Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 21.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема telk  
АвторTod (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 14:07



Здравейте, моля да ми обясните какво tochno ни се дава (какви облекчения) след като получим документа за 50% от ТЕЛК (или НЕЛК) ?



Тема Re: telkнови [re: Tod]  
Автор1969 (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 19:19



Чаках някой по компетентен да се изкаже

.Аз не съм на ясно с конските сили на автомобилите,но си има някаква граница и ако не я надхвъля ,то винетката е безплатна.Моята кола не е голяма и мощна и е бизплатна винетката,но аз не се възползвах от безплатна,защото като разбрах за това облекчение,вече я бях купила



Тема Re: telkнови [re: Tod]  
Автор stefo1977 (новак)
Публикувано28.07.08 19:46



50% би трябвало да си 2-ра група,нали така?Мисля че имаш право на безплатна винетка за автомобил (ако имаш собствен такъв) ,16 лв. за лекарства и градски транспорт и карта за намаление-купуваш я (5 лв.) и пътуваш безплатно в градския трансппорт.Това мисля че са привилегиите за 50%





Тема Re: telkнови [re: stefo1977]  
АвторTod (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 20:37



А за някакви данъци не се ли ползва облекчение с такъв процент?



Тема Re: telkнови [re: Tod]  
Автор stefo1977 (новак)
Публикувано02.08.08 09:30



Мисля че само при данъка на автомобил ако имаш, пада с 50%



Тема Re: telkнови [re: stefo1977]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 11:12



1. първа група инвалидност - над 90 на сто;
2. втора група инвалидност - от 71 до 90 на сто;
3. трета група инвалидност - от 50 до 70 на сто



Тема Re: telkнови [re: Tod]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано02.08.08 12:50



Не съм наясно с процентите инвалидност, при които облекченията действат, но ако имаш собствено жилище, ти приспадат 50% данък сгради. Също така, намаля се облагаемата сума за ДОД. Спомените ми са, за една минимална заплата(месечно), но сега погледнах в сайта на МС Общество и там са написали, 660 лв. месечно. Това е доста повече от минималната заплата, ще се заинтересувам. Не съм наясно дори, дали след въвеждането на плоския данък, понятието минимална заплата съществува. Освен това са писали, това което питаш, че облекчението важи за инвалидност от 50% нагоре.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.