Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 25.04.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как се разболях от МС...нови  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 15:17



Да,може би заглавието ви се вижда доста странно.Мнозина от нас са чували,че заболяването просто "спи"в нас и при определени моменти то се "отключва"и започва развитието си.При мен се случи точно така.
Имах безобидно оплакване -схващане на големия пръст на кракът ми.Не му обръщах внимание може би година.Все пак реших да отида на невролог.Той ми препоръча едно изследване,което трябваше да се направи в известна болница.Измина още близо година без никакви оплаквания.Чувствах се здрав.До момента до който не отидох все-пак в болницата.След краткото изследване,лекарят веднага, доста разтревожен ми каза,че трябва незабавно да постъпя на лечение в клиниката.На въпроса ми-толкова ли е спешно и опасно положението,той само промълви-тези неща/по-късно се разбра-имал е предвид тумори/,се лекуват,оперират се много успешно,да не се боя.
От този момент животът за мен свърши.Бях женен едва преди година,имах щастлив брак,крояхме планове за бъдещето с жена ми.Не помня как съм се прибрал.2-3 дни след това бях в полусънно състояние.Когато постъпих в болницата вече бях вече наистина болен.Едва вървях,мислих си само за предположенията на лекаря.След 2 месеца безполезно пребиваване ме изписаха с диагноза здрав,само психическо разстройство.Бях съвсем разсипан и болен човек.Месеци след това позната ме "уреди" за ЯМР.Най-накрая истината излезе наяве.
И сега си мисля-ако не бях ходил при този лекар,какво ли щеше да ми е състоянието сега.Изводът ми е-внимавайте с психиката си и се пазете от стресови ситуации!



Тема Re: Как се разболях от МС...нови [re: Ивo]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 17:24



Изводът ми е-внимавайте с психиката си и се пазете от стресови ситуации!

Абсолютно съм съгласен с теб!
Никой не знае от кога съм влачил тая гадост в себе си. Имал съм през годините изтръпване на пръстите за 1-2 часа. Като съм притеснен нещо.
След силен стрес, февруари(малкото ми дете го блъсна кола) за 4 дни загубих 100% зрението на дясното око. След това ми поставиха и диагнозата. НА 43 години. В момента съм добре(с изключение на окото, остана 10%), в перфектна физ. форма.Но в подкрепа на горното да спомена, че при стресови ситуации ми се появяват издтръпвания и депресивни състояния. Като съв във ведро настроение мога да цепя дърва 10 часа(това е метафора, все пак съм инж.)

Така че, да си пазим психиката. Ще и видят сметката на тая болест до 5 години.



Тема Re: Как се разболях от МС...нови [re: gogo163]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 23:55



мислиш ли че това щте стане?



Тема Re: Как се разболях от МС...нови [re: viki]  
Авторviki 2 (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 00:25



ТРЯБВА да стане!!! Ние всички ТРЯБВА ДА ВЯРВАМЕ В ТОВА. Иначе какъв е смисълът...



Тема Re: Как се разболях от МС...нови [re: gogo163]  
Авторjujka (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 09:16



Успех в борбата!!! Не съм песимист, но и аз бях с тази нагласа преди 7 години. Бях категорична, че няма да се оставя на нещо такова де ме пребори, но уви. С напредването на времето започнаха да се обаждат разни неща, които ги нямаше в началото. Възстановявах се на 100 % след пристъпите, а сега без пристъп състоянието ми се влошава. На Avonex съм вече 4-та година, а билките и хранителните добавки почти не ги спирам. Все пак се надявам, че ще се преборя!!!





Тема Re: Как се разболях от МС...нови [re: Ивo]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 09:55



Гледахте ли онзи ден "Искрено и лично"? Ставаше въпрос за мъжа, който с отрязани от китките ръце може да върши всичко и ще кандидатства за рекордите на Гинес за най-много направени фотографии.
Впечатлих се от фразата, с която успокоявал лекарите : "Няма страшно, нали ми остана едно око!".
Що се отнася до стреса, повечето хора, които познавам с МС са се разболели точно в следствие на някакво силно емоционално преживяване. Освен това повечето са хора с висше образование.

Преди време говорих с един грък, лекар, който каза, че при тях по-често боледуват мъжете, защото работят и са изложени на по-голям стрес.



Тема Re: Как се разболях от МС...нови [re: viki]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 10:08



Ми в темата "някои положителни неща" съм сложил линк към статия за състоянието на изследванията при МС.

Там се говори за план 2010г. и за това че до 5 години ще бъде лекувана нашата спътница-МС. Не ни остава нищо друго, освен да им вярваме и да се надяваме.





Тема Re: Как се разболях от МС...нови [re: gogo163]  
Авторш (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:45



Гого :) Аз съм си пожелала за 2007 да открият лек за МС!

Реших и аз да я давам по-спокойно и по-безотговорно. Щото и на мен стреса ми разказа игричките. Само че при мен не беше внезапен, а постоянен стрес в продължение на 13 години.



Тема Re: Как се разболях от МС...нови [re: gogo163]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 23:25



моля се да стане.от девет години имам мс,последните две бях на бета ферон но ми го спряха сега си го купувам и си го правя по една на седмица за да имам за повече време знам че това не е правилно но нямам друг избор.щте си го купувам още един,два месеца и после щте чакам здравната каса да благоволи да го отпусне пак.и така да се надяваме!всъщност друг избор имаме ли?



Тема Re: Как се разболях от МС... [re: viki]  
Автор мaмчe (непознат)
Публикувано19.01.07 18:51



Билката за МС е девисил.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.