Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 27.05.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 17:14



Член от семейството ми е болен от МС.
Доказано е многократно с ядрено магнитен резонанс, снимки и т.н.т.
Имаше пристъпи с обездвижване на ръце, крака, двойно виждане ....

Лекува се от 5-6 години с ИМУНОГЛОБОЛИН. през 4 месеца приема венозно по 100 ампули/40 кг тегло. След започване на лечението не са получавали пристъпи.
Веднъж е получено слабо двойно виждане и веднага е приета една доза имуноглоболин. Симптомите изчезнаха след два ена.

Няма, или не са констатирани никакви странични ефекти.
Лечението продължава.

Не смеем да прекъсваме приема през 4 месеца, въпреки, че вече няколко години няма констатирани пристъпи. Не е правен скоро ядрено магнитен резонанс - прекалено скъп стана. Затова не мога да кажа дали е настъпило излекуване или имуноглоболина поддържа липсата на пристъпи. Не ми е ясно ако го спрем, дали пристъпите ще се върнат.



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: Ивaн]  
Авторycпex! (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 21:35



Бог да е с вас! :)))
Извействайте от някъде средства, запишете се от здравната каса за ЯМР -нищо, че ще успеете след няколко месеца. Нека се прегледа пациента и дано всичко да е прекрасно! Успех!!!!



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: Ивaн]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 10:05



Много се радвам на такива успехи! Дано така продължава!
Би ли казал цената на имуноглобулина?



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: gogo163]  
Авторstefo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 12:00



Иван,това са отлични постижения.Много малко хора са постигнали такива успехи и пожелавам да продължи успешната серия и още дълго време да няма проблеми.здействайте си направление (ако е възможно) от личния лекар и направете ЯМР, за да разберете стопирана ли е болестта или е излекувана!
И един въпрос: сега твоят близък в какво състояние е и как се чувства?
Успех и напред!



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: stefo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 14:01



Цената на имуноглоболинът е 1.10-1.30 лв. в зависимост от къде се купува. В чужбина е мнократно по-скъп.
Произвежда се в България в софийски завод.

Прилага се по следният начин:
През 4 мсесеца се приемат венозно в домашни условия (системата се поставя от мед.сестра) примерно на 45 кг = 70-100 ампули на 1, 2 или три приема по 25 ампули. Препоръчва се по-високата доза, но ние прилагаме ниската.
Когато се разреди, приемът се приема по-лесно от болният. Първият път е съпроводено с главоболие, температура а по време на приемът с болки. Една система изтича за около час-час и половина.
Вторият и третият път е нормално. Дори вечерта лицето е излизало на разходка.
При забелязване на пристъп веднага трябва да се приеме една цяла доза и след един месец още една извънредна. После по нормалният интервал.

Лицето е приемало имуноглоболин по горната схема 6 години. Отначало му беше дадено 100% инвалидност, после 80%, сега 50%. (Сега е на 18 год.) Чувства се отлично вече 6 години. Никакви странични ефекти. Ученичка е - отлична. Освободена е само от физическо.
С изключение на един-два пъти за 6 години, през които лицето е почувствало лек сърбеж на едната ръка и леко влошаване на зрението (които веднага отминаха след прием на една доза при появяването им) други симптоми през указаният период е нямало!!!!

Лечението не се покрива от здравната каса. Правен е опит да се убеди да го включат, но отказаха. Предпочитат да купуват многократно по-скъпите чужди лекарства, зашото това все пак е БИЗНЕС и трябва да си вземат процента!!!!!!

Това е положението. Радвам се, че няма странични ефекти и незнам дали болестта е отминала, но поне няма нови пристъпи и влошаване. Предполагам, че се дължи на имуновининът защото други лекарства не са взимани.

П.С.
Някакъв институт в Плевен се занимаваше с прилагане на имуновинин при лечение на МС, но не съм в течение до къде са стигнали и дали продължават и сега....



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: Ивaн]  
Автор prof.Tolpa (обикновен)
Публикувано18.02.07 17:01



Въпросът за имуноглобулините, вече е обсъждан в няколко теми. Например

Ако някой се интересува, нека да потърси. Миналата или по-миналата година, дори имаше предложение, за един безплатен курс на лечение в Плевен. Вече не помня.

В момента детето е на 18 години и е болно от 6. Много малка е била! Чел съм, че колкото по-рано се разболее човек, толкова по-леко протича заболяването му. Дано и при вас е така!



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: prof.Tolpa]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 20:42



Много ми се иска да ми кажете точното име на имуноглобулина.Едва ли става въпрос за Immunovenin Intact 5%, 5ml,250mg?Тъй като складовата му цена е 11.88лв, а аптечната е 14.10лв.Извинете любопитството ми, но в първата бележка пишете: "Член от семейството ми е болен от МС", а във втората стигате до метаморфозата "лицето"?Въпреки безличният ви отговор, се радвам на успехите ви.Искрено ви пожелавам късмет и очаквам отговора ви!



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: :)]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 15:31



Да за същото става дума. Просто искам за момента да спазя някаква анонимност, та затова се е получило това объркване, но всичко останало е абсолютно вярно и отговаря на истината. Аз самият се чудя защо не се използва по-масово а се прибягва до много по-скъпите чужди лекарства. Дочух (нямам конкретни доказателства а е само информация от втора ръка) , че в чужбина масово се прилага, въпреки, че там е много по-скъп.



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: ивaн]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 20:28



"Цената на имуноглоболинът е 1.10-1.30 лв. в зависимост от къде се купува."
Бихте ли споделили от къде купувате Имуновенин Интакт на такава цена???Преди седмица ми го вливаха и си го купувах на складова цена 11,88лв..Благодаря ви предварително за информацията.Очаквам с нетърпение да споделите като запазите анонимността си.Благодаря!



Тема Re: Успешно лечение/поддържане с имуноглоболин.нови [re: :)]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 09:32



Последният път когато купувахме беше преди 8 месеца за три дози. Сега проверих, цената е каквато казвате - има повишение. Купувано е от позната собственичка на аптека!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.