Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 27.04.24 
Автомобили
   >> Skoda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови  
Авторmika (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 16:56



Здравейте!

Карам една сравнително прилична Skoda 120L/80г., която въпреки доброто състояние на двигателя, реглажа, нова запалитена с-ма (свещи BRISK Y15C Super, кабели, капачка, палец, чукче) и малкия зор, който и давам, харчи градско сравнително много: 10-11л/100km (бензин H92). В допълнение явно и ускорителната помпа е здала багажа, защото като натисна рязко газта при ниски обороти за 1-2 секунди не ускорява, а се опитва да загасне.

Преди време почистих карбуратора и смених жигльорите, но подобрението беше само в стабилизиране на оборотите на празен ход. Беше счупена и резбата на изгления клапан за празен ход и той практическия нямаше как да се закрепи ... и го затапих с тапа като тази при втората степен.

BTW, и майстора каза, че според него карбуратора е свършил.

Видях, че във форума по няколко теми са обсъждани подобни проблеми, но не ми дават изчерпателен отговор на моя проблем.

Какво бихте ме посъветвали да направя, за да намаля разхода?


Ето върху какви възможности мислих:

1. Ремонт на сегашния карбуратор. (Макла вероятност за добър някакъв резултат?)

2. Нов карбуратор за същия модел (Ще реши проблема за дълго време, но дали този кабуратор е достатъчно оптимален?).

2. Нов карбуратор за двуг модел Skoda 100 (май няма смисъл) или от Lada (по-евтино решение и може би по-добър карбуратор?).

3. Стар карбуратор от някаква Toyota или някои друг, които пасва добре. (Има ли предложения? Това ми се струва най-ефективно за разхода?)

4. Газова уредба (Може и да стане както трябва, може и да имам големи проблеми. По-добре да го мисля при изправна бензинова горивна с-ма. Освен това карам на сравнително кратки разстояния (5-7km)).

5. Да намеря на старо и/или донаправя ... моно инжекция (Това много ми харесва щото ми е мерак да си направя такова нещо, но не мога да отделя достатъчно време. Някои правил ли е подобно неща със 120-ка :)).


Благодаря!



Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: mika]  
АвторS12OL (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 21:27



Малко неща мразя на Шкодата и едно от тях е карбуратора
Първо - като си го разглобявал се хващам на бас че си изгубил клапанчето на ускорителната помпа - една стъклена сачмичка, която се намира под кривия х.й, който пръска в първа камера и вече нямаш ускорителна помпа...
Второ - ...абе взвми го изхвърли и ако имаш възможност и сложи един какъв да е от японска кола и ще се родиш! Само гледай да е със същия ходов обем. Гледай да е нещо простичко еднокамерно без излишни лайна като авт. смукачи, подгрявания и др.
А ако разбираш от електроника и имаш свободно време има и други варианти...



Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: S12OL]  
Авторmika (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 23:25



Благодаря!

Тази стъклена съчмичка даже и не я помня, което показва, че най-вероятно си прав :) Кривия х.й плюе бензин като дръпна рязко дросела, но както излиза май не е по правилата.

Карбуратора от япоска кола ме блазни най-много. Това за без смукача ще създава ли проблеми през зимата? Има ли някакви проблеми, пинизи и знам ли още какво?

Време в момента никакво, но от електроника поназнайвам задаволително, че да се заровя с слагането на момоинжекция, даже и софтуера мога да си напиша стига да понауча достатъчно съотношенията и кривите на процесите. Това, което ме притеснява е, че едва ли ще даде задоволителен резултат, освен ако не взема цялата систена готова от някъде. Все пак след като я направя да върви с карбуратор бих пробвал за опит и кеф и моноинжекция. Какви са твойте предложения?



Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: mika]  
АвторBaiHui (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 18:29



Edin poznat sloji na negovata nqkakvo Dellorto ot Uno i kaza che imalo efect, no poneje moqta mi gori malko okolo 8gradsko i 6.5 izvun vobshte ne sum go pital za podrobnosti.



Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: mika]  
АвторS12OL (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 20:25



Ами на първо време си оправи уск. помпа, виж си нивото в поплавковата камера(20мм от горния ръб), смени си въздушния филтър, виж си предварението на запалването, вакуумния и центробежния регулатор щото този разход срами името Шкода и ако накрая ти писне к..а си задай въпроса струва ли си толкова да се занимаваш, след като така или иначе след няма и година ще я сменяш с друга?!?



Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: S12OL]  
Авторmika (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 22:50



Има логика, но се надявам да я карам още доста повече от годинка :)

Благодаря за съветите на всички! Ако на някой му хрумне някакво друго решение, давайте :)

Все пак мисля да се пробвам да открия някакъв друг карбуратор, тък като моля очевидно има твърде много проблеми. Ще кажа като стигна до някакви резултати.



Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: mika]  
АвторTACHO (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 21:29



Ами аз едно време като карах Шкода ми гореше около 6л на 100 газ извънградско и 9л. градско.
Най-лесно ще ти падне разхода като ти седи колата пред блока. Щом караш трябва и да сипваш.



Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: mika]  
Автор orange! ()
Публикувано22.10.03 13:09



Аз имам 120L /86 г., в ръководството за обслужване, което е на гърба на сервизната книжка е даден следния разход според производителя:


извънградско:
6,4 л / 100 км -> скорост 90 км/ч
9,2 л / 100 км -> скорост 120 км/ч

градско:
9,0 л / 100 км


Според мен реалният разход е някъде малко над този;
Тук някои твърдят, че имат разход от сорта на 5,5 бензин - извънградско, 8.0 л градско, не знам как го постигат и дали е вярно;
Моят разход е малко над този, поне така си мисля.
За съжаление карам предимно смесено и затова ми е трудно да го засеча точно;




Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: orange!]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано22.10.03 14:57



Mojta 120 dawashe okolo 6.2-63 pri 110 izwangradsko i okolo 9.0 gradsko liatoto i 10 zimata.
5 stepenna skorostna kutia.
Inache 100s imashe period deto dawashe 8.50 grasko ama bez uskoritelna pompa i zimata si beshe istinsko machenie (ritnesh gazta a tia zaglahne )
No mislia che normalno triabwa da e okolo towa koeto dawa proizwoditelia (+5,10% zaradi zadrastwaniata).



Тема Re: Как да намаля разхода на Skoda 120L.нови [re: mika]  
Автор shkogi ( шкодаджия)
Публикувано22.10.03 15:44



Според мен няма нищо за чудене в разход 5/100. И аз се стремя да го докарам при дълги пътувания, особено с големи спускания. Само че да се гаси двигателя не е много препоръчително, а не знам дали изключването от скорост дава задоволителни резултати - някъде тук из форума имаше данни за харча.

При мен имаше също проблеми с карбуратора, които се оправиха едва след като го киснах едно денонощие (разглобен) в кореселинова баня .
След това смених гумичките на жигльорите и всички гарнитури и сега всичко е ОК! Но съм готов да подкрепям всеки, който има желание за upgrade на Шкода, защото и аз смятам още (дълго) да си я карам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.