Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 28.09.24 
Автомобили
   >> Skoda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Похвалете се с разхода до Габрово :)нови  
АвторFAV135 (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 20:47



Когато тръгвах от ОМВ-то заредих догоре - това за мене са 47 литра /предишния ден бях сменил игла на карбуратора защото нещо течеше/.. Малко се притеснявах, защото не я поддържам колата много напоследък, но тя пък се държа много добре с мене както се оказа :))))))

Навъртял съм малко над 500 км. И стрелката в момента е малко под 1/2 резервоар - с този бензин ще си карам спокойно две седмици из София без да зареждам, мога да си ходя на работа и т.н. да обикалям след работа.
Това значи, че разхода ми е 5,5 някъде. И то включително катерене и слизане от Шипка. Почти съм сигурен, че и другите коли които дойдоха не са харчили много. Просто поддържахме постоянна скорост в колоната :)))))



Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: FAV135]  
АвторOdin (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 21:57



Abe be si sawsem praw. Az kato tragnah ot sofia biah s palen do gore rezerwoar. Do Etara strelkata be6e padnala sawsem amalko pod "1". Oba4e kato tragnahme nagore kam 6ipka mi se razkaza igrata. Padna pod 1/2. I posle dokato se pribera do sofia sipah o6te 10 lw. za wseki slu4ai!



Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: Odin]  
Автор Krankenstein (непознат )
Публикувано27.09.04 22:28



Az sipah v rezervoara na 100S-a okolo 20 l v Sofia - s tqh stignah do Kalofer (pribirahme se prez podbalkana), posle dozaredih o6te 7 l i s tqh se pribrah prespokoino v Sf. Za sajalenie zabravih da zaseka kilometraja na trygvane, oba4e po gruba smetka tova sa nad 500 km, zna4i razhoda e bil ne pove4e ot 5/100 (+200-300g. maslo - te4e mi ot benzinovata pompa)



Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: Krankenstein]  
Автор zloQQ (Хитър Петър)
Публикувано27.09.04 23:53



Ами срам, не срам ще си кажа и аз. Не съм засичал километрите или колко съм сипвал (ама бях я напълнил догоре де - за всеки случай). И благодарение на постоянната скорост, която се оказа 68 км/ч. по показанията на бордовия компютър, средния разход до Етъра ми излезе... 3.3 л./100км. Ами момчета - благодаря Ви, че ми показахте, че колата може да гълта и по-малко от 3.5 л. - преди една седмица пътувах и ми беше интересно да видя, колко мога да й смъкна разхода - та тогава показа 3.5 л./100км. Някой каза, че съм посръчквал колоната и не съм позволявал изоставане Ама истината е, че се бях размазал от кеф и при всяка възможност броях Шкодите пред мен - 9 броя са си супер, а даже по пътя и един Форман пикап се включи за малко, та станахме 10 А на връщане като тръгнахме от Етъра - до Шипка и обратно по същия път с отбивка до Соколовския манастир, който се оказа едно невероятно място (жалко, че сутринта рано имах работа и трябваше да съм си в София - иначе щяхме и ние да спим там - определено) и до София по същия път, по който дойдохме, вдигнах разхода на 4.0 л./100км. А и мен такъв дъжд ме пра, че едвам си карах - почти както сутринта в колоната, защото гумите ми са за смяна и не ми се искаше да има някоя кофти изцепка, както към Шипка - shkogi може да потвърди - добре, че ме видя и намали (може и да спря даже), че иначе щеше да надникне в багажника ми Та така...за разхода...
Поздрави!




Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: FAV135]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано28.09.04 07:39



Абре , що никой не е сложил газ да каже как е ? На моита бутилката е почти закрепена и скоро ще се сдобия и с плочка , ам като гледам май няма много Шкоди с газ

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки


Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: The Best FORMAN]  
Автор shkogi ( шкодаджия)
Публикувано28.09.04 07:57



Е как да няма - Рапида е на газ. По наши сметки разхода е около 6/100 ГАЗ, което е много добре - колкото на другата ми Шкода - 120L. Прав беше Spido Rapido, че му е харчел 8.5/100 ( той го кара екстремно обаче - със 140 км/ч).

Изминатите километри са 487 през подбалканската.



Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: shkogi]  
АвторBozzi (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 09:57



И аз мога да кажа, че съм постигнал горе-долу параметрите на ФАВ135, но май отидох по към 6, защото на връщане карах между 120-140 и е логично да вдигне малко, но не е като преди - почти 7. Това новата ангренажна верига е голяма работа, момчетаааааааа!



Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: Bozzi]  
Автор Mishelle ()
Публикувано28.09.04 10:55



Eto me i mene - na otivane razhoda beshe 6.8, a na vrashtane - 6.3 (na gaz). Otdavam go na staria vazdushen filtar, za koito ne mi ostana vreme da go smenia predi da tragna ( na 7000 km e veche, a triabvashe maks. na 5000 - 6000 da go izhvarlia), kakto i na loshata centrovka deto si biah napravil, ama za 5 min. rabota tolkoz. Grubo, po moite izchislenia i poznavane na kolata, tozi razhod na gaz se ravniava priblizitelno na okolo 5/100 benzin s normalni benzinovi jigliori na 1 i 2 kamera, ama moite sam gi smenil s malko po-golemshki, ta da darpam zdravo ne samo po patishtata, no i ot rezervoara



Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: Mishelle]  
Автор Griffin (Напрви си сам)
Публикувано28.09.04 18:01



Ами не знам дали мога да се похваля с разход де ама заредих доколкото може резервоара докато ми светна резервата ( тя е 7-8 л ) съм минал 475 километра някъде от тях 60 градско горе долу и смятам разход между 6 и 7 :-))



Тема Re: Похвалете се с разхода до Габрово :)нови [re: Griffin]  
Автор ScarefacE (the Explorer)
Публикувано28.09.04 22:23



е аз от Търново се включих,ама моя беше към 6.7/100 някъде бензин, ама маслото,филтрите и чукчето и наковалнята са ми за смяна,скоро ще ги оправя, на следващата среща ще видя има ли промяна:)

My pleasure becomes my poweR



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.