Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 08.06.24 
Автомобили
   >> Skoda
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема поплавък в резервоара  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано31.05.04 09:33



някой да е отварял резервоара и да се е занимавал с поплавъка и прилежащата му скала?
понеже не се преборих с километража (отворих го, но явно не на наи-малките му съставни части, понеже не забелязах нищо износено, заради което да спира от време на време) и реших да си оправя скалата за нивото на бензина - ужасно е да не знаеш колко бензин имаш
особено като караш на ръба на нямането...

най-накрая конкретния ми въпрос... износва ли се пластината (към която е свързан поплавъка), която "шари" по едни намотки. има ли значение натиска на пластината към намотките? т.е. ако я изкривя повечко - може ли плътния допир да затрудни движението й?
предполагам, че тук някъде е разковничето, понеже до преди отварянето стрелката на таблото се размърдваше за известно време, когато резервоара е пълен наполовина. като е догоре или а-ха празен - стрелката е забита долу
т.е. само в средно положеие на поплавъка пластината прави контакт с намотките, които са свързани с кабеляци и само тогава се завърта и стрелката на таблото.



Тема Re: поплавък в резервоаранови [re: fan]  
АвторSpido Rapido (Нерегистриран)
Публикувано31.05.04 12:26



Da plastinite se iznosvat ha za kakvo li e vtorata ?????? Niama da vi ma4a pove4e lubopitsvoto vtorata e za lampi4kata za rezervata! Mojesh da probvash da poizkrivish plastinata za nivoto no kakto kazvash vnimatelno da ne zadere plastinata v namotkite . Kato ia izkrivish probvai na raka leko i vnimatelno kak se dviji triabva da e bez absolutno nokakvo zaka4ane i da pokazva postoianno na tabloto koli4estvoto! NASLUKA v na4inanieto!



Тема втора пластина ли???нови [re: Spido Rapido]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано31.05.04 13:05



хм, при мен няма втора пластина
сетих се и за неработещата ми лампичка, но махнах небрежно с ръка...
сега се сещам и за една друга подробност, но която ми хареса в резервоара -> бензина се засмуква от потопен накрайник, на който има ситна мрежа и няма как да се дръпне евентуална утайка от лош бензин

п.с. а за километража - има ли разглабяне на тялото, в което са набутани самите вратки с отброяващите цифри и стрелката? предполагам там има нещо гнило



Тема Датчик за бензинанови [re: fan]  
АвторFAV135 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 00:18



fan Внимавай да не прецакаш датчика за бензина от много вадене и пипане. Аз така прецаках на една 100C -пластмасата е много крехка, защото е стояла на бензинови изпарения маса години. Новият е незаслужено много - 20-30 лв някъде. Според мене там импровизации не са желателни, защото нали се сещаш, че тая пластина хвърля искри като се движи насам натам по резистора, а това се лучва в резервоара ти.
Успех.



Тема Re: втора пластина ли???нови [re: fan]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано06.06.04 05:52



