Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 28.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема C-реактивен протеин  
Автор lvo lllМодератор (член)
Публикувано25.07.06 16:44



Разбрах че НЗОК за отпускане на скъпо струващи лекарства за МС е въвела ново изискване за изследване - "C-реактивен протеин"

Вие направихте ли?
Какви са Вашите резултати?



"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: lvo lll]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 17:02



Не съм си правил още, но ми предстои. Интересното беше, че лекарката ме предупреди да си "уредя" това изследване. С-реактивния протеин трябвало да бъде отрицателен или под 6. Нещо такова.
Казаха ми да си изискам такива резултати, защото и най малкото възпаление(гнойна пъпка или болящ зъб) щели да вдигнат нивото на тоя протеин.
Явно е допълнителен филтър, въведен от касата, за намаление на чакащите



Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: lvo lll]  
Автор s_msМодератор (минаващ)
Публикувано25.07.06 21:36



Наистина има нови изисквания от НЗОК.

Изследвания на С-реактивен протеин и ПКК. Референтните граници на С-реактивен протеин са <8 mg/L.


При мен е 4,18mg/L



Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: lvo lll]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано05.10.07 16:15



Изисква ли се още от кимисиите това изследване...?



Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: s_ms]  
Автор1969 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 08:40



Това изкледване на с-реактивен принеин кой умник го измисли.


Подготвям документи за подновяване на протокола,тъй като изминаха 6 месеца.CRP го надвишавам два пъти и знам,че това ще е спънка.Попитах в лабораторията доктора какво точно е това изследване.Той ми обясни,че от възпалено гърло може да се повиши,от зъб и още много причини изтъкна.И какво,някой чиновник в здравната каса заради този CRP ще прецени,че на мен не ми действат лекарствата и ще ми ги спрат?!?!
Майната им!
Помолих го да ми напише фалшиво изследване





Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: 1969]  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано07.07.08 11:25



Това изследване вече не се изисква от НЗОК....



Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: s_ms]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 12:02



Хмммм, аз преди 25 дни си подадох документите за нов протокол. Най-надлежно ми го изискаха тоз протеин. Как и да е, касата си свърши бързо работата и вече имам нов протокол-трети поред



Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: gogo163]  
Автор1969 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 13:19



Мисля,че с gogo163 на едно и също място ходим на комисии за въпросните протоколи--в Пловдив .


Специалноо ме предупредиха по телефона да не забравя да си направя точно това изследване,наред с останалите.



Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: lvo lll]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 14:56



Мисля,че с gogo163 на едно и също място ходим на комисии за въпросните протоколи--в Пловдив
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Е да! Там е мястото! Аз съм доволен, много даже. Не е истина с какви медицински тикви се боря в нашия град. В Пловдив си работят хората и ти обръщат внимание. А това е много важно!



Тема Re: C-реактивен протеиннови [re: gogo163]  
АвторCтeфka (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 15:38



Здравейте! Някой може ли да ми каже(да ми пише)-на база на какъв документ се дава това лекарство?
Дали важи и за хора (като мен) преминали един курс на БЕТАФЕРОН.
e-mail:stefkastoeva@yahoo.com;
ststoeva@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.