Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 30.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема изкривяване на устнитенови  
Автор1969 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 08:54



Мислех да пиша по рано тук,но чаках компетентното мнение на лекарите и тъй като не го получих мисля,че тук все някой ще ми обясни нещо.От месец лявото ухото ми е заглъхнало,тупти,бучи но си го търпя без да се замислям какво ми е.От седмица устните ми от същата страна взеха да се изкривяват.Незнам точно как да то опиша,но се стяга цялата ми буза и устните стават асиметрични.Това не е постоянно,ту ме стяга,ту ме отпуска,но тази сутрин забелязвам,че просто си имам вече леко изкривяване.Ушният лекар каза,че ми няма нищо,ухото ми било "перфектно"

,а аз се надявах причината да е там.Невролога /два пъти бях/ каза след прегледа,че също нищо ми нямало.Не било от болеста това.При вас имало ли е подобни оплаквания? Незнам какво да направя,притеснява ме много това,защото вече е видимо .Сега съм само с огледало в ръка и непрекъснато се гледам и се мъча да си внуша,че нищо ми няма.Но как,като ми има



Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: 1969]  
АвторDovolen (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 09:51



През 1999 г. лежах с още един човек в стая във Военна болница при доц. Герасимов, та този човек имаше същите оплаквания като теб и аз му гледах изкривеното лице. С помощта на някакви медикаменти и физиотерапия доц. Герасимов за две седмици направи така, че човека си отиде напълно излекуван с право лице. Съвета ми е да отидете при доцента, той сега е в болница Св.Анна - бившата Окръжна болница в София



Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: 1969]  
Автор liusi78 (непознат )
Публикувано29.01.08 11:54



Здравей!
Не искам да те плаша,но моля те отиди на консултация с друг невролог,защото така както го описваш ми се струва,че става въпрос за фациалис.И не е точно така,както са ти казали-може да е пристъп,но също може и да е възпаление на лицевите нерви.При всички положения се прилага медикаментозно лечение и нещата се оправят.
Пиша ти защото преди две седмици като лежах в болницата с поредния си пристъп,при мен имаше едно момче на 25 г. точно с такъв проблем само че от дясната страна на лицето.Оправиха го,сега ходи на рехабилитация и почти се е възстановил вече.
Успех и бързо възстановяване!



Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: liusi78]  
Автор1969 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 12:30



Вторият пък като бях при невролога го попитах да не би да е възпаление на лицевия нерв,но той ми обясни че ако е пареза,то си остава криво лицето.В момента в който бях при него ми нямаше нищо.Като се прибрах,отново ми се изкривиха устните.Тръгнах отново да ходя при него и докато отида пак се оправих.



Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: 1969]  
Автор liusi78 (непознат )
Публикувано29.01.08 12:47



Ти си прецени,но според мен не е излишно да си направиш още една консултация.Сега как се чувстваш?



Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: liusi78]  
Автор1969 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 18:46



Днес четох една статия точно от др.Герасимов и сама си поставих диагнозата възпаление на лицевия нерв в по лека степен.Беше описал шума и бумтенето в ухото,както е при мен.Утре пак ще отида при невролога и дано не се обиди като му кажа какво мисля.Дали няма да ми каже да ,че се правя на по голям доктор от него





Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: 1969]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 22:41



Преди години след едно зверско течение в кола стана така и при мен,даже почти не си затварях окото.Оказа се възпалени на лицев нерв-казаха че няма нищо общо с МС-а.Направиха ми снимка и с инжекции нещата се оправиха.Успех





Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: 1969]  
Авторiv4o (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 17:02



Имал съм пристъп, преди 3-4 години с възпаление на лицевия нерв... , при който едната полвина на лицето ми беше абсолютно неподвижна ... след лечение с кортикостероиди всичко е нормално ...
а шумът в ушите ... явно потвърждава, че трябва да се вземат сериозни мерки ...
така смятам ... чао





Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: 1969]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 18:35



С уважение към невролога ти, не ходи повече при него, а послушай liusi



Тема Re: изкривяване на устнитенови [re: aн]  
Автор1969 (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 19:39



Бях за пореден път при същият невролог.Обясни ми,че е най лесно да ме сложи на системи но не мисли,че е пристъп.А и аз като отида при него,винаги съм си с нормални устни,но му обяснявам точно как се изкривява и след 10-15 мин. си възвръщат предишната си форма.Сега една седмица ще пробвам с успокояващи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.