Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 01.07.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Множественна склероза или...нови  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано07.12.08 19:20



Вертижния …. синдром представлява внезапно и безпричинно поява на световъртеж,неустойчивост и понякога като последствие от това- гадене,сърцебиене и слабост.Най-лошото е че хората не му обръщат внимание или се бъзикат,а проблема е доста сериозен.Всъщност при много голяма част от хората тези оплаквания се дължат на хроничен стрес.Оказва се,че когато организма и нервната система на човека започнат да се "претоварват",се появяват оплаквания,които нямат физически субстрат.Нещо като сърбеж в отрязан крак-описано в книгите.Та тези хора тръгват по невролози,УНГ и т.н.почват да развиват депресии,стават хипохондрици,а всъщност имат нужда от психолог или психиатър и с едно по-дълго лечение(лошото е че това не мори,а мъчи)да се стабилизират.
VERTIGINE VESTIBOLARE PERIFERICA



All rights reserved

Тема Re: Множественна склероза или...нови [re: Hoй]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано07.12.08 19:24



VERTIGINE VESTIBOLARE PERIFERICA


в превод...

Защо никой не говори за този вариант на диагноза, която е много близо до множественната склероза....

All rights reserved

Тема Re: Множественна склероза или... [re: Hoй]  
Автормфrмфr (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 22:55



Защото при него няма плаки , които се виждат с ЯМР.



Тема Re: Множественна склероза или...нови [re: мфrмфr]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано11.03.09 14:16



страдам от това вече 9 години единственото което ми изписат е ривотрил ,защо именно психиатър това да не е психична болест,нямали лекарства които да нормализират световъртежа и главоболието .



Тема Re: Множественна склероза или...нови [re: aни]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 11:27



Бетасерк опитвала ли си?



Тема Re: Множественна склероза или...нови [re: lucho]  
Автор stefo1977 (новак)
Публикувано13.03.09 22:13



Или Вестибо...?



Тема Re: Множественна склероза или...нови [re: stefo1977]  
Авторstan4e (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 20:58



Бетасерк и вестибо имат еднакво действие.Но на мен бетасерк не ми помогна за равновесието.Доктор Кметска ми го изписа,но нямах никаква полза. На други помага,така,че трябва да се пробва.Всеки организъм е различен.



Тема Re: Множественна склероза или...нови [re: stan4e]  
Авторfearof the dark (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 21:58



На мен също не ми помогна, въпреки, че след поставянето на диагнозата го пих 3-4 месеца - никакъв ефект! Но щом го изписват, значи на някои помага.



Тема Re: Множественна склероза или...нови [re: fearof the dark]  
Автор Crocozebel (непознат )
Публикувано13.04.09 08:20



Лично аз не съм ползвала тези препарати, но започнах да пия по друг повод Zocor от 20 mg. Ефектът се почувства още с първата таблетка, а дотогава получавах световъртежи независимо дали съм права или легнала.
Преди няколко дни свърших последната опаковка и сега опитвам с отвара от билката бабини зъби по схемата на Борис Николов, тъй като и тя има действие аналогично на Zocor, т.е. за намаляване на холестирола - засега като че ли е добре. Надявам се да преборя поне тази гадост с билки.
Междувременно научих, че има и български вариант на Zocor, който е и по-евтин.
Дано казаното от мен да е от полза!



Тема Re: Множественна склероза или...нови [re: Crocozebel]  
Автор Alex75 ()
Публикувано13.04.09 09:09



Здравейте. Искам д попитам, като ви поставиха диагнозата вертижен синдром освен световъртежа, главоболието и гаденето имахте ли и други оплаквания. Например изтръпване на ръце, крака, схващане, нистагми, трепкане на мускули, парене, чувство за мравучкане, тремор на ръка, едно такова усещане за стегнати пръсти и длан, загуба на чувствителност, когато е топло влошават ли се оплакванията. На мен ми поставиха тая диагноз скоро, изписаха ми съдоразширяващи - Селеногин, но няма особена полза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.