Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 13.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема изследване с ЯМР  
Автор nana4 (непознат )
Публикувано17.06.06 16:28



Здравейте, лреди два месеца получих първия си пристъп и след изследване с ЯМР ми поставиха диагноза МС. Сега трябва отново да направя ЯМР, но с контрастно вещество. Едни лекари ми казват, че изследването е безопасно, а други, че облъчването е много голямо. Трябва ли да мине някакъв период от време между двете и къде е най-добре да направя втория?



Тема Re: изследване с ЯМРнови [re: nana4]  
АвторDovolen (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 09:43



Можеш смело да си направиш втори ЯМР, не е чак толкова опасно облъчването, това са електромагнитни вълни, а ние сме подложени денонощно на тях в ежедневието. Аз до сега съм си правил шест пъти ЯМР. По въпроса с контрастното вещество то се заплаща от пациента и струва около 200 лв. , но на монитора и на снимката много по ясно личат лезиите които показват развитието и наличието на болеста. Не се притеснявай направи си втори, но да ти направят и сравнение с първия, за това, където си правила първия направи и втория същият лекар да ти го "разчете" и сравни.





Тема Re: изследване с ЯМРнови [re: nana4]  
АвторGi_a (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 11:45



Здравейте!Разбирам много добре какво се изживава.Самата аз преди 5 години минах през тоя АД.А що се отнася до ЯМР-не се притеснявай.Аз в рамките на 10 дена минах 2 пъти през ЯМР,и скенера.И още съм жива.Облъчване винаги има,но по добре навреме да се започне лечението.Желая ви успех.Дано имате моя късмет.Мен ме лекува д-р Шотеков в София,"Александровска болница"Още веднъж успех.



Тема Re: изследване с ЯМРнови [re: Gi_a]  
Автор Perlichka (уникат)
Публикувано23.07.06 11:11



Най-доброто лечение е да промениш начина си на живот.
Болестта идва, за да ти покаже нещо, което пропускаш да забележиш по друг начин.
И всичко се появява първо в съзнанието, мисловните модели, в енергетиката на тялото, за да дойде моментът на диагнозата след това.

Малко нежност и много обич никога не са излишни...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.