Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 20.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Въпросн за бетаферонанови  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 12:16



Приятели,искам да попитам-какво трябва да правя,при положение,че чакам Бетаферон вече4-ти месец и нормално ли е това време на чакане?Споделете при Вас как е било, предварително благодаря.



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: Jenny]  
Автор;) (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 20:02



нормално ...





Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: ;)]  
Авторvania (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 22:02



Споко, аз го чакам вече 9 месеца, като през това време дори не ми пратиха писмо , че съм в Листа на чакащите. Разбрах го на място в РЗОК.

Проблемът е , че според действащата програма, ако до 6 мес. не получиш протокол, трябва да подновиш някои документи, за да останеш в Листа.

Аз не мога да ги подновя, защото пак нямам писмо, а от Касата не дават информация. Изобщо - "Параграф 22".

Търси си правата, може да се окаже , че си без вина виновна.

Успех !



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: vania]  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 10:43



zdrawej,Vaniл Kakво правиш без Бетаферон,невролога ти изписал ли ти е нещо друго и не получаваш ли пристъпи?Желая ти усмихнат ден



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: Jenny]  
Автор niknem (непознат )
Публикувано14.06.08 10:48



В ненормалната държава България е нормално.Аз го дочаках преди 2 седмици след 10 месечно чакане!!!!



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: niknem]  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 13:45



Благодаря за отговора,Niknem.Искам да те попитам,какео прави през тези 10 мес. , предприе ли нещо спрямо РЗОК и невролога ти изписа ли ти нещо в този нулев период?Сега как си?Желая ти здраве и усмивки



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: Jenny]  
Автор iandi (непознат)
Публикувано14.06.08 14:08



отговора е прост!и на мен се е слечвало да чакам месеци, да ми го прекъсват! но това същото не се случва на болните приближени до мс общество софия!те са "късметлии" по техните думи да бъдат набързо одобрени и с години да не спират интерфероните! а защо са "късметлии" то се знае

това е извода търсете връзки ако нямате карате на аспирин и каквото стане



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: Jenny]  
Автор niknem (непознат )
Публикувано14.06.08 15:10



Здрасти jenny!
въни по често на РЗОК.скайпа ми е TEiDA.обади се ако искаш

Редактирано от niknem на 14.06.08 15:26.



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: iandi]  
Авторvania (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 15:27



Iandi,

НАПЪЛНО СИ ПРАВ.
Моята история е следната:
Бях на Бетаферон 2 г и получих положителни резултати (спрях да се влошавам рязко).
Излязох от тогава действащата Програма и естествено , кандидатствам като нов болен ( ЗАЩОТО ИМАМ ПРЕКЪСВАНЕ НА ЛЕЧЕНИЕТО ПОВЕЧЕ ОТ 3 МЕСЕЦА).
Писах го вече какъв е резултата - празни надежди, разговори със НЗОК, където ми казват , че нямам право да питам, нямало значение , че касае здравето ми...

Позволих си за задам и въпрос, доколко се "спазва " реда в Листа на чакащите - отговотът беше - рязко затваряне на телефона.
До кога ще продължават тези безобразия , не зная, но вече се чувствам виновна , че имам МС и че искам да се лекувам.
Кога някой ще се замисли, че болен от МС "излиза " по- скъпо на държавата , отколкото адекватното му лечение.

А, това , че доста хора дори и 1 месец не чакат за Интерферони след диагностицирането им, може би трябва да попитаме някого .....

Е , аз питах , само Господ не съм, но явно не съм му симпатична, щом имам МС и какво ли не още...............





Тема ПРОСТО Енови [re: vania]  
Автор iandi (непознат)
Публикувано14.06.08 15:49



АМИ ЗА ДА ИМА "КЪСМЕТЛИИ" ТРЯБВА ДА ИМА И ТАКИВА КАТО НАС ЧАКАЩИ ЗА СМЕТКА НА КОИТО "КЪСМЕТЛИИТЕ" ДА БЪДАТ ОДОБРЕНИ И ДА СИ ПОЛЗВАТ КАТО В ЕДНА ДЕМОКРАТИЧНА И ПРАВОВА СТРАНА

А НИЕ СМЕ СИ ТАКАВА НЕ СТИГА ЧЕ ХЛЯБ ЯДАТ АМИ И РЕВАТ ЧЕ ИМАТ ПРОБЛЕМИ! МОЛЯ ВИ СЕ ПРЕСТАНЕТЕ С ОПЛАКВАНИЯТА! АРЕ ДА ПИТАМЕ НЯКОЕ "КЪСМЕТЛИЙЧЕ" ЛОШО ЛИ НИ Е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.