Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 04.07.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чревен дисмотилитетнови [re: prof.Tolpa]  
Авторdesperado (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 19:54



Здавей колега,страдам от 15 години от МС и имам същите проблеми с храносмилането.Опитвал съм да се лекувам с лаксативи,но се отказах.Доста съм доволен от билката слез(малва силвестрис),правиш чай и го пиеш,действието не е толкова силно.Напоследък се оправям с чаша силно кафе и цигара,надявам се това да ти е от полза, успех.





Тема Re: Кафе с цигаранови [re: desperado]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано30.10.07 22:27



Дълги години, кафето с цигара (или няколко, докато се отпусна) и при мен действаха, практически безотказно. И така, повече от 20 години! Обаче взех, че ги отказах. Вече година и два, три месеца! Не съм сигурен обаче, че проблемът ми е от това. Що се отнася до лаксативите, аз лично нямам нужда. Нещо повече, с тази моя чевръста походка, и без тях, непрекъснато се опасявам да не оплескам нещата.





Тема Re: Диетата на Д-р Ватевнови [re: prof.Tolpa]  
Авторnevroprotektor (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 16:03



Na zapad znaiat!

Vij filmite:

http://video.google.it/videoplay?docid=-635973230741479578&q=neuroprotection&total=7&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=2&aq=t
http://www.ricercaunc.com/photo.htm
i ....Pomognete mi da razbera za6to na saita msobshtestvo ne pi6e ni6to za novite otkritiia i za lekarstvata s nevronopotektivni funkcii?!?
Nа саита на мссоциети Англия го пи6е:
http://www.mssociety.org.uk/research/ms_frontiers_2005/neuroprotection3.html
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=12474997&dopt=AbstractPlus
http://www.ninds.nih.gov/funding/research/parkinsonsweb/drug_summaries/

Dietata e 4ast ot nevronopotektivnata strategiia za le4enieto...





Тема Re: Диетата на Д-р Ватевнови [re: nevroprotektor]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано08.01.08 17:25



Английският ми става все по-добър! Дори започнах да го докарвам и на произношение!



От това което прочетох разбрах, че невропротективно действат антагонистите на глутаматните рецептори - Рилузол при АЛС, Амантадин и Ремасемид при Паркинсон. Наскоро пуснах информация, за лекарство за Алцхаймер с подобно действие – Мемантин от което, двама болни с МС бяха останали доволни. При тях обаче, ефектът се беше проявил още след десетина дни, което едва ли е в резултат на невропротекцията.
За антиоксидантите се пише много и отдавна.
Беше ми интересно, отново да прочета за ползата от кофеина, никотина и канабиса. Последното още не съм го опитвал, но дълги години, пушех много цигари и пиех много кафе(пия и сега), което може да е обяснение, за относително късното ми разболяване.
Стана ми интересно също, че Модафинилът, който стимулира производството на глутамат е в един списък списък с глутаматните антагонисти.

За съжаление, пак не видях нищо за диетата!

По въпроса за “МС Общество България”, те са частна фондация и могат да правят (или да не правят) каквото си искат. Не са длъжни да се съобразяват с мнения, различни от тяхното и да се отчитат пред когото и да е, за каквото и да е. Стига разбира се, да не нарушават закона. Така ми прозвуча отговорът на техен представител, в лична кореспонденция по друг въпрос.

Лошото е, че май и лекарите ни не се вълнуват от тази тема. С изключение на Амантадин (Вирегит, ПК-Мерц и т.н.т.), не съм чувал (чел), на някой болен от МС, да е предписвана невропротективна терапия.



