Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 06.10.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Тема Относно болки в краката?нови  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 23:10



Здр, интресуваме имате ли болки в краката(и ако да, постоянни ли или само когато ходите, в смисъл не болки причинени от мускулна слабост) също спастичността как се изразява, като болка, схващане, вдървяване на мускулите на краката или ....? И дали спастичността е постоянно чувство в смисъл и като не натоварвате мускула напр. си е постоянна, сутрин след сън или ту я има,ту я няма?



Тема Re: Относно болки в краката? [re: 111]  
Авторstan4e (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 09:32



Здравей,искам да ти кажа,че при всеки болен от МС,симптомите са различни.Може да не намериш болен със абсолютно същите симптоми.При всеки е различно,така.че не се интересувай дали го има и при другите,а вземай мерки за лечението,по-скоро не им обръщай особено внимание.Знай,че като се успокоиш и отпуснеш,проблемите ще изчезнат или поне ще намалеят.Важно е да не падаш духом.Успех.



Тема Re: Относно болки в краката?нови [re: 111]  
Автор stefo1977 (непознат )
Публикувано04.06.08 14:27



Здравей,111!
Болки в краката има и те се предизвикват най-вече от пренапрежение и претоварване(ако са мускулни),така че щади ги,не ги претоварвай.Също така и спастичността е следствие от това,не винаги,но обикновено е така,поне при мен.Но не спирай да се движиш,ходи умерено и полека,бавно,но ходи,не се застоявай,това е моя съвет.
Успех!





Тема Re: Относно болки в краката?нови [re: stefo1977]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 14:37



Благодаря Ви за отговора Stefo1977, ти правил ли си ЕМГ на крайника в който имаш спастичност или болка? И ако да имаше ли изменения в проводимостта?



Тема Re: Относно болки в краката?нови [re: 111]  
Автор stefo1977 (непознат )
Публикувано04.06.08 19:23



Правил съм,да,но не толкова скоро вече.Има изменение.



Тема Re: Относно болки в краката?нови [re: stefo1977]  
Автор petio_ (минаващ)
Публикувано11.06.08 23:12



При мен има постоянна болка свързана с умората, т.е. ставам от леглото и болката започва, не я бъркам с умората. Не съм съгласен с мнението на много хора, че в такива случаи трябва да си почиваме. Напротим трябва да се натоварваме за да не допускаме повишаване на слабостта и т.н.



Тема Re: Относно болки в краката?нови [re: petio_]  
Автор stefo1977 (непознат )
Публикувано12.06.08 07:34



Съгласен съм с теб,Петьо,че не трябва да се застояваме на 1 място,а трябва повече да се движим,но не трябва да претоварваме и пренапрягаме мускулите,защото това създава проблеми.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.