Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 20.04.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Тема Относно: ПК Мерцнови  
Автор Crocozebel (новак)
Публикувано16.02.11 10:05



Привет на всички,
От години взимам ежедневно ПК Мерц/действа ми добре за отпускане на мускулатурата/, но от известно време същият изчезна от аптеките в Пловдив. Някой знае ли къде може в Пловдив да се намери или да има информация за негов заместител?

Благодаря ви и не забравяйте/защото на мен ми се случва/ за най-доброто лекарство - усмивката!



Тема Re: Относно: ПК Мерцнови [re: Crocozebel]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано16.02.11 15:56



Странно, това лекарство, използвано за МС е по принцип с антивирусна насоченост и за това на мен лично ми препоръчват есен и пролет да го вземам когато е най-рисково да се разболееш.
Както и да е...със сигурност не е добре целогодишното и многогодишното използване. Със същия състав е и едно унгарско, което и е родителя на ПК Мерц, казва се Вирегит-К. В края на краищата , активното вещество е Амантидин и дори има лекарство със същото име.
=================
Има 4 медикамента, за които се счита, че имат пряка антивирусна активност срещу грип и се използват при лечение на заболяването. Това са Римантадин, Амантадин, Оселтамивир и Занамивир. Всички те (под различни търговски наименования - Ремантадин (римантадин), Тамифлу (оселтамивир), Вирегит-К (амантадин), Реленца (занамивир)) са регистрирани у нас, ...
==========================



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от gogo163 на 16.02.11 16:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от gogo163 на 16.02.11 16:05.



Тема Re: Относно: ПК Мерцнови [re: gogo163]  
Автор Crocozebel (новак)
Публикувано16.02.11 17:18



ПК Мерц ми се предписва от лекуващия ме невролог от началото на 2006 год. Вярно е, че ми е казвано, че освен другото действие той ще ме пази от вируси. Чела съм листовката, на която бе отразено, че се прилага при болни от паркинсон за преодоляване на стяганията. Към края на 2005 год. взимах Веригит К, но нямаше ефект. Относно това, че съставката е една и съща/по повод на различен медикамент/, друг мой лекуващ лекар ми е казвал " и трабантът е кола, но предпочитам мерцедес".
Благодаря ти за информацията ще си потърся Амантадин/поне докато се появи отново ПК Мерц - той поне има положителен ефект при мен по отношение на изтръпването и повишения мускулен тонус/

С пожелание на всички да се разсмеят тази вечер от сърце!



Тема МУСАНТнови [re: Crocozebel]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано20.02.11 19:27



За отпускане на мускулите не е ли добре да приемаш МУСАНТ ?



Тема Re: МУСАНТ [re: s_ms]  
Автор cтaн4eтo (непознат )
Публикувано21.02.11 09:42



на мен д-р Кметска ми препоръча са го пия всяка зима от 15 септември до 15 март.



Тема Re: МУСАНТнови [re: s_ms]  
Автор Crocozebel (новак)
Публикувано23.02.11 11:37



Не съм чувала, дори, за него. Когато мускулният тонус бе прекалено висок и получавах отвратителни спазми/крампи/ приемах депакин хроно, който пък е за епилепсия - преодолях крампите и в голяма степен изтръпването/това е единственият период през който спях като бебе и нямах главоболие/, но имаше и доста неприятни странични ефекти. След време, когато отново се появиха спазмите ми бе предписан Миоластан, който понасях доста по-добре. Но за него знам, че трябва да се употребява ограничено време.
Какви са личните Ви впечатления от МУСАНТ?



Тема Ефектнови [re: Crocozebel]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано10.03.11 12:24



На мен лично ми действа доста добре...по-добре от Баклофен и Мидокалм...



Тема Re: Ефектнови [re: s_ms]  
Автор Crocozebel (новак)
Публикувано22.03.11 13:47



Последните години Баклофена и Мидокалма са с нулев ефект при мен. Другото, което много добре повлиява спастичността ми са препаратите съдържащи пчелна отрова - трябва да започвам отново масажите.



Тема ПРОФИЛАКТИЧНО...нови [re: Crocozebel]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано14.10.12 20:53



Мисля да си взема ПК МЕРЦ и да го пия един месец профилактично...дано има ефект...


Вие с какви впечатления сте от него...?



Тема Началонови [re: Crocozebel]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано16.10.12 13:43



От днес го започнах ПК МЕРЦ...дано има добри резултати....
Взех кутия 90 таблетки...ще имам за 45 дни...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.