Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 28.05.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ямр и мснови  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 20:16



Правих ЯМР съмнение за МС. Ще ходя при лекаря си но след няколко дена, а нямам търпение. На листа пише много неща, но нищо за МС. Ако съм болна какво по-точно трябва да пише?





Тема Re: ямр и мснови [re: дecи]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано17.08.07 22:07



На моя си пишеше какво е. А на твоя какво пише ? Можеш ли да го прочетеш?



Тема Re: ямр и мснови [re: дecи]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано17.08.07 23:44



Може да е формулирано по различни начини.."Данни за МС", "Демиелинизиращ процес"...


Разбира се дано изследването не е потвърдило съмненията за МС...

Успех !


Редактирано от s_ms на 17.08.07 23:49.



Тема Re: ямр и мс [re: s_ms]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 19:54



пак съм аз. не знам какво е пишело на направлението, но ямр са ми направили само на главен мозък, според ямр няма мс. четох във форума, че може в главния мозък да няма, но в гръбнака... лекарката побърза да ме успокои че не е мс. има ли някой от вас при който мс е открит в гръбнака. писна ми смених толкова лекари.



Тема Re: ямр и мснови [re: дecи]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 23:43



а кое те кара да мислиш, че е възможно да е МС?
Какви са ти симптомите?



Тема Re: ямр и мснови [re: дecи]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано07.10.07 11:20



Радвай се, това все пак е нещо обнадеждаващо. Но какво е, след като не е МС? Докторите трябва да имат някакви предположения. Ако си от малък град, отиди на преглед в София.
На мен лично, плаките ми ги откриха и в гръбнака и в главния мозък. След три годишно чудене, какво точно ми има!? А диагнозата ми я поставиха с друго изследване, ЕМГ, което ми беше правено без резултат, няколко пъти преди това. После, с ЯМР(който си платих), диагнозата беше потвърдена.



Тема Re: ямр и мснови [re: prof.Tolpa]  
Авторstan4e (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 13:15



Само ЯМР може да потвърди диагнозата или да я отхвърли.Вероятно ще пише демилиенизиращ процес - цереброспинална,спинална или церебрална форма,взависимост кътде има плаки в гръбначния или в главния мозък.Но дори и да е МС не падай духом,знаеш ли колко сме много,които живеем с тази диагноза.Успех.



Тема Re: ямр и мснови [re: дecи]  
Авторstefo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 16:03



Не че искам да те тревожа и притеснявам,но...може и съществуват случаи ,в които,на ЯМР изследване на главен мозък да няма плаки,но в гръбначния да има находища на такива огнища.Много често невролозите дават направление за изследване само на главен мозък и пренебрегват снимката на гръбначния.



Тема Re: ямр и мснови [re: stefo]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 16:54



оплакванията ми са от повече от 2 години, изтръпване на главата и целия гръбнак, виене на свят и не мога да пазя равновесие. не било от очите, от центъра на равновесие, от шипове, от оросяване, отхвърлиха депресия и нерви. един път получих изтръпване на краката от коленете надолу. ако не се държа за някой не мога да вървя, то и така не стигам далече. дори и да е мс просто искам да знам, но и знам че така ще се отчая че всичко може да загуби смисъл.



Тема Re: ямр и мснови [re: дecи]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 19:05



но и знам че така ще се отчая че всичко може да загуби смисъл.
Аре сега!! Ние като сме болни, не са ни заровили!
Даже напротив, от много години не съм работил толкова много. Знам, че ще е до време, та затова гледам да съм максимално продуктивен.
Пък и кой знае, може човек като не се мисли за болен, наистина да не се чувства такъв. А и учените ще измислат нещо!
Как и да е, от МС не се умира и има и по-лоши неща в тоя живот.
Разбрах го, когато един пиян серсем ми натроши малкото дете.
В тоя момент бях готов да си дам едната ръка и крак, ако можеше да ги разменя с тия на детето ми.
Е, МС ми взе после едното око. Хубавото е, че господ ми е дал едно резелвно. НЕ е същото, но може да се продържи борбата.

ТЪй че не се шашкай, ще се наредят нещата!
Успех






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.