Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 24.05.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Британски учени извършиха пробив в лечението на МС  
Автор s_msМодератор (минаващ)
Публикувано31.07.06 12:38



Впечатляващи резултати в борбата с множествената склероза постигнаха учени от Центъра по неврология и неврохирургия Уолтън (Walton Centre
for Neurology and Neurosurgery) в Ливърпул, приложили в лечението на болните комбинацията от два медикамента. Новата терапия позволява да се намали количеството на рецидивите на заболяването с 90%, съобщава Journal of Neurology.
В изследването под ръководството на Майк Богилд (Мike Boggild) са взели участие пациенти, страдащи от бързопрогресивна форма на множествена склероза. Учените са назначили на пациентите лечение с препаратите Митоксантрон (против ракови образувания) и Копаксон (за лечение на множествена склероза). “Ефектът е толкова поразителен, че ние подозираме синергетическо (взаимно засилващо) действие на лекарствата”, съобщава Боггилд.
Множествената склероза обикновено се проявява в периода от 15 до 60-годишна възраст. Тя е прогресиращо заболяване, при което се поразяват главният мозък, зрителните нерви, гръбначният мозък, което води до нарушения на съответните функции на организма.
Новата терапия дава надежди за нормален живот на болните, които в противен случай са заплашени от переспективата да останат напълно обездвижени.





Тема Re: Британски учени извършиха пробив в лечението ннови [re: s_ms]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 13:13



Страхотен процент-90%. А дано и на нашата улица изгрее слънцето.
Благодаря за инфото





Тема Re: Британски учени извършиха пробив в лечението на МСнови [re: s_ms]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 16:45



Преди 4-5 години, когато още бях на бетаферон, прочетох една статия за мисля американски учени, които бяха го комбинирали с въпросния митоксантрон. Обадих се в здравната каса и от там ми отговориха, че това е препарат за химиотерапия и се предписва в най-, най-напредналия стадий на болестта. Предполагам, че и в случая реакцията ще бъде същата.





Тема Митоксантрон - цена...нови [re: ddms]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано31.07.06 22:39



Доколкото знам цената на Митоксантрона е доста "по-поносима" в сравнение с цената на интерфероните.

Ако не се лъжа цената на една доза е няколкостотин лева...той се поставя 1 път месечно...



Тема Re: Митоксантрон - цена...нови [re: s_ms]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 23:04



Цената му е поносима,но страничните ефекти са доста тежки.Не е изключена и появат на остра левкемия,случва се рядко,но все пак има риск.





Тема Re: Митоксантрон - цена...нови [re: X]  
Авторian (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 09:22



здравейте новината наистина е чудесна защото вече официално ще го знаят!иначе по съвестните лекари знаят че комбинацията на новантрон с копаксон или интерферони дава положителен резултат!мисля че новината е много важна защото лекарите ще могат да стопират честите пристъпи което е много защото всички знаят че пристъпите ни влошават много!ето аз след рязкото спиране на бетаферона започнах да правя пристъп след пристъп и вече подновената ми терапия вече с авонекс не даде никкъв резултат!точно тогава ако бях започнал комбинацията сега нямаше да съм минал тежките пристъпи които ме осакатиха:(и тогава при започване на новантрона успоредно с авонекса досега нямам пристъп!а иначе че има има странични ефекти много но смятам че унищожителната сила на пристъпите е много по голяма в един момент!иначе при лечението с новантрон стандартната схема е по 1 с-ма на 3 месеца но не повече от 8 с-ми защото ставал опасен!има и други схеми на употреба но не ги знам точно!успех на всички в борбата с МС!!!



Тема Re: Британски учени извършиха пробив в лечението на МСнови [re: s_ms]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 08:45



Намерих статията на руски език:
http://www.podrobnosti.ua/health/2006/07/24/333310.html
Смущава ме единствено факта, че експериментът е направен с много малко хора - едва 27 човека и отчитат 90% успеваемост. Твърде непредставителна извадка ...





Тема Re: Британски учени извършиха пробив в лечението на МСнови [re: ddms]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 09:27



Това са първите 90%-тови резултати, нека да не се отчайваме.Сега ще следва 1,2,3 фаза и т.н., но да се радваме засега на хубавия %.
Дано края на МС наближи



Тема Re: Британски учени извършиха пробив в лечението ннови [re: s_ms]  
Автор popo_roro ()
Публикувано31.05.07 14:27



Някой правил ли е вече подобна комбинация? Питам, защото ми предложиха да опитам Митоксантрон (към който съм принципно против), с едновременно прилагане на Бетаферон. Интересува ме както мнението на хора, опитали имуносупресорна+имуномодулираща терапия, така и това на хора, подлагали се само на имуносупресорна терапия (не знам какво да очаквам от Митоксантрона като странични ефекти).



Тема Re: Британски учени извършиха пробив в лечението ннови [re: popo_roro]  
Автор dito (непознат)
Публикувано03.06.07 14:23



здравей!аз минах терапия митоксантрон и авонекс в продължение на 2 години!освен че по време на терапията нямах никакво влошаване и пристъпи и временното неразположение след вливките с митоксантрон друго не съм почувствал!жалко че обаче освен по време на курса орга анизма не е защитен за после!така ми казваха и докторите така и стана на практика!три месеца след края на курса с митоксантрон а междуваременно спрях и авонекса направих ппристъп и то не лек!мога да кажа че спира рязко пристъпите това лечение и че съжалявам че не го започнах по рано да си спестя последните два пристъпа преди да се навия да ползвам новантрон!странични ефекти видими не наблюдавах при себе си освен временното неразположение след вливката и занижените кръвни резултати които влизат в норма след известно време и сурови ядки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.