Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 28.09.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Деца с МС  
Автор pipi69 (непознат )
Публикувано29.04.08 10:08



Скоро поставиха диагноза на дъщеря ми която е на 14 години. Искам да се свържа с родители на болни деца за да обменя информация и събера кураж.



Тема Re: Деца с МСнови [re: pipi69]  
Автор;) (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 12:48



това вече е жестоко ...


имам предвид,че е толкова млада ...
искрено съжалявам ... но поне ще можете навреме да пренаредите и подредите живота ... :)

всичко най-добро !!!



Тема Re: Деца с МСнови [re: ;)]  
Авторpipi69 (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 13:10



Незнам как трябва да се пренареди живота - много е трудно да приемеш че детето ти е инвалид. Всички ми казват че трябва да бъда силна - обаче как?



Тема Re: Деца с МСнови [re: pipi69]  
Авторnizza (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 15:26



Ама тя още не е инвалид!!!!!!!!!!!!! Може да минат и 20 и 30 години докато/ако се инвалидизира. А дотогава нека всички се молим да открият лек!



Тема Re: Деца с МСнови [re: pipi69]  
Автор iandi (непознат)
Публикувано29.04.08 19:24



моята МС е откакто бях на 17 може би и от по рано но не съм знаел и предполагал!в никакъв случай не си мислете моля за нея като за инвалид!знам че за вас е непознато но има много известни хора даже и спортисти с това заболяване!медицината доста напредва в областа на МС и поне аз очаквам в скоро време пробив в областта на лечението!



Тема Re: Деца с МСнови [re: ;)]  
Автор pipi69 (непознат )
Публикувано29.04.08 19:32



Може ли някой да ми каже как се чуства след направена пункция. На дъщерями и я правиха преди 5 дни и се чуства много зле - отпаднала с главоболие и при всяко ставане от леглото и се повдига - нормално ли е това и колко време ще продължи.



Тема Re: Деца с МСнови [re: iandi]  
Автор pipi69 (непознат )
Публикувано29.04.08 19:42



iandi сега на каква възраст си и как се чустваш, дъщеря ми досега също спортуваше - баскетболистка е, означава ли това че има шанс пак да играе дори и не по състезания. Аз също много се нядавам да има пробив в областта на лечението - дано всички които сте в това положение да имате късмет.



Тема Re: Деца с МСнови [re: pipi69]  
АвторГeoprиeвa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 23:02



И аз имам дете с мс.Беше на 18.Сега е на 22.Досега сме минали само 1пристъп.След пункцията беше адски зле,но се оправи за около10-ина дни...После си купихме Копаксон/да не чакаме/.Смятахме,че колкото по-бързо,толкова по-добре...В момента е добре.Учи.На бригада е в чужбина и май няма желание да се връща.За съжаление! Всички млади хора имат по-добри шансове навън! Дай Боже да са добре!



Тема Re: Деца с МСнови [re: Гeoprиeвa]  
Автор pipi69 (непознат )
Публикувано30.04.08 08:28



Благодаря ти за отговора, малко ме обнадежди, ние в момента сме в пристъп с доста силна пареза на крайниците и след тая пункция е още по зле и е много отчаяна. Това лекарство Копаксон кой ви го изписа и от вида на интерфероните ли е, защото в момента ние пием кортикостероиди - Преднизолон F за овладяване на пристъпа, и след празниците отново ще постъпваме в болница. Все още не съм наясно как протича лечението, чета разни неща и още повече се натоварвам психически, затова ми се иска да комуникирам с някой който го е преживял, ще се радвам ако ми пишеш - може и на имейла - pravdina@abv.bg



Тема Re: Деца с МСнови [re: pipi69]  
Авторnizza (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 10:04



Кортикостероидите се предписват само по време на пристъп и особено в началото, възстановяването е пълно. Предполагам че това й е първи пристъп и при него сте разбрали. Което от една страна е добре, защото е драстично и веднага води до диагноза. При мен например първите два-три пристъпа бяха само изтръпване леко, леко виене на свят и никой и не помисли за МС, а при предпоследните два не ходих и на лекар. А лечението трябва да започне възможно най-отрано и да продължи възможно най-дълго и вашата дъщеря ще има съвсем пълноценен живот. Недейте да правите инвалидни рампи все още

!!! Много е важен и лекарят при който ходите за правилното лечение. А, и не четете. Това действа адски депресиращо, поне мене ме подтискаше страшно много. А всеки случай е индивидуален, както сигурно вече знаете и стратегиите за справяне с болестта също са индивидуални. Единствено вярата трябва да е обща за всички ни. За вашата дъщеря е много, много важно да знае, че вие вярвате 100% че всичко с нея ще бъде наред и тя ще живее съвсем пълноценно, защото от своя страна тя вярва на вас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.