Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 02.07.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема главоболиенови  
Авторjujka (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 13:05



Страдате ли от главоболие? При мен е доста често, но напоследък е направо неконтролируемо - не минава от нищо. Лягам с главоболие и се събуждам с главоболие. Дали е свързано със заболяването? Дали не е предвестник на нещо по-сериозно? С очите нямам сериозен проблем със зъбите и т.н. също, кръвното ми играе и не мога да кажа дали съм с ниско или с високо.



Тема Re: главоболиенови [re: jujka]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 16:26



По принцип МС не е съпроводена от силни болки. Обърни си внимание - по всяка вероятност причината е някъде другаде.



Тема Re: главоболиенови [re: ddms]  
Авторпeлe (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 11:33



Не знам дали има връзка с МС,но преди да получа първия си пристъп, имах силно главоболие,което не минаваше от никакви хапчета.Това ми се стори странно,защото преди това много рядко ме е боляла главата,а когато ме е боляла веднага ми минаваше като взема хапче,но този път не минаваше от нищо.Когато ме приеха в болницата ми направиха изследвания и т.н.споменах на лекаря,за главоболието,но никой не ми даде обяснение за това.Вечерта с преднизолона ,невробекса имаше и едно голямо бяло хапче.Попитах сестрата какво ми дават,а тя каза : "аналгин,за болките"

Сега съм на "тръни",ако ме заболи глава и не ми мине от хапче.



Тема Re: главоболиенови [re: jujka]  
Авторjujka (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 09:01



Точно това ме притеснява най-много. Знам, че при всеки е строго индивидуално всичко, но преди да получа първия пристъп страдах от също толкова силно главоболие и затова когато ми изтръпна лявата лицева половина първото което си помислих беше, че правя инсулт. Сега съм напрекъснато под напрежение и в очакване да стане нещо по-сериозно. Притеснява ме и факта, че скоро ще станат 10 години от първите признаци на заболяването. Знам, че не трябва да мисля по този начин и да се настройвам, но не мога да се контролирам.

Постоянно си повтарям, че съдбата ни дава изпитания и то такива, които можем да понесем.



Тема Re: главоболие [re: jujka]  
Авторпeлe (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 14:25



Консултирай се с невролога си за твое успокоение.Пропуснах да отбележа,че първия ми пристъп беше със силно главоболие,но вторият - нямах такова.Така,че не се тревожи,а отиди на лекар все пак на болка не се издържа.



Тема Re: главоболиенови [re: пeлe]  
Авторlylyly (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 16:17



Мен ме болеше ушната мида и то адски силно но никой невярваше а след това болката отиваше зад ухото и гълтах непрекъснато аналгин казаха че небило от мс -при мс нямало болка



Тема Re: главоболиенови [re: lylyly]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 17:22



Обяснете ми в какво точно се изразяват тези пристъпи? И може ли дете на 9 години да заболее от МС? Питам, защото минахме и ние през ада-главоболие, застой в очен нерв, кортикостероиди.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.