Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 28.09.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема спинална форма на МСнови  
Автор Alex75 ()
Публикувано14.04.09 13:58



Има ли тук някой със спинална форма на МС? Имам няколко въпроса.



Тема Re: спинална форма на МСнови [re: Alex75]  
Автор stefo1977 (новак)
Публикувано14.04.09 14:59



Аз съм с церебро-спинална форма.



Тема Re: спинална форма на МСнови [re: stefo1977]  
Автор Alex75 ()
Публикувано14.04.09 15:40



Здравей. Както писах и преди, имам няколко въпроса. Със симптоми съм на МС от 2 години вече. Правих ми 2 резонанса на главен мозък - 2007 и 2008, които са отрицателни. Днес бях на контролен преглед в неврологично отделение (лежах там заради много силен пристъп на световъртеж) и лекарката каза да си направя ЯМР на гръбначен мозък, но изказа мнение, че е малко верятно да има нещо само там, защото при спиналната форма пораженията върху двигателните способности били тежки. Аз имам схващания на краката. Та въпросът ми е така ли е, или в начлото нещата не са така сериозни. Питам за да знам има ли защо да си правя и ЯМР на гръбначен мозък.
Предварително благодаря за отговора.



Тема Re: спинална форма на МСнови [re: Alex75]  
Автор stefo1977 (новак)
Публикувано15.04.09 00:51



Здравей,Алекс!
В началото и аз имах само 2 лезии в главния мозък и то съвсем малки.Сега вече имам 3 и в гръбначния,като там лезиите могат да достигнат най-много на ниво шийни прешлени С2-С3 и много рядко по-надолу към лумбалните прешлени.В началото и аз имах само леки изтръпвания на ляв крак и ръка,нос течение на времето оплакванията ми се задълбочиха,като сега дори имам и лека пареза на ляв крак.
Добре е да направиш и резонанс на гръбначен мозък,най-малко за твое успокоение,за отхвърляне на диагнозата.Ако си с уточнена диагноза ти се полага веднъж годишно направление за ЯМР.
Дано съм ти бил полезен с отговора си!



Тема Re: спинална форма на МСнови [re: stefo1977]  
Автор Alex75 ()
Публикувано15.04.09 18:25



Здравей, Стефо. Не съм дигностицирана и се надявам да остане така. Просто от 2 години имам симптоми наподобяващи МС, но не разбрат от какво, понеже резултата от резонса е отрицателен. Вчера ме посъветваха да си направя и на гръбначен мозък, та затова питах. Благодаря ти много за отговора. Желая ти късмет :)



Тема Re: спинална форма на МС [re: Alex75]  
Автор stefo1977 (новак)
Публикувано16.04.09 12:29



Здравей,Алекс!
Искрено ти пожелавам да избегнеш и се отхвърли диагнозата МС.Но за това и ти трябва да си помогнеш сама като не си правиш някакви самовнушения за тази болест.Ибий я от главата си и мисленето си.
Твоите симптоми могат да се причинят и от съвсем обикновени дискови шийни хернии например.Затова направи си ЯМР и на гръбнака и може да се установи каква е причината.Пожелавам ти да бъде нещо съвсем безобидно!
Успех!





Тема Re: спинална форма на МСнови [re: stefo1977]  
Автор Alex75 ()
Публикувано18.04.09 16:03



Благодаря за съвета Стефо, дано си прав. Желая на теб и всички останали веселопосрещане на Велик ден. Късмет :)



Тема Re: спинална форма на МСнови [re: Alex75]  
Автор Alex75 ()
Публикувано28.05.09 09:27



Здравейте отново, надявам се да не съм ви досадила с въпросите си. Но пак се налага да се обърна към вас. Няма да описвам в подробности симптомите си, вече съм го правила. Та от окло 2,5 години имам симптоми на МС, но резултатите от резонанса миналата и тази година са отрицателни. Лекарите се чудят и маят с мен и не могат да ми поставят никаква диагноза - поради резултатите от резонанса. Направи ми впечатление, че почти всички вие сте диагностицирани години, след като са ви започнали оплакванията / поне 4-5 след това/. Чудех се, дали е възможно в началото, когато симптомите са по-леки и все още сами преминават, като някои от тях си остават опашки, плаките да са толкова малки, че да не се виждат на резонанс. Не знам ккво да правя вече. Лекарите казват - прилича на МС, но нямаш плаки и до там. А на въпроси не искат да отговарят, само изписват лекарство след лекарство.
Какво е вашето мнение, като хора минали през това?



Тема Re: спинална форма на МСнови [re: Alex75]  
Авторdovolen (Нерегистриран)
Публикувано28.05.09 14:14



От написаното по горе не разбрах дали ти е правен ЯМР с контрасно вещество, ако не е трябва да се направи, то е по точното изследване, но касата не го плаща, а струва около 250 лв.



Тема Re: спинална форма на МСнови [re: dovolen]  
Автор Alex75 ()
Публикувано28.05.09 16:13



И двата ми резонанса са без контраст. Преди да направя втория питах невроложката има ли нужда от контраст, тя каза, че няма и аз и се доверих.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.