Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 20.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мисля че МСнови  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано23.09.14 09:15



Мисля, че имам МС, но не мога да убедя лекарите да ме прегледат.
Имам страннен симптом с уриниране от поне 10 години. Изследвали са ме няколко пъти, но не откриват нищо. Кажете ми според вас това може ли да е симптом на МС. Проблемът е, че пикая по 15 пъти на ден от които 2-3 пъти е ставане през нощта. Не пия изобшо много течности, дори по-малко от препоръчителното. Страдам от непрекъсната сухота в устата, но пия по една глътка от време на време. Сухотата и уринирането за свързани, появиха се едновременно. Мисля че жаждата е защото отделям всичките си течности и организмът иска още. Основно проблемът е нощем, защото като ми се допикае моментално трябва да пикая, не мога да се сдържам. Преди не съм била така никога. Някой има ли подобен проблем.
Отделно имам много други симптоми с изтръпване на ръката особено сутрин, безпомощност в ръката нощем, парене на различни места по краката, странна постоянна болка, по-скоро като дразнене в крака, проблем с разсеяност и памет, замаяност, разменям думи като говоря и букви като пиша, забравям какво искам да кажа и къде съм тръгнала. И това не е чат пат, а почти всеки път. Имам свръх колянен рефлекс. И за други сигурно ще се сетя.
Но ме интересува това с пикаенето може ли да е симптом на МС, защото лекарката ми не го приема, а ми е голям проблем. Пречи ми да се наспивам и да функционирам нормално.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Мисля че МСнови [re: OldWitch]  
Автор tuchco2 (непознат )
Публикувано24.09.14 09:57



Здравей!
Симптомите, които описваш биха могли да са признак на много и различни неврологични болести. Никой не може да каже с точност какво ти е, без да са направени съответните изследвания.
Защо се хващаш точно за най-неприятната болест?
Предвид малкото течности, които приемаш, е напълно нормално устата ти да съхне. Апропо в много от случаите на мс процесът е обратен (отделя се повече слюнка).
Най-точното изследване засега е ядреномагнитният резонанс. Искай от личния си лекар направление за невролог и иди. Ако не ти дават направление, мисля, че прегледът на частно не е кой знае колко скъп.



Тема Re: Мисля че МСнови [re: tuchco2]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано27.09.14 09:06



Правиха ми магнитен резонанс преди малко повече от 2 год, но не видяха нищо на него. Но едва ли са търсили МС изобщо. Беше във връзка с проблемите ми с памет и концентрация.
Именно защото симптомите са най-различни и поотделно сочат към много различни болести реших, че по-вероятно е да имам една болест, която се изявява с тези симптоми. А такава е именно МС.
Сега ще дам снимките от МР на друг невролог да ги погледне и ще му кажа какво точно да търси. Надявам се да не ме пратят на втори МР че не е най-приятното изживяване

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Мисля че МСнови [re: OldWitch]  
Автор tuchco2 (непознат )
Публикувано27.09.14 15:57



Наскоро ми се наложи да потърся информация за проблемите по гръбначния стълб (шипове, дископатия, дискова херния). Оказа се, че всички симптоми, които описваш се наблюдават и при тези болести. Спомних си, че навремето ми правиха снимка на шийни прешлени. Добре е да се помисли и в тази посока.



Тема Re: Мисля че МСнови [re: OldWitch]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано28.09.14 21:55



Контраст ползвахте ли?



Тема Re: Мисля че МСнови [re: s_ms]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано30.09.14 08:36



не

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема ЯМРнови [re: OldWitch]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.09.14 17:37



Според мен отиди на невролог и си направи изследване с контраст на главен и гръбначен мозък....



Тема нов странен симптом [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано07.10.14 21:51



Като се почешам отстрани на външното кокалче на глезена и ме стрелкат като токови импулси в пръстите на ходилото. Някой пробвал ли го е

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: нов странен симптомнови [re: OldWitch]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано10.10.14 15:01



Аз лично не съм пробвал....

Ходи ли на преглед при невролог ?



Тема Re: нов странен симптомнови [re: s_ms]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано11.10.14 13:51



още не. Имам час след 10 дни. Ама се съмнявам да открият нещо - тук са много зле

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.