Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 25.09.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема стегнати крака  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 19:33



знам,че все още няма лек за МС/не съм открила топлата вода/

но все пак някой знае ли начин за облекчаване на стегнати крака-някакви медикаменти или нещо друго?Благодаря!



Тема Re: стегнати краканови [re: aн]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 09:16



мидокалм, баклофен

Отпуска и втриването на маслен извлек от мащерка. (билката се залива със зехтин, престоява 2 седмици на слънце, прецежда се и се ползва).



Тема Re: стегнати краканови [re: aн]  
АвторLost (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 10:28



При мен освен краката и дясната ръка е стегната, все едно с ластици, стига до парене като от изгаряне. Правих ЯМР но няма криза...



Тема Re: стегнати краканови [re: ddms]  
Авторstefka (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 20:09



Имам същия проблем- МНОГО стегнатите крака. А и МИДОКАЛМА и БАКЛОФЕНА не ми действуват ефективно.
Ще опитам и тази рецепта.Но-колко(долу-горе) мащерка, на колко зехтин.
Ако не можете да ме ориентирате- да го направя на око...



Тема Re: стегнати краканови [re: ddms]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 09:25



извлека от мащерка сигурно се прави пролетта,сега дали ще стане с изсушена мащерка?



Тема Re: стегнати краканови [re: aн]  
Авторgrape (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 13:31



Ето информация на английски какво е удачно да се ползва при повишем мускулен спастицитет.Аз лично приемам големи дози Баклофен

http://www.jelinab-mswalk.net/MuscleSpasticity.html



Тема Re: стегнати краканови [re: stefka]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 16:17



Като се има предвид, че за масажа е необходимо малко мазнина, може да се направи на око - колкото билката да се покрие със зехтина. В книгата на М.Требен е описано подробно.
Преди години го направих и го използвах вместо масажен крем, след това спях като бебе - спокойно и дълбоко.



Тема Re: стегнати краканови [re: grape]  
АвторStefka (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 20:25



Колко големи?
Нещо съм чувала-не си спомням точно-че големите дози БАКЛОФЕН -не са полезни за ???




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.