Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 23.04.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Тема pomognete mi da izberaнови  
Автор gerito_ivanova (непознат )
Публикувано27.10.09 19:31



Здравйте , имам нужда от вашата помощ! Откриха ми МС През април тази година. Казаха ми , че съм в много начален стадий. Назначиха ми интерферон (avonex) и аз започнах да го чакам от здравната каса. Преди дни аз получих протокола за инжекцийте и вече мога да си ги взема безплатно от аптеката.Но пред мен се появи следният казус.
Една моя роднина ми се обади и ми каза че нейна добра приятелка е в курс по иглотерапия и че докторът който е начело на този курс има няколко успешни опита за оздравяване на някой нелекувани болести. Аз се свързах с него и тои каза, че може ми помогне, но за целта нетрябва да съм приемала интерферони.
Отдруга страна друг доктор ми казва че колкото по скоро започна лечение с интерферони толкова по добре.Иглотерапията ще продължи само няколко месеца, но така ще забавя лечението с интерферона. Знам. че нищо не ми пречи да опитам първо с иглотерапията, но аз съм на 19 години и в много ранен стадий и колкото по бързо започа с едно правилно лечение, толкова по голям е шансът ми да имам ремисия от много години.
Моля ви посъвтвайте ме какво да направя.



Тема Re: pomognete mi da izbera [re: gerito_ivanova]  
Автор cтaн4eтo (непознат )
Публикувано28.10.09 12:07



Здравей Гери,не съм лекар,но изказвам мнението си,дано ти помогне.Не би трябвало иглотерапиятата да зависи от интерфероните.Ако си пристъпно-ремитентна форма на МС пробвай с авонекса.Съветвай се пак с опитен иглотерапевт.Не смятам,че ако се правят и двете едновременно ще навреди.Но имай в предвид,че иглотерапията може да навреди,ако не се напшрави както трябва.



Тема Re: pomognete mi da izberaнови [re: gerito_ivanova]  
Автор stefo1977 (минаващ)
Публикувано28.10.09 18:46



Здравей,Gerito_Ivanova!
Подкрепям Стан4ето,като трябва да знаеш,че досега не е намерен лек традиционен или алтернативен за МС-а.Иглотерапията може да облекчи определени симптоми или моментното състояние на болния,но за съжаление е временно.Все пак можеш да опиташ с курса иглотерапия,като през това време си вземаш Авонекса от аптеките,но не го слагаш,а го съхраняваш в хладилника,щом този курс е няколко месеца.Все пак трябва да гледаш и срока на годност на Авонекса,да не би да е близък до изтичането му.
Като завърши курса иглотерапия,според твоята преценка дали има полза или не,можеш да започнеш или не и с интерферона.
Все пак си съвсем в началото и ако нямаш сериозни оплаквания и симптоми,няма за какво да се трвожиш и да бързаш непременно с интерфероните.
Но това си е само мое мнение,хубаво е да сондираш и други мнения,а и такива на лекари специалисти по МС.
Желая ти да избереш вярното решение!



Редактирано от stefo1977 на 28.10.09 18:48.



Тема Re: pomognete mi da izberaнови [re: gerito_ivanova]  
Автор palechkaaaaaa (непознат )
Публикувано11.11.09 10:26



Здравей, много са методите извън конвенционалната медицина, които изискват да не се взимат лекарства или интерферони докато те се прилагат. Споделям мнението на Стефо. Опитай първо иглотерапията, но внимателно избери практикуващия. Всъщност докато чакаш лекарството прави тази терапия. Ще съм много благодарна да разбера кого и къде са ти препоръчали за този вид терапия?



Тема Иглотерапиянови [re: palechkaaaaaa]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано11.11.09 20:59



На мен иглотерапия ми препоръча един невролог от Бургас. Все още не съм решил дали да опитам или не...

Лично той практикувал тази терапия...



Тема Re: pomognete mi da izberaнови [re: gerito_ivanova]  
Автор idalij (непознат )
Публикувано19.11.09 09:13



Здравей и от мен. Ще споделя на кратко мойте проучваня, но ще ти кажа че всички спецциалисти в Европа препоръчват възможно най-рано започване с интеферон. Относно иглотерапията, аз се консултирах с известни професори в Германия и Дания нито един от тях не спомена че интеферона не се прилага с иглотерапия, но никой и не я препоръча освен в случай на силни нетърпими болки изтръпвания и подобни симптомий. Иглотерапията не лекува, а в някой случай облекчава състоянието за кратко време, но същевременно ако не попаднеш на добър специалист рискуваш усложнения. В повечето случай Авонекса е препоръчван и често сполучлив вариант. Моят съвет е не се плаши, започни колкото можеш по-скоро с него (аз изгубих половин година в разпитване и опити като теб и през това време получих 2 пристъпа. Освен това имай впредвит че действието на интефрона се показва след около 6м. А именно той разрежда честотата на пристъпите което е най важното за нас! Иглотерапията не може да постигне този ефект! За да се чустваш по добре можеш да опиташ с йога, движението при мс е от много голямо значение, е поне при мен действа в комбинация със авонекс!

Надявам се да съм ти била полезна, горе главата, не е толкова страшно и успех!



Тема Re: pomognete mi da izberaнови [re: idalij]  
Автор Crocozebel (непознат)
Публикувано20.11.09 19:56



интерферони - против
йога - ЗА, с всичко което мога да вдигна
иглотерапия - само при отлично подготвен специалист/но те всички се представят за такива/ нужно е да сондираш мнение относно квалификацията му
Един добронамерен съвет: Не превръщай живота си в диагноза!
Движи с позитивни хора, не се ядосвай на родителите си и търси смешната страна на нещата! Знам, че е трудно, но тогава Баба МС сама ще се отдръпне!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.