Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 18.04.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Тема болки в гърба и слабост в крайницитенови  
Автор vasilevaO (непознат )
Публикувано27.12.09 19:18



Здравейте,преди около 5 месеца ме заболя първо гърба някъде на нивото на закопчалката на сутиена,но болката не е сковаваща ами постепенна.след това ме заболя и прасеца на десния крак после болката се измести и в другия прасец.И така постепенно болката вече е по целите ми крака,болката се мести , понякога ме болят отзаде краката,понякога отпреде,но в повечето случай е близко до ставите.Болят ме и меките части под кръста от двете страни.Усещам слабост в краката и на определени места като ги стисна ме болят,например малко по-надолу от прасеца.Имах и изтръпване,и на ръцете на дланите и на краката особено сутрин докато лежа още в леглото,като изтръпването тръгваше от петите и стигаше до колената и после изчезваше и пак се появяваше.Ходих на ортопед изписа ми лекарстава за дископатия ,изтръпването като че ли намаля.От известно време ме боли и врата ,особено като си извъртя главата или я наведа надолу към гърдите.Имам слабост и в ръцете.Ръцете ме болят при натиск около 2-3см.над лакътя и двете ръце на едно и също място,както и малко преди мишницата,но това е при натиск,като че ли някакви сухожилията ме болят.Ръцете не мога да ги държа вдигнати нагоре повече от 1 минута просто много отмаляват.И незнам дали е свързано с всичко това,но всички кости по цялото ми тяло пукат леко да се извъртя настрани и костите пукат,незнам дали преди е било така просто не съм обръщала внимание.Болките са хронични и не са толкова силни ,че да пия обезболяващи най-много ме притеснява слабостта в крайниците и изтръпването .Сутрин като стана от леглото съм като скована,като се раздвижа е по-добре,деже ми се струва че походката ми е променена ,но вечер пак слабостта и болките в крайниците се връщат с пълна сила.Когато стоя малко повече пред компютра целия гръб започва да ме боли не само по гръбначния стълб,а и странично към плешките,като си наведа главата към гърдите целия по целия гръбначен стълб ме заболява.
Аз съм на 29 години 170см. съм висока и 59кг. завършила съм спортно училище,имам две деца на 9 и 3 години,като сина ми го кърмих до 1,7 месеца постоянно ми беше в ръцете сега е на 3 години и все още ,като излизем на разходка го нося,а и във вкъщи се носим от веме на време.Може ли носенето на детето да има нещо общо с това.
Пропуснах да добавя,че преди 4 години ми се виеше свят.Правих много изследвания тогава и всичко си беше наред ,правих и ЯМР на главата .През целия ден просто ми беше лошо,след това просто виенето на свят престана и 1 година и половина след като родих сина ми виенето на свят се върна.Това се случва обикновенно сутрин след ставане и по някое време през деня просто ми е лошо,вие ми се свят все гледам да не излизам сама,че ме страх да не припадна.Снощи към 2 часа през ноща се събудих за това че ми стана много лошо и пулса ми беше много ускорен,по принцип съм с ускорен пулс. От скоро имам и проблем с очите,когато трябва да видя нещо от близо не мога да го фокусирам ,а много често ми се случва да ми се превиждат сенки от ляво и дясно ,като че ли има застанал някой до мен,а всъщото време няма нищо там.
Ходих на ЕМГ изследване.Това е резултата.

Насочваща диагноза-Лумбосакрална радикулопатия.
Нормална проводимост на изследваните периферни нервина долни крайници-двигателни и сетивни влакна.Не се установи денервация.Неубедителни признаци на радикулопатия L5 двустранно

Какво да правя от тука нататъка,може ли това да са симптоми на множествена склероза ,много съм притеснена,а най-вече като кажа на съпругат ми че не ми е добре той не ми вярва мисли че всичко си самовнушавам,а аз наистина не се чувствам добре.То направление за ЯМР няма да ми дадът,а аз не мога да отделя 900 лева за снимка на целия гръб.
Исках да бъда максимално подробна,защото лекаря не ме изслуша докрая,като започнах с болките в гърба и веднага постави диагноза дископатия,но аз невярвам,че от една дископатия може да се чувствам така..

Благодаря ви предварително.



Тема Re: болки в гърба и слабост в крайницитенови [re: vasilevaO]  
Автор stefo1977 (минаващ)
Публикувано01.01.10 21:51



Здравейте г-жо Василева и честита ви Нова 2010 година!
За да се спокойна и отхвърлите всякакви съмнения,че не страдате от заболяването "множествена склероза",непремено трябва да направите изследвания като ЯМР или лумбална пункция.Тези изследвания дават най-ясна представа дали имате и страдате от МС или не.А и ЯМР на гръбначния мозък или шийни прешлени не струваше 900 лв,аз съм правил такова изследване преди 2 години,беше 250 лв без контрастно вещество в Окръжна болница - Пловдив,лаборатория "Русев".
За ваше успокоение ви препоръчвам да направите тези изследвания.
Успех и нека 2010 год. ви зарадва с много здраве и радост!



Тема Re: болки в гърба и слабост в крайницитенови [re: vasilevaO]  
Автор cтaн4eтo (непознат )
Публикувано03.01.10 13:52



И аз съм съгласна със Стефо.Само ЯМР може да докаже дали има МС



Тема Re: болки в гърба и слабост в крайниците [re: cтaн4eтo]  
Автор klee4 (непознат)
Публикувано03.01.10 18:45



Госпожа Василева, найстина първият отговор на Стефо е за вземане под внимание. ЯМР ще ви даде почти най ясна прдстава за състоянието ви отностно притеснението ви за наличие на МС при вас.
Стефо е прав и за лаборатория "Русев" - наистина там цените са в този диапазон м/у 250 -300 лева. Аз лично съм правила там такова изследване заедно с гръбначен стълб- беше малко над 300 лева, в клон в София намиращ се в двора на 3-та градска болница МДЛ Русев ООД София ул. Коньовица № 65, Св. Троица
При такава сериозност на оплакванията ти не е лошо да се изследваш щателно.
Желая здраве и успех и дано се отхвърлят мрачните ти притеснения около това заболяване!



Редактирано от klee4 на 03.01.10 18:58.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.