Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 29.09.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стрес и Мс  
АвторПeлe (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 17:28



Сигурно сте се питали откъде се е появило заболяването,защо точно при мен?Аз също търся отговора като вас,при мен след стрес се получи първия пристъп,вторият също.А може би е съвпадение?Много ще се радвам да споделите мнението си.Благодаря!





Тема Re: Стрес и Мснови [re: Пeлe]  
Автортoчнo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 18:16



Точно това е основната причина - стреса. Други фактори - може да ги има или няма, но стреса е винаги присъстващ.



Тема Re: Стрес и Мснови [re: Пeлe]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 08:32



Аз също нееднократно съм писала, че и при мен болестта се отключи след силен стрес.





Тема Re: Стрес и Мснови [re: Пeлe]  
Автор Maцypaнa-мъpмopaнa (виж ме ;))
Публикувано13.07.07 09:59



Мисля, че при мен заболяването се "отключи" следствие струпване на доста фактори - раждане, настинка след тичане в проливен дъжд и стрес - на него бях подложена поне година преди да се прояви болестта. Мисля, че стресът е в основата на общото ни заболяване. Опитвай се да го избягваш сега - не че аз успявам винаги, но поне се старая.



Тема Re: Стрес и Мснови [re: Maцypaнa-мъpмopaнa]  
Авторstefo (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 16:16



Стресът е в основата на всяка 1 болест и няма нищо чудно,че сме се разболели и болестта ни е навестила след такива големи стресови моменти.
Аз също се разболях след множество и за кратко преживяни стресови ситуации



Тема Re: Стрес и Мснови [re: stefo]  
АвторProtec (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 09:16



Получих от Петр Шамраев негова статия, в която той предлага хипотеза, обясняваща оздравителния ефект при МС на упражнения за предизвикване на силни положителни /антистресови/ емоции. Според него стволовите клетки се активират в патологичните зони на организма когато човек изпитва радост и доволство, макар и предизвикани нарочно. Има описани например случаи на боледуващи от рак, успели да се излекуват с гледане на кинокомедии, слушане на приятна музика, срещи с оптимистично настроени весели и борбени личности и пр. средства. Изглежда наистина човек може да се научи сам да си доставя антистресови емоции. Разбира се много трудно е да се настроиш така, когато за болестта ти се твърди отвсякъде, че е нелечима.



Тема Re: Стрес и Мснови [re: Пeлe]  
Авторstan4e (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 11:35



И при мен болестта се прояви след два много силни стреса,но отключващия фактор бе вирусът на грипа.Първо двата стреса,а после грип и вече си имам МС.



Тема Re: Стрес и Мснови [re: Пeлe]  
АвторLoLi (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 14:46



Znae6 li sega kato se zamislq tuk si mn prav i az kato teb imam MS no interesnoto e 4e ne mojaha da ustanovat ot kakvo se polu4i,no az si imam edno na um 4e moje bi e stanalo ot stres ili pretisnenie ima takava vazmojnost da e ot tova ne sam sigurna no ima vazmojnost



Тема Re: Стрес и Мснови [re: Пeлe]  
Автор4i4ek (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 14:52



До колкото съм чела по този въпрос, стреса блокира имунната система,а може и да я срине. И при мен е така. Помагам си със елеутерокок/ билка адаптоген/.
Има го по всички аптеки на скатули или таблетки.Ползвам пчелен прашец и пчелно млечице. Вземам невробекс иВ комплекс ежедневно. Справям се.



Тема Re: Стрес и Мснови [re: 4i4ek]  
Авторзaщo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 16:51



Невробекс и В-комплекс не са ли едни и същи витамини?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.