Тема Re: Диетата на Д-р Ватевнови [re: prof.Tolpa]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 18:48



Без каквото и да е негативно в т.ч. подигравателно отношение към хора, наричащи себе си "болни мозъци", ми се ще да отбележа, че при тази, поставена лично диагноза, е твърде вероятно звуковете, които те чуват, да са различни от истинските послания, които им се отправят. Лекар би казал, "нормално за състоянието". За да отговарям тук, на мен обаче, не ми се струва безмислен опитът, независимо от диагнозата и състоянието. Все си мисля, че добронамереният човек би могъл, в края на краищата, да разбере, не това, което някой иска да си внуши, а истината такава, каквато е всъщност.
" Фондация "МС Общество България" е независима организация, която осъществява своята дейност в съответствие с Конституцията и законите на Република България.
Фондацията е юридическо лице с нестопанска цел в обществена полза, в съответствие с изискванията на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
Фондацията е доброволна, самоуправляваща се гражданска организация и няма политически и религиозен характер."
И още доста неща пише за характера на Фондация "МС Общество България" на страниците на www.msobshtestvo.org, нейната същност, функции и дейности. Никъде обаче не се казва, че е частна организация, макар езикът на изписване в сайта да е разбираем за четящи български. Отчетността на фондацията е регламентирана от българските закони, а в тях не е разписана /дължащата се отчетност/ пред всеки, който я поиска. Кореспондентът от личния обмен ти беше предложил по-добро запознаване с фондацията и законовата уредба на РБ, но за това се иска желание и /отново/ добронамереност. В противен случай!? - в противен случай, си оставаш невеж по тези въпроси и си пишеш както ти дойде. Всъщност, тази фондация е за хора с множествена склероза и миастения гравис, не за болни мозъци и едното няма общо с другото.





Тема Re: Какъв ти е проблемът?нови [re: lucho]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано10.01.08 22:06



Да обясня ли за какво точно става въпрос? Мога да публикувам кореспонденцията. Можеш да го направиш и ти. Трябва ли да научавам от руснаци, за конференции на които са присъствали и учредителите-управители на българското МС Общество!? Безгрешни и незаменими по определение ! Още нищо не сте публикували на сайта си!
Как може болните от МС в България да участвуват дори и косвено, в управлениетона фондацията? А да определят насоките в дейността и? Къде може да ви критикуват?

Автоцензура !!!

П.П. Всеки болен от МС е с боленмозък. Някои повече.

Редактирано от prof.Tolpa на 10.01.08 22:23.



Тема Re: Какъв ти е проблемът?нови [re: prof.Tolpa]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 23:09



Мога, но не го правя по две причини: 1. мозъкът ми, освен МС - плаките е достатъчно здрав и точно заради това, 2. не спекулирам с лична кореспонденция, спазвам правилата.
Проблемът не е в мен, а в теб, приятелю...освен че имаме и общ, за съжаление, а определенията си ги измисля точно това, което е болно в теб. За това и пръв предприех кореспонденцията, защото тук хората не се интересуват, кой от нас има по-голяма...уста. И, съжалявам, че ти писах няколко пъти - не заслужаваш. Но малко повече грамотност няма да ти е излишна и стига си плакал за "достъп" до информация от Фондацията. Казах ти вече, как можеш лично ти да я получиш. Нали, също така можеш да си спомниш от упоменатата кореспонденция, че когато започнах да ти разказвам, реши изведнъж, че не те интересува /?!/. Иначе и това нямаше да ти го пиша тук, но...тя е неприкосновена и като не щеш - твое си право. И накрая, да те попитам нещо лично: ти амбиции за участие в управлението на Фондацията ли имаш? И да допълниш насоките в дейностите и? Принципно може и пътя за това съм ти показал в личната ни кореспонденция - опитай! Мейла ми го знаеш; тук не е нужно да се джафкаме. Хайде, бъди жив и здрав през новата и следващите сто години и го давай по-спокойно, моля.



Тема Re: Какъв ти е проблемът?нови [re: lucho]  
Автор prof.Tolpa (болен мозък)
Публикувано11.01.08 07:06



Не се занимавай с мен. Сигурен съм, че не съм интересен и на останалите болни. Имам право на собствено мнение и забележки по дейността на фондацията ви. Ако искаш, коментирай тях. На първо време, задал съм въпрос в темата, за МС конференцията в Брюксел и българското участие в нея. Ако пак ще приказаваш общи приказки, по-добре не се обаждай. Литературните си упражнения, можеш да правиш на много други места.



Тема Re: Какъв ти е проблемът?нови [re: prof.Tolpa]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 10:38



Няма, обещавам!





Тема Интервю с д-р Христо Ватев 24.05.2008гнови [re: s_ms]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано26.05.08 22:54








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.