Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 01.07.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема въпрос програми  
Авторian (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 10:08



здравейте искам да попитам за това какви програми за лечение има за нас!явно че никой не ни уведомява те сдруженията за нас станаха много а полза не виждам!вчера например срещам едно момче болно от МС и той ми каза че ходи в софия всеки месец да му слагат инжекции в рамото с някакво ново лекарство!чувствал се по добре от него!някой знае ли нещо по въпроса?



Тема Re: въпрос програминови [re: ian]  
АвторCлaдъk живoт (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 11:06



Програмите в повечето случай са експериментални. С тях и без тях при един добър режим- ефектът е еднакъв. Ако е толкова добра програмата- защо все още е инвалидизиращо заболяване в световен мащаб
Целта е да се намаляват пристъпите.По скоро някой печели от експеримента, а доброволците са добре дошли



Тема Re: въпрос програминови [re: ian]  
АвторlRA (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 19:54



I az hodq v Sofia vseki mesec , samo 4e programata e s hap4eta.Ako te interesuvat podrobnosti pi6i mi na richi_inm@abv.bg



Тема Re: въпрос програминови [re: ian]  
Авторrumi (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 12:25



Аз лично знам за няколко такива програми.Информацията идва трудно до нас,болните.Аз научих чрез познат,който участваше в такава.След това на 4-ти км. ми предложиха също.Мисля,че въпросното момче участва в нея,защото там ставаше на въпрос за ваксина,специално създадена за МС.Аз участвам в програма за опити с Кладрибин,в Трета градска в София.Това стартира в края на мин.година,а от началото на този месец/писах някъде във форума/започнаха изпитания с Ребиф,но това само за новооткрити случаи на МС.Наистина е малко рисковано,но плюсът за лекарите е,че след двете години на лечение към Здравната,на нас не ни се предлага нищо друго.От друга страна-като размисли човек-как ще се открие лечение,ако няма такива като нас-да се подлагат на опити


За Кладрибин-а мога да ти кажа,че по принцип е във вид на инжекции и се използва при Левкемия.За нас са направени таблетки и се пият по пет хапчета на месец,като се пият 4 месеца,а след това има 6-месечен период без прием.Н първия ЯМР,след този 4-мес. прием,активните ми лезии бяха по-малко.
Друго изпитание,което правят в същата болница,е с лекарства за астма.Понеже и астмата и МС са автоимунни заболявания...При него се пият всеки ден хапчета-сутрин,обед и вечер.
Ако има още нещо,което те интересува и бих могла да ти кажа-с удоволствие!




Тема Re: въпрос програминови [re: rumi]  
АвторVili (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 17:46



Сьпругат ми от 2 год е с МС последен месец е на Авонекс и нз с какво може да продалжи лечението си? Аз сьщо чух за програми в 3-та градска но не знам подробностил Какви са условията за кандидатстване в програмата. Заплаща ли се? Медикаментите които се пият имат ли неблагоприятни ефекти? Има ли вьзрастова граница?



Тема Re: въпрос програминови [re: Vili]  
Авторrumi (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 20:11



Тези програми в Трета градска започнаха от миналата година и вече не записват в тях.Мисля,че имаше условие да не е употребяван скоро Интерферон,но не съм много сигурна за това.Иначе по принцип за участие в такива програми не се плаща,дори те ти поемат разходите за път.Ще обясня за тази програма,в която съм:Значи,те ми поемат пътя,изследванията и снимките/4 пъти за две години/ са за сметка на фирмата,поръчала проучването.Ако за тези две години,през които съм при тях,получа два или повече пристъпа,те ми отпускат безплатно Ребиф за две години.Като ми лекуват и пристъпите и следят състоянието ми.
Във всяка програма дават на кандидатите по едно "Информирано съгласие",в което посочват какви са рисковете,какви изследвания ще ти правят,какви са техните и твои задължения...Неща от този род.Като изрично се посочва и това,че можеш да се откажеш по всяко време,без да се налага да даваш обяснения,или да ти търсят отговорност.
Друго не се сещам в момента.Ако има още нещо,което ви интересува-моля,питайте!





Тема Re: въпрос програминови [re: rumi]  
АвторVili (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 22:34



благодаря за отговора



Тема Re: въпрос програминови [re: ian]  
АвторFlRST* (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 10:40



Опиши си проблема и го прати на zigun@start.bg там ще ти отговорят подробно какви процедури от китайската медицина ще ти помогнат.
Успех..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.