Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 28.09.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Myelin MSнови  
Автор ddbezms (регистриран)
Публикувано20.11.07 15:28



Някой изпробвал ли го е?



Здрава съм! Да му мислят болните умове!

Тема Re: Myelin MSнови [re: ddbezms]  
Автор popo_roro ()
Публикувано20.11.07 17:15



Изглежда ми доста правдоподобно. Аз съм биохимик по образование и ми се струва, че описанието е доста издържано от научна гледна точка. А всъщност, това едва ли има значение... по-важното са добрите резултати от клиничните изпитания.
Разбира се, ако някой го е ползвал и го похвали/разкритикува, би било най-добър атестат, тъй като фармацевтичните компании гледат да си продадат лекарствата, а ние... просто гледаме да оцелеем някак-си!



Тема Re: Sphingolinнови [re: ddbezms]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано20.11.07 21:38



Нещо подобно е. Мога да посоча и други имена на лекарства, базирани на волски миелин. Не съм чел, някой да се е излекувал, от прилагането им.
Иначе са евтини. Почти колкото Ентросан МС. Претенциите на производителите са друга работа.





Тема Re: Myelin MSнови [re: ddbezms]  
Автор ddbezms (регистриран)
Публикувано21.11.07 09:48



В никакъв случай не лекува, целта му е да "залъже" имунната система като я пренасочи към друг обект. Струва ми се, че е по-добър вариант от кортикостероидите, които я подтискат.
Рopo_roro, как мислиш - дали внесен в храносмилателния тракт този миелин няма да се разгради на аминокиселени и да не се постигне желания ефект? Може би ще бъде по-ефективен, ако попадне директно в кръвоносната система?

Здрава съм! Да му мислят болните умове!


Тема Re: Myelin MSнови [re: ddbezms]  
Авторoo (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 14:12



Доказано е,че от няма ефект-не се лъжи.животинският и човешкият миелин са различни,а и цели големи молекули не преминават през лигавицата на стомаха и червата-първо солната киселина и ензимите ги разграждат до аминокиселини.Не се хващай на такива хранителни добавки-само си харчиш парите без полза.



Тема Re: Myelin MSнови [re: ddbezms]  
Автор popo_roro ()
Публикувано21.11.07 15:29



Разграждането на този миелин в храносмилателния тракт беше първото нещо, за което се сетих, докато четях информацията. Вярно, че има случаи, когато неразградени протеини преминават през лигавицата на стомаха, но изглежда за миелина това не е доказано. Дори това да се случва, трябва да се има предвид, че това е все пак телешки миелин и ако имунната система се "научи" да го толерира, това съвсем не означава, че ще толерира и човешкия миелин. Като косвено доказателство, че такова "толериране" все пак се случва, са резултатите от клиничните изпитания, които показват намаляване честотата на пристъпите. Само че... и аз съм правил експерименти и знам, че всеки един резултат може да бъде манипулиран до неузнаваемост. Така че, най-добрият критерий, за това дали медикаментът действа или не, е личният опит, който се надявам някой да сподели!



Тема Re: Myelin MSнови [re: popo_roro]  
Автор svs_31 (непознат )
Публикувано24.04.09 14:44



Някой пробвал ли е този продукт Sphingolin? Май се предлага само в САЩ и Канада...



Тема Re: Myelin MSнови [re: svs_31]  
Автор popo_roro ()
Публикувано24.04.09 15:14



Едва ли ще откриеш някой в България, който да го е пробвал. В PatientsLikeMe има регистрирани над 10000 болни от МС и само

съобщава, че го приема, при това без да споделя как му действа.



Тема Re: Myelin MSнови [re: popo_roro]  
Автор svs_31 (непознат )
Публикувано27.04.09 14:22



Благодаря за мнението. Наистина доста озадачаващ е факта, че от 10000 болни в PatientsLikeMe само един пациен съобщава, че го приема... А имаш ли представа защо този продукт не е популярен при толкова много болните от МС? Заради липсата на положителни отзиви, евентуални странични ефекти, трудност при доставката или просто за това, че е извлек от гр.стълб на новозеландски говеда т.е. все пак съществуващата опасност от болестта "луда крава"?



Тема Re: Myelin MSнови [re: svs_31]  
Автор popo_roro ()
Публикувано28.04.09 12:02



Идея си нямам, защо не е популярен. Най-близко до акъла е, че не действа.
Открих, че има още няколко варианта на подобен тип лекарство:

, , , , но при всички тях също има твърде малък брой пациенти, които са го приемали.
Мисля, че и в България е имало клинично проучване на MBP8298, но не знам какъв е резултата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.