ее, а аз си мислех че само при мене ги има тея проблеми. резервоара майната му, вече съм на газ, ама това че не знам с колко карам и колко карам с тая газ ме тормози.
fan, не знам при тебе какъв е проблема с километража, не можах да намеря къде си го описвал. при мене нищо не бачка в момента, щото изтръгнах жилото, иначе преди да го изтръгна, стрелката за скоростта подскачаше с едно много приятно ритмично стържене, предполагам от въртенето на жилото в обвивката му. Километри не се отчитаха, щото предишния собственик се беше опитвал нещо да майстори, и стигнал дотам да го разглоби, да счупи стрелката за скоростта и да нарисува с бяла боя къде е била.
Както и да е, кво направих: купих си чарка който се завира в основното тяло на километража в една дупка и се закача там към червяка. Едно малко такова никакво с едно зъбно колелце на него, ама струва 7лв. Намерих другия чарк дето пък се закача за тоя чарк (човека си го беше купил преди мене, ма не разбрал как и къде да го турне), и той вече върти колелцата с цифрите. Тва добре, закачих жилото, врътнах го (с бормашина става мноо яко без да бучиш из квартала с разглобено табло!), почна да отчита километрите. Обаче, първия чарк трябвало и с някаква тапа да се закрепи, щото иначе как дадеш на задна и край с отчитането на километрите - излиза от дупката и тва е. Тая тапа не се продава, така че кой както може да се оправя. нема да кажа аз как го направих че ще ми се смеете.
Залепих една бъркалка от кафе за стрелка (синя, да ми отговаря на цвета на колата), бучнах пак жилото в съединителя, и карам. Тц. Пак стърже. Айде ново жило, като преди това старото пак го извадих да не стъже. Що го обяснявам в подробности? Щото кат го извадих втория път, го оставих да си виси свободно и гадината успя да се завре дет не и е работа и да ми скъса маншона на карето докат се усетя че нещо става.
Та ново жило ще монтирам сега и ще видим.
А дядката на бул. левски ми съобщи че нов километраж е 120 лв.

Редактирано от тoшo на 06.06.04 05:55.



Тема как е при меннови [re: тoшo]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано08.06.04 12:51



скоростта си се отчита, изминатите километри - в един момент спират, после пак си тръгват... от сума ти време дебна и още не схващам логиката им
зъбните колелца и червяка, за които говориш - и аз ги купих, но моите се оказаха здрави. незнам откъде мога да разглобя самите ролки с цофрите, за да видя дали там да няма счупено зъбче и да прескача на определени цифри...
а нали двата километража са свързани - не мога да разчитам и на горния, който показва всичките изминати километри и не се нулира

ако се върна пак на резервоара - май ще купя нов блок с все чарколаци по него и ще мирясам



Тема Re: как е при меннови [re: fan]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано09.06.04 19:31



има неква магия в тоя километраж. начи турнах новото жило, всичко заспа, но вчера забелязвам че работи само долния километраж дето се нулира - другия поработил, па му писнало. пак ще разглабям явно.

при тебе щом скоростта се отчита, значи жилото е ок. това че чатпат работи, чатпат не километража.. те зъбните колелца са ти здрави, но дали здраво си стоят на мястото? това дето писах за тапата може да е валидно за тебе - ако се изважда колелцето от мястото му, тогава ще има скоростомер, но няма да има километраж, поне така си мисля де...



Тема Re: как е при меннови [re: тoшo]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 09:19



разбутах осите - за да видя хлопа ли нещо - добре са си. а тапата, за която каза - не се сещам къде е



Тема da wi oprawa problemite i na dwamata oswen :)нови [re: fan]  
Авторthegza (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 19:46



i kilometrah i jilo i cherwqk i sichko kakto i datchik za rezerwoara ima i shte wi go dam eftino 5-10lv imam dwe skodi ednata w perfect sastoqnie drugata na 600 000 km i ne myrda ot nowa godina
ot neq razprodawam wsichko koi kwoto mu trqq neka e donor za drugi skodi :))
a za moqta skoda iskam mnogo stiker....widqh do uchilishte na omv-to edna skoda sys stiker nogo se nakefih...ta na koito mu trqqt tezi neshta ili kwoto i da e drugo bez dwigatelq :))) da se swyrje s men na icq 44644879 thegza@abv.bg ili 0887612904.....az karam edna bejawa skoda sys welikiq nomer C 7888 AБ



Тема Re: поплавък в резервоаранови [re: fan]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано23.06.04 21:23



Изнисва се само телчицата , по която се плъзга пластинката , тъй като се изтърква медната пластинка и после се вижда по намотката една дебела диря
Начи износването на пластинката не е опасно ... аз я възстанових един път , но след един месец се скъса намотката и като стигне малко под половина и губи и ума и дума за около 10 литра .
Новото май еше около 30 кинта ,тъй че по добре си го земи да си немаш ядове

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.