Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 07.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отново за първите симптоми.  
Автор Veselanka (непознат )
Публикувано08.12.05 22:59



Писах във друга тема същото нещо, но реших да не развалям темата на автора и. Съжалявам, не можах да открия откъде се пуска нова тема, но сега видях.

Аз съм много притеснена, проверих целия клуб за първите симптоми, но май при всички е различно.

От няколко месеца започнах да усещам някакъв дискомфорт около врата си и гърлото. Гледаха ме, нищо нямаше в гърлото, чак сливиците ми извадиха. Ендоскопия на стомаха, итам нищо не показа. Започнах да усещам едно припарване отстрани на врата си и отпред на самата кожа на врата, също и лявата част на лицето. След това лявата ми ръка започна да изтръпва, и си стои изтръпнала постоянно. врата отзад много ме боли, мускулите около врата и рамото ми са много схванати. Аз живея в САЩ, и вече не издържам да плащам сметките за лекари тук, та Януари ще си дойда в БГ за да си направя изследвания. Странното е че нощем не изпитвам тези симптоми, само когато съм във вертикално положение. От няколко месеца започнах да усещам едно гъделичкане от кръстта надолу преди да отида по голяма нужда, само за секунди но е там. Питах гастроентеролог и той ми каза че това е нерв някъде притиснат но не е опасно. Кажете ми как е при вас, има ли симптоми нощем? Много ме е страх и нямам търпение да си отида в България. Толкова безпомощна се чувствам че не мога да ида на лекар тук( мога но цената е ужасяващя). На зрението ми нищо няма засега, както и на равновесието ми. Но главата ми гори, врата и отпред и отзад.

Аз има една много жестока катастрофа преди 10 години, след която никой не си направи труда да провери какво е повредено, та може и от там да има влияние. Ще съм благодарна на всеки който може да ми даде някаква информация за тези първи симптоми. Е-майла ми е vbeletsova@ets.org.



Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: Veselanka]  
Авторdovolen (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 12:29



Здравей, препоръчвам ти когато се върнеш в БГ да си направиш Ядрено магнитен резонанс, с направление е безплатно, а иначе 250 лв. Може и рентгенография на съответните прешлени.



Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: Veselanka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 06:29



Първо ти отговорих в другата тема, сега прехвърлям текста тук:

Това, което описваш ми напомня пове4е на проблеми тъкмо с прешлените.
Аз не съм с диагноза МС, но поради ред неприятни усещания, 4есто влизам да 4ета тук и да сравнявам.
Според всички лекари, при които съм била, при мен се касае до притискане на гръбна4ната маса и практи4ески при мен ежедневно изтръпва половината тяло(а и повече) само при движение на главата.
Мисля 4е това, което описваш, е нещо подобно. Успех с прегледите!
Така или ина4е операции в гръбна4ната област лекарите предпо4итат да отлагат до последния момент -поради рисковата зона.

И да допълня: нощем нямаш оплаквания, защото в легнало положение из4езва натоварването върху прешлените, откъдето и престава притискането на гръбна4нта маса.
Аз самата, лежейки примерно на плажа, виждам ясно всяка една 4айка на другия край на залива. Когато се изправя, само след няколко метра из4езва не само чайката, а и целият проклет хоризонт!
А на докторите общо взето им е все едно.



Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: aз]  
Автор Veselanka (непознат )
Публикувано12.12.05 20:42



Благодаря ти за отговора! Аз имам един изместен прешлен на гърба за който знам че е изместен и е възможно да е от там. На 5-ти Януари пристигам в България, и на 6-ти ми е запазен час за магнитен резонанс. Дано се окаже че е простопрешлен, а не нещо друго. Много ме е страх и мисля че това е нормално. А болката е една странна, пареща болка. И врата, иглавата отзад, и лицето понякога. А като синаведа главата към гърдите горе високо в гръбнака изпитвам много силна болка, все едно се къса нео там и ако си задържа главата така болката тръгва надолу и направо ми прилошