Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 23.05.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ленено масло...нови  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано15.01.07 21:59



В последният брой на в-к Доктор има статия за МС. В нея се говори за полезното действие на лененото масло.

Всеки ден, сутрин и вечер преди сън, трябва да се приема по една супена лъжица ленено масло. Веднъж на 3 дни.
А един път, също на 3 дни една чаена лъжичка ленено масло се задържа в устата, след това се изплюва.


Външно, един път на 3 дни се прави масаж на ръцете и краката с ленено масло, а един път месечно цялостен масаж, включително и на главата.

Лененото масло съдържа големи количества полиненаситена мастна киселина, която помага за укрепване на миелиновата обвивка на нервите.



Тема Re: Ленено масло...нови [re: s_ms]  
Авторrainbow (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 23:42



Да, и аз току що го прочетох в днешния брой на "Доктор", дали наистина ще има ефект, някой ползвал ли го е? Пише също и за лецитина, че помагал за образуването на миелин. Виждала съм по аптеките, някой пробвал ли е?



Тема Re: Ленено масло...нови [re: rainbow]  
Авторme4ta (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 08:51



Може и да има нещо вярно в това. Преди 3 г. един руснак ми препоръча това, но на мен ми се видя не достатъчно убедително. Сега ще потърся листите, които ми даде с описание на тези терапии. Това със жабуренето, май се държеше маслото в устата около 10 минути. Ще потърся и ще дам още инфо по въпроса.



Тема Re: Ленено масло... [re: rainbow]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 09:15



Полиненаситените мастни омега-3 киселини се съдържат и в много други продукти - рибено масло, рапица, бадеми, авокадо, сусам и т.н.
Що се отнася до лецитина, и д-р Тошков го препоръчва като виталецитин (извлек от соя). Последното го пих в комбинация от неговите Церебростим и Невролаксин в продължение на 3 месеца. Не почувствах някакво облекчение. Някой може би има по-дълъг опит - споделете.



Тема Re: Ленено масло...нови [re: ddms]  
Автор *jull* (())
Публикувано27.01.07 10:08



От аптеките ли се купува лененото масло? Каква е цената му?



Тема Re: Ленено масло...нови [re: *jull*]  
Авторsss (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 15:49



Ленено масло има вече на таблетки по аптеките и струва около 30 лв



Тема Re: Ленено масло...нови [re: rainbow]  
Автордecидитa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 22:41



аз знам за алфа линоленовата киселина, която е една от омега 3 мастните киселини. наскоро правих една справка, по друг повод и имаше много обширно обяснение за действието й при намаляване на плаките.



Тема Re: Ленено масло...нови [re: дecидитa]  
Автордecидидa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 22:42



като допълнени: всъщност лененото масло е един от най-богатите известни източници на алфа линоленова киселина, може би затова го препоръчват.



Тема Re: Ленено масло...нови [re: дecидитa]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано09.02.07 23:16



Би ли дала повече инфо за действието при МС...?
Евентуално къде може да се види статията ?



Тема Витамините на бъдещето [re: s_ms]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано09.02.07 23:29





Интересна статия...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.