Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 27.09.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема МС и възраст  
Авторneti (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 09:46



Четох, че ако заболяването започне в млада възраст прогнозата е по-благоприятна.Вие имате ли такива наблюдения?



Тема Re: МС и възрастнови [re: neti]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 16:17



Напротив



Тема Re: МС и възрастнови [re: neti]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано23.10.07 22:20



При МС няма благоприятна прогноза

. Чел съм, че при тези, които се разболяват по-млади, болестта се развива по-бавно. Аз лично, се разболях относително късно, но бързичко наваксвам със заболяването. Няма пристъпи, няма ремисии... уж всичко е едно и също, но от година на година, става все по-зле!



Тема Re: МС и възрастнови [re: neti]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 09:38



Единственото предимство, ако си се разболял наскоро и си млад, е че ще си в по-млада възраст и по-ранен стадий на болестта, когато (дай Боже!) открият заветното лекарство и имаш шансове да се излекуваш. Иначе - колкото повече годинки си живял като здрав, ти е кяр.
Тук, в клуба има хора, които са се разболяли като юноши и вече са доста прогресирали. Има други, в по-зряла възраст, които тепърва започват.
Лично аз бях на 23 години и младост не видях. 20-годишната ми дъщеря не ме помни като здрава ...



Тема Re: МС и възрастнови [re: ddms]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 10:58



Съжалявам , че имам различно мнение , но всичко е въпрос на плаки и не дай Боже първично прогресираща форма .
Защо трябва да се мисли за неща , които са различни и няма възраст и пол при тях .



Тема Re: МС и възрастнови [re: Дaни]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано24.10.07 12:26



Правена е статистика, точно по пол, възраст и течение на МС. Доколкото си спомням, първично прогресираща МС имат около 10% от болните. Предимно мъже са и се разболяват сравнително късно.
Не съм сигурен в тези данни! Който се интересува, да си потърси инфо.



Тема Re: МС и възрастнови [re: prof.Tolpa]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 15:31



Мисля , че тук сме потърпевши , а не статистици. Съдбата е една на всеки човек. Статистиката не ни прави повече или по- малко здрави.



Тема Re: 100%нови [re: Дaни]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано24.10.07 16:03



Ми да! Какво ни пука, че МС била изключително рядко заболяване, като всеки от нас е 100% болен.





Тема Re: 100%нови [re: prof.Tolpa]  
Авторstan4e (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 19:47



Здравейте всички болни от МС.И аз съм една от вас.Убедена съм,че никой не може да каже как ще се развие болестта при него.Независимо от каква форма на МС е болен.Аз съм с първичнопрогресираща,но все още не се давам на болестта.Макар,че всеки,който ме види разбира,че съм инвалид.Няма значение нито възрастта,нито формата на заболяването.Дори и докторите на ЯМР се чудят как някои болни почти без бяло мозъчно вещество все още ходят,а други -само с две плаки са на количка.Важчн е духът и начинът на мислене за да се излекуваш или поне да не порогресираш.



Тема Re: 100%нови [re: stan4e]  
Авторan (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 21:47



а така!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.