Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 27.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: ani1OO1]  
Автор popo_roro ()
Публикувано02.07.08 13:58







Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: popo_roro]  
Автор ani1OO1 (непознат )
Публикувано02.07.08 15:48



Много ти благодаря за препратката. Не мога да кажа, че съм решила какво да правя. Толкова ме е яд за неувереността, с която подходих към лекарството
Желая ти хубави емоции.



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: ani1OO1]  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 09:32



Здравей,Ани.Аз мисля,че ампулите с изтекъл срок трябва да ги върнеш в аптеката,откъдето си ги купила.Не се отказвай от предложеното лечение,твърде вероятно е да ти помогне,нали все се надяваме.Аз ти желая успех,по-бързо да се настроиш за новото лекарство и да споделиш,че си доволна.Стискам ти палци!





Тема интерферони!нови [re: Jenny]  
Автор dito (новак)
Публикувано03.07.08 11:16



мисля че е добре да се знае от започващите курс на лечение с интерферони че подобрение от тях не бива да се очаква!даже според състоянието е възможно и леко влошаване!позата от интерфероните по скоро остава скрита но много важна, а тя е да няма пристъпи което на практика е най-важното!



Тема Re: интерферони!нови [re: dito]  
Автор1969 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 08:15



Това,че бетаферона или интерферона започват да действат след след 8 месеца ме разсмя.Кога започва да действа не може да ти каже никой.



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: Jenny]  
Автор ani1OO1 (непознат )
Публикувано04.07.08 10:56



Здравей Jenny, мисля че не мога да върна лекарствата в аптеката, защото когато съм ги вземала м.януари, февруари и март са били в срок на годност или към края на срока. А за това, че аз имам проблем със себе си едва ли някой ми е виновен, явно просто съм объркана и незнам какво искам. Мисля че взех решение от сряда започнах да слагам REBIF от новата опаковка, които е в срок. Говорих с невролог, които като му казах че държа ампули в къщи и събирам смелост да започна, само дето не ме напердаши. Та той ми каза да забравя за ампулите които са извън срок на годност, защото производителя наистина се застрахова със гаранционния срок, но тово е имуномодулатор и най малката промяна в лекарството не се знае какъв отговор на имунната система ще предизвика. Все пак благодаря на всички. Желая ви само хубави емоции



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: ani1OO1]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 12:48



Мнението ми за бетаферона не е много ласкаво.Болен съм от 4 години,минал съм през какво ли не,включително и през бетаферона,но за мен вече е ясно ,че болестта е в самите нас ,и трябва да си оставим имунната система на мира ,и да не се страхуваме.Вече 2 години не взимам никакви лекарства и ми е все едно какво ще става,уморих се вече от простотии.



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: bibi]  
Автор!!! (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 13:14



Напълно съм съгласна с теб,bibi...всеки сам решава,кое е най-доброто за тялото му.Никой не познава по-добре организма на някой човек отколкото самият той.Всички сме различни,един му се отразява добре дадено лечение,друг -не,затова всеки сам преценява какво да прави.



Тема Re: Въпросн за бетаферонанови [re: !!!]  
АвторBlBl (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 16:15



Моето мнение е че се спекулира с цялата болест,и че се комерсиализира цялото нещастие на болните.Моят опит говори че болестта е рожба на нашето съзнание и начин на живот.Безотговорното отношение към собствения ни организъм довежда до тези проблеми.Слет това определени кръгове решават да се възползват от това и решават да правят пари .Диагнозата МС е шокираща за хората,те се плашат което от своя страна довежда до допълнително натоварване на имунната сиситема и така те влизат в един омагйосан кръг от който се излиза много трудно.Това е моето виждане по въпроса,успех на всички болни!



Тема Re:Do Stefkaнови [re: vania]  
АвторCтeфka (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 22:02



Благодаря за писмото.
Но-не преставам да се питам:какво да направим.?
Първото , което ми идва наум е да се обърна отново към МЗ.Имам сега една нова, малка надежда
Не храня голяма надежда, но все пак- нов министър...
Но-преди това писмо мисля че трябва още други неща да свършим заедно. Напр.
1. Да си изясним ТОЧНО какво се прави в различните Евр.държави за болните от МС:
-брой болни от МС в държавата, лечение(безпл лекарства), соц отношение(пенсия, рехабилитация, асистент и др)
Първа крачка според мен е да намерим здравни сайтове на отделните държави.
За мое съжаление-не съм свободно говореща чужди езици(но дъщеря ми е учителка по английски и няма да ми откаже помощ, и зная че за много хора от нашия клуб също англ не е проблем).Аз чета( и поразбирам в малка степен английски и френски...)
НО- немски език за мен е АБСОЛЮТНО непознат.
А -мисля си така-сигурно именно в Германия се прави най много за болните от МС.
2.Пред нашето МЗ-аз се наемам да пиша.Имам едно основание за надежда....
И така-да започнем.На разположение съм.
Чакам и писма -на ststoeva@dir.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.