инвестирала в нея, че не мога да спра да я поправям, но...И тия гуми за какво ли ми бяха :(
Момчета, не знам какво да прая и се чувствам яко прецакана, но колата ми трябва....
Сега проблема ми е в газта, но утре какво ли ще изскочи?



Тема Re: Skoda 120 Lнови [re: erika]  
АвторFAV135 (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 19:26



Ами - незнам.
Дали ходиш при правилния майстор?? Тук някои имат сервизи.. дано ти дадат някакво мнение.....
Иначе - Шкодата си е дамска кола, ..
друга кола?? - с рено 19 без серво на волана как се виждаш.. представи си какво ще е - една позната има такова чудо - аз не мога да и въртя волана, та камо ли - тя сама..



Тема Re: Skoda 120 Lнови [re: FAV135]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано13.10.04 23:06



И аз така мисля - не ходи където трябва момичето!



Тема Re: Skoda 120 Lнови [re: Шkoдa]  
Автор Mishelle ()
Публикувано14.10.04 10:47



Ima razni maistori, deto samo pari znaiat da pribirat, osobenno ot hora, koito ne razbirat za kakvo ide rech...Kaji ot kade si, moje bi niakoi ot nas shte uspee da te nasochi kam maistor.



Тема за Софиянови [re: Mishelle]  
Автор erika (kysokoska)
Публикувано14.10.04 11:54



Как мога да знам дали майсторите при които ходя са добри, ако не отида да проверя!? И естествено не повтарям, защото всеки следващ казва, че колегата му преди него не си е свършил работата.
"Ама той ти е сложил стара гарнитура! Копеле! Не се прави така!", но следващия казва "Тая гарнитура е сменена, но не е затегната добре и са избили 3-ти и 4-ти..." - и започва да говори на неразбираем за мен език :( Sледващия "Да изшлаифаш глава без да смениш ангренажна верига..Ц -ц-ц-ц!"
И така...
Днес карах 15км на бензин защото, ако не загрее е невъзможно да върва на газ, но следващите км. бяха кошмарни - на всеки светофар колата угасваше
От местоработата до дома ми са 23км в едната посока и колата ми е необходима, защото карам и детето с нея на градина...Сега се чудя като се кача ще запали ли, ако запали дали ще има тяга да върви, а ако върви дали ще успее да ме закара до вкъщи ...
Обаче с нови гуми се кара по-добре в тоя дъжд



Тема Re: за Софиянови [re: erika]  
Автор Griffin (Напрви си сам)
Публикувано14.10.04 12:40



ako si ot Sofiq
moga da ti dam koordinatite na sledniq majstor :-))
Sasho Simov
762-736/ 0888 226 711



Тема Re: за Софиянови [re: erika]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано14.10.04 19:39



Be glei sa, neshta da te plasha, ma to si e do kusmet.... s kolite...
puk takiva filmi kato izpravna ot sekude shkoda nema ;)
moita za 4 godini glutna kude 3 bondaka, edno opraish drugo se sduha, nego opraish treto i t.n. v n period ;)
ma kazvat normalno e, kolata imala 8000 4asti i 20-tina godinki zad gurba si, to nii sa skapahme za tva vreme 4e te li ;)
tai 4e investirash investirash investirash, po nekoe vreme kat mine sedmica-dve bez remont-4ak se pritesnyaash.... ma navaksva se posle nema se puashish ;P

i taka do denya v koito prosto ti pisva
zimash si zapadnata troshka

nalivash i tam edni pari i taka....

P.S. Az kat edin opital i ot dvete gozbi edno moa tvurda sus sigurnost....
na4i na shkodaka sistemata beshe sravnitelno eftini 4asti, ma ejednevni remonti
na poloto 4astite sa dovolno po-skupi ma puk smenish li vednuj neshto zabravyash za nego prosto diapazona mejdu dva eventualni remonta e dosta dulug.... i taka

mi kusmet da ti pojelaya osven....

A)bort, R)etry or S)elf-destruct?


Тема Re: за Софиянови [re: minimiro]  
Автор shkogi ( шкодаджия)
Публикувано14.10.04 20:02



Точно така е, както казва minimiro. И аз сега съм пред дилема с една бяла Шкода...

Не е лошо колата ти да я види майстор - Сашо Симов и аз го препоръчвам - той е в Младост4, Bozzi е в Редута. Ако е само за оборотите на празния ход на газта - и аз мога да ти ги регулирам - живея в Павлово, а можеш и сама, но трябва да кажеш какъв ти е изпарителя на газовата уредба (виждам, че си навлязла в терминологията).

Но може и да са ти врътнали делкото - имай предвид, че никога не може да върви еднакво добре и на бензин и на газ - компромисно е решението : )



Тема Re: за Софиянови [re: shkogi]  
АвторOdin (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 22:16



Mi prawi sa kolegite. Ne ti triabwa da hodi6 po maistori. Triabwa ti 6kodadzia. I kato smenia6 4asti - samo nowi. Ni6to wtora raka ne slagai. Ne si struwa razprawiata posle. Ina4e 6kodata ako si ia gleda6 dobre 6te si warwi dobre....kato wsiaka druga stara kola de...



Тема Re: за Софиянови [re: Odin]  
Автор Mishelle ()
Публикувано15.10.04 00:03



I as da turia oshte edno mnenie tuka - ne sam saglasen sas Skogi - ako ti e napravena kato horata gazovata, kolata varvi kakto na benzin, taka i na gaz. I praznite oboroti sa si prazni oboroti, i varveneto si e varvene. As lichno izparitelia otkakto go slojih ne sam go pipal - nito kato remont, nito kato reglaj. Igral sam si samo s troinika, za da dobia niakakav opit otnosno razhod /varvene na gaz. Vsichki ostanali nastroiki si gi pravia samo ot karburatora. Obiknovenno sled pochistvane na karburatora sam na gaz, reguliram go, obrashtam na benzin - vsichko si e OK Inache Odin e prav - samo novi chasti, zashtoto chastite vtora raka vinagi izlizat po-skapo, poradi fakta, che gi smeniash po-chesto (s malki izkliuchenia), a i poniakoga vodiat do sazdavaneto na drug problem ili uslojniavaneto na veche sashtestvuvashtia. As da chukna na darvo, za 1.5 godini imam samo edin reglaj na klapanite dosega, ma da ne ia urochasvam. Niakoi tuka beshe napisal predi vreme neshto, koeto iavno nikoga niama da zabravia - "Skodata e mnogo blagodaren avtomobil, kakto se grijish za nego, taka i shte te vozi". I tozi kolega e 101 % prav. Po princip tova vaji za vseki avtomobil, ama me kefi obrashtenieto kam Skoda




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.