Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 30.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изтръпване по лицетонови  
Автор rum4 (непознат)
Публикувано04.08.08 12:33



Здравейте!Искам да попитам дали на някой от вас му се е случвало нещо подобно-почти всяка сутрин получавам изтръпване на дясната половина на горната устна.Прилича на чувството,което има човек при поставяне на упойка от зъболекар.Изчезва след около половин час.И така всеки ден-вече близо два месеца.Вчера изтръпна по-голяма част от лицето ми,а днес след изтръпването се появи чувство на студенина под очите.Невролога ми казва,че това не е от централната нервна с-ма,а от периферната и най-вероятно имам проблем с някой зъб.Вие как мислите?



Тема Re: Изтръпване по лицетонови [re: rum4]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 09:31



Две години преди да ми поставят диагнозата, имах изтръпване на лявата половина на лицето. То започна от долната лява устна и с времето обхвана цялата лява част.Тогава не му обърнах особено внимание защото си помислих, че съм настинал, което беше и вярно. Държа ме около 2 месеца и се оправи постепенно.
Относно твоето изтръпване, мисля си, че е добре да се консултираш с повече невролози. Според мен има "хиляди" причини за това изтръпване и МС е последната диагноза. Все пак ти се появява като по часовник и минава доста бързо.
Не се шашкай!



Тема Re: Изтръпване по лицетонови [re: rum4]  
Автор stefo1977 (новак)
Публикувано06.08.08 07:10



Спокойно,какче!И аз го имах преди време,но отшумя.Явно е някоя малка,лека кризичка,която ще премине.Не е лошо да питаш,дали да приемеш превантивно малко преднизолон на таблетки.



Тема Re: Изтръпване по лицетонови [re: rum4]  
Автор petio_ (минаващ)
Публикувано11.10.08 19:07



На втората година от диагностицирането ми лявата половина на лицето ми изтръпна и вече 3-та година е все същото.



Тема Re: Изтръпване по лицето [re: rum4]  
Авторdima (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 13:17



Цялото ми лице е изтръпнало, почти от преди една гоцина и няма помощ с никакъв медикамент до сега

, да не говорим за болките...
С тази диагноза съм от 9 години. Не оставяйте болестта да работи - борете се с всички възможни начини. Късмет и успех на всички !



Тема Re: Изтръпване по лицетонови [re: dima]  
Автор;) (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 14:06



тва са бели кахъри ...


и на мен преди няколко години (4 мисля) беше ми се обездвижило половината лице, тоест не можеш да о сбръ4каш ako решиш ...
е да сега ве4е е добре ...
а пък изтръпвания се появяват редовно, от време на време ... :)



Тема Re: Изтръпване по лицетонови [re: ;)]  
Автордимa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 15:50



Това наистина е бял кахър в сравнение с онова което причинява и може да наруши мс-а. Всичко е според "зависи"






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.