Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 17.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лечение на М.С. с чесън...нови  
Автор s_ms (непознат )
Публикувано22.06.03 13:47



Този метод е предложен от световно известния австрийски лечител Рудолф Бройс.
Много е прост и лесен за приложение:

350 г чесън с добро качество се настъргва или нарязва на дребни парченца.
Залива се с 200 мл спирт. Престоява така 10 дни, като всеки ден по няколко пъти се разбърква.
Прецежда се през 2 слоя марля.
Приема се сутрин на гладно с една чаша прясно мляко (обезмаслено).
Започва се с една капка първия ден, като всеки следващ се увеличава с една до 25.
Повече не се увеличава количеството. Така се приема поне 6 месеца.
Препоръчва се успоредно с приема на чесъна да се спазва вегетарианска диета.

Редактирано от lvo lll на 18.06.03 00:02.



Тема Re: Лечение на М.С. с чесън...нови [re: s_ms]  
АвторБoби (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 08:19



Задължително ще го пробвам. Само нещо не ми се връзва - как така вегетарианска диетa, пък да се пие с мляко? Както и да е - моята диета е почти вегетариаснка, така че няма да се налага да правя кой знае какви изменения. Като се замисли човек и да не помогне, поне няма да навреди. Мерси за информацията.

Боби



Тема Успех...нови [re: s_ms]  
Автор AZZA (минаващ)
Публикувано18.06.03 09:05



Чесън се използва като лекарство още от древността. Официалната медицина все още няма обяснение за многостранните му лечебни свойства.

Желая успех в лечението на всички!




Тема Re: Лечение на М.С. с чесън...нови [re: Бoби]  
АвторTD (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 14:04



И аз го имам записано това за чесъна само схемата е малко по-различна и освен спирт има и 200 гр мед :)...и е добре да не се работи с метални прибори - например да се счука в дървено хаванче а не да се реже.
И аз съм болна и съм 99% на самолечение:). Убедена съм, че всичко което е доказано безвредно трябва да се пробва и човек трябва сам да си намери начина и вида лечение... защото за всеки е ралична МС:(...Тя затова е толкова трудна - защото няма правила...
И по повод на чесъна наскоро изчетох толкова много за него, че се оказа, че само дъхът му е вреден:)))... друго всичко е полезно ако е в съобразени количества. Аз сега го пробвам "в натура" - хапвам си го към салатата:)

Ти видя ли го това за биолечението? Интересно защо след като е дадено за патент 1998 година по1ти никой от болните не го знае?!



Тема Re: Лечение на М.С. с чесън...нови [re: TD]  
Автор lvo lllМодератор (Ag008)
Публикувано18.06.03 18:25



за чесъна - подобна рецепта съм срещал за възтановяване след операции, тежки болести, за удължаване на живота, за регенериране на организма
само че с малки изменение

може този доктор да е правил
изледване и наблюдение на болни от М.С. - дано

===
за биолечението
аз се срещнах с лечителката Райна
тя твърди че има случаи,
когато болни стават от инвалидната количка след лечението,
не съм се срещал с такива болни, това каза тя



Тема Re: Лечение на М.С. с чесън...нови [re: lvo lll]  
Автор Бoби_ ()
Публикувано19.06.03 07:59



А може ли всеки да отиде при нея? Ако жената наистина си разбира от работата и лекува, мисля че си струва да се опита. Само дето на мене сега не ми е подходящ период за пътуване до България, но евентуално може да си дойда след няколко месеца.
Мене веднъж ме излъга една таква лечителка и нищо не ми помогна и от тогава внимавам да не попадна пак на някой мошеник, защото е пълно с такива. Лошото е, че заради такива и на честните хора им излиза име и хората не смеят да ходят при тях.
Аз вярвам в такива лечения и ако жената наистина се е занимавала сециално с МС значи знае за какво става дума. Ти с какво впечатление остана от нея?

Боби



Тема Re: -->нови [re: Бoби_]  
Автор lvo lllМодератор (Ag008)
Публикувано22.06.03 13:47



Боби отговорих ти в темата за Биоенергии
за да не смесваме темите
за да е по удобно за новите посетители





Тема Re: Лечение на М.С. с чесън...нови [re: Бoби_]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 19:19



За пръв път влизам в този клуб и понеже скоро видях инфо за Райна Щонова, предполагам, че за нея питаш.
Вероятно имате линк към нейната страница, но ето го отново. Там са и координатите й. Не съм чувал никога за нея, нито пък за някой ходил при нея. Просто случайно го прочетох по друг повод.



Успех!



Тема Re: Лечение на М.С. с чесън...нови [re: aз]  
Авторme4ta (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 18:13



Ходих преди 2 години при Райна Щонова. Много неща ми изговори. Ходих 5 дни, но не продължих. Надеждата умира последна, но не мога да повярвам, че човек, стоеики със затворени очи срещу мен ще ме излекува. Запозната е с МС, но дали лекува...съмнявам се. Скоро попаднах на информация за лечителка Добринка Младенова, която в един вестник също казва, че лекула МС. Незнам... да вярвам ли. Иска ми се, но... здравия разум ми говори друго.



Тема Re: Прополисово-чеснов балсамнови [re: s_ms]  
Автор prof.Tolpa (непознат)
Публикувано19.10.04 19:31



Представлява модификация на рецептата с чесън, с добавка на пчелни продукти – мед и прополис. Има известна разлика, както в съставките така и в схемата на приемане. Не съм прилагал лечение с чесън и нямам лични впечатления от ефекта. Предположих, че ако някой се е заинтересувал от темата, ще прояви интерес и към варианта с прополис. Преводът от руски е мой, т.е. непрофесионален и без гаранции. Оригиналът може да бъде видян тук:




Прополисово-чеснов балсам

Първо се приготвя настойката от чесън – 200 g прясно наситнена чеснова маса се залива в тъмна бутилка с 200 ml, 96% спирт. Държи се на тъмно 10-12 дни, след което се прецежда. Добавят се 50 g пчелен мед и 30 ml, 20% спиртна настойка на прополис. Разбърква се до пълното разтваряне на меда и се оставя да престои още 2-3 дни.
Пие се на капки, с 50 ml мляко, 3 пъти на ден, 20-30 минути преди ядене, по схемата:

..........................Брой капки
...ден.....Закуска......Обяд.......Вечеря
.....1.............1..............2...............3
.....2.............4..............5...............6
.....3.............7..............8...............9
.....4...........10............11.............12
.....5...........13............14.............15
.....6...........15............14.............13
.....7...........12............11.............10
.....8.............9..............8...............7
.....9.............6..............5...............4
...10.............3..............2...............1

От единадесетия до тридесетия ден се пият по 25 капки, три пъти на ден. Следват 5 месеца почивка, след които курсът се повтаря.

Препаратът има прекрасен лечебен и профилактичен ефект при атеросклероза (организмът се изчиства от атерогенни мазнини, подобрява се еластичността на артериите, обмяната на веществата, и т.н.т.). Твърде полезен е също така при язва на стомаха, дванадесетопръстника и хроничен ентероколит. И още – при хроничен бронхит, пневмония и склонност към остри респираторни заболявания.
Много ценно качество на прополисово-чесновия балсам е, че повишава защитните сили на организма и предпазва от развитие на новообразувания при предракови състояния, например язва на стомаха, хроничен анациден гастрит, язвен колит и др.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.