Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 28.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Влошаване след лечение на пристъп...нови  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано30.08.10 13:38



Имах пристъп и го лекувах пшо класическата схема...5 х 500мг метилпреднизолон и след това опашка...възстанових се...НО след 1 седмица проблемният ми крак отново започна да се влошава....


Каква е препоръката в този случай?

Някой има ли идея по въпроса, изпадал ли е в подобна ситуация...


Срещам писания , че д-р Кметска препоръчва на 3-6 месеца да се правят мускулни инжекции с ДЕКСАМЕТАЗОН....каква е идеята ?



Тема Re: Влошаване след лечение на пристъп...нови [re: s_ms]  
Автор Crocozebel (новак)
Публикувано04.09.10 09:41



Привет,
Повторен пристъп при мен е имало месец след предходния. Но, когато е ставало дума за леки усложнения са ме лекували със синактен депо по схема, който за съжаление най-лесно можеш да си набавиш от Турция/а при невъзможност солу медрол - мускулно - пак по схема/, защото тук от години не се внася. Милгама N е съпътствала лечението на доста от пристъпите ми, но не продължително време, тъй като се натрупва в организма. Моят невролог д-р Теменлиева включва в терапията ми вече няколко години и ежедневен прием на ПК Мерц. Омега 3 фортекс с вит. Е също ми се отразява добре.
Другото, което 100% дава добри резултати е упоритост и самовнушение, че ще успееш да преодолееш всичко.
УСПЕХ! ВЯРВАЙ, ЧЕ ВСИЧКО, КОЕТО ТЕ ПРАВИ ЩАСТЛИВ/А Е ВЪЗМОЖНО!


пп: не мога да си спомня поради каква точно причина преди много години ми бяха назначили фосфобион инжекции



Тема Re: Влошаване след лечение на пристъп...нови [re: Crocozebel]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано04.09.10 10:32



На мен невролог ми препоръча следната схема....ПК МЕРЦ...2 дни по една таблетка,след това по две...сутрин и следобед в 16ч

Системи 3х500мг, 1х250мг, 1х125мг.... и след това 80мг, 60мг и т.н.
За него щом толкова бързо са се появили симптомите означавало, че пристъпът не е туширан...

Сега започнах с ПК МЕРЦ...за системите ще изчакам няколко дни....дано ми се разминат...



Тема ПК МЕРЦнови [re: s_ms]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано04.09.10 16:12



Днес започнах с ПК МЕРЦ...една таблетка от 100 мг...

През целия ден ми е едно замаено, отпуснато....нез дали е следствие на лекарството...


Някой имал ли е подобни проблеми ....?



Тема Re: ПК МЕРЦнови [re: s_ms]  
Автор Crocozebel (новак)
Публикувано06.09.10 10:51



Здравей отново, s ms, ако проблемът ти е само сетивен, вярвам че можеш да изчакаш с приема на кортизон, но при нарушение в двигателните функции, смятам че ще е добре да започнеш прилагането му, но амбулаторно и то като се започне от 120 мг и се смъкне постепенно. Но всичко това решава лекуващият те невролог. Схемите трябва да са колкото може по-щадящи.
Относно ПК Мерц - никога не съм го пила по схема и не съм го взимала в такива огромни дози. Приемам една таблетка сутрин и една по обед. Това че се препоръчва да се приема до 16 ч, моят лекар си го обясни с възможността от превъзбуда... така че отпуснатостта ти може да се дължи на друго. При мен лично отпуснатост и слабост понякога се появяват, когато кръвното ми падне много. В началото се бях уплашила, че е пристъп, но с нормализирането на кръвното налягане и другото си идва на място. Измери го... възможно е и при теб да е така...

Не се отпускай! Не се предавай! Знам, че ще се справиш!!!





Тема Re: ПК МЕРЦнови [re: s_ms]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано06.09.10 20:20



Пил съм ПК МЕРЦ или Верегит-К 5-6 пъти, по един месец, пролет и есен. Не съм имал никакви проблеми с това лекарство



Тема Re: ПК МЕРЦ [re: Crocozebel]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано12.09.10 17:27



взимам вече седмица сигурно ПК МЕРЦ и нямам проблеми...явно е било някакво съвпадение....

Иначе сложих и повторните системи по препоръчаната схема...да сега пристъпа се прескочи...

ИНтересно ми стана, че в телефонния разговор казах че пия МИЛГАМА и тя ми каза: Няма смисал от него сега, само се натоварваш...


Идната седмица ще отида на преглед и ще обсъдим тези въпроси...доста въпросителни имам по темата...

А на места чета че липсата на витамин В12 води до МС и как една пациентка се лекува с него...

Някой лекувал ли се е при пристъп с Дексаметазон...професорката ми каза , че можело , но на 4ти км не са опитвали....



Тема Re: ПК МЕРЦ [re: s_ms]  
Автор Crocozebel (новак)
Публикувано05.11.10 15:53



Привет, S MS, най-дългият период, през който съм приемала MILGAMA N е 7-8 месеца, но аз също по съвет на лекуващият ме лекар я спрях - беше ми казано, че тя не се изхвърля от организма, а се натрупва.
Искам да споделя едно мое откритие за световъртежа, който не е предизвикан от ниско кръвно налягане. Тази година същият се появи отново през август и септември. На своя глава започнах да пия сутрин жен шен с гинко билоба, а вечер жен шен с пчелно млечице, взимах също и омега 3, но от ленено семе - маслото беше от това, което се взима с лъжица - виенето на свят престана.
Понастоящем освен преднизолона и ПК МЕРЦА, който присъства в менюто ми ежедневно от 5 години, от близо 2 седмици пия по две капсули Кордицепс, 1 желатинова капсула омега 3 с Q 10 и 2 таблетки за смучене магнезиев цитрат с витамин В6/за да може да се усвои магнезият/. Всичко това съм си го самоназначила - а проблемите ми в момента са тръпнене на лявата половина, известно стягане на левия крак и периодично парене. Като знам откъде съм тръгнала, може да се каже, че съм супер, но целта ми е наистина да бъда супер и вярвам че ще е така, като се надявам гореизброените хранителни добавки да ми помогнат. Ако има положителна промяна, ще драсна нещо. Хората сме за това, да си помагаме

Усмивки и добро настроение, S MS, в противен случай и цялата химия на света няма да ни помогне!



Тема Re: Влошаване след лечение на пристъп...нови [re: s_ms]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано16.10.12 13:58



Започнах и тази година с ПК МЕРЦ....сега е опашката след лечение на пристъп...дано има добри резултати....



Тема Отново...нови [re: s_ms]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано27.10.12 17:01



Сега отново ми се случва същата история...след системи отново веднага влошаване....


Това какво означава, че трябва системите да с по-големи дози ли ...? Явно 500мг не са достатъчни....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.