Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 08.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Студио “Здраве”  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 14:21



Днес по телевизия “7 дни” в програмата “Студио “Здраве” от 13.00 ч. беше гост доц. Герасимов. Обсъждаха неврологични проблеми в по-напреднала възраст. Имаше телефон за пряка връзка. Казаха, че следващия път ще говорят по темата множествена склероза. Знае ли някой само във вторник ли се излъчва въпросното предаване?



Тема Re: Студио “Здраве”нови [re: ddms]  
Авторme4ta (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 09:19



ще проверя в седмичната програма и ще ти кажа. Но не вярвам Доц. Герасимов да каже нещо ново. Той каквото знае ма МС мисля, че го е казал.



Тема Re: Студио “Здраве”нови [re: ddms]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 14:34



Както се и очакваше - нищо ново под слънцето. Пак акцентира на кортизоновата терапия. За интерфероните - смутолеви, че забавят болестта, а не я лекуват, но някак си не беше много убедителен. Спомена, че тези при които болестта е започнала с ретробулбарен неврит, МС-ът протичал в по-лека,"благоприятна"?!? форма.



Тема Re: Студио “Здраве”нови [re: ddms]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 15:26



Дано да е така. При мен започна с ретробулбарен неврит. На 43 съм. В перфектна физическа форма .. Невролозите не можаха да намерят никакви други индикации за болестта(голямо драскане падна), освен плаките естествено.
За съжаление окото остава на 10% и не знам да се надявам ли на още подобрение(беще 100% загуба на зрението, което се получи за 4 дни).
Някъде четох, че след 45 вероятността за пристъпи била много малка. Може ли някой да каже нещо по въпроса.
Благодаря предварително!





Тема Re: Студио “Здраве”нови [re: ddms]  
Авторwally (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 23:36



От личен опит знам,че това не е вярно.При мен болестта започна с ретробулбарен неврит и за 3 години се разви със светкавична скорост въпреки двете години на интерферон



Тема Re: Студио “Здраве”нови [re: gogo163]  
Авторusmivka (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 08:47



При всеки от нас болестта протича различно. При мен започна с два ретробулбарни неврита, на двете очи, един след друг. Пръвият беше много тежък със загуба на зрението почти 100%, но в рамките на 3-4 месеца се възстанови визуса. Остана само леко нарушено цветоусещане. За 2-3 години имах множество прояви, но категорична диагноза МС не ми беше поставена (годините бяха 1977-79 и тогава ЯМР в България все още нямаше). Следващ по-тежък пристъп получих след 28 години и той беше повод да потърся специализирана лекарска помощ и едва тогава ми беше поставена диагнозата. Дай боже следващия пристъп да е пак след 28 години. Сигурна съм, че не съм изключение, но в този форум предполагам по-рядко влизат боледуващи в трайна ремисия и затова оптимистичните разкази са по-малко

.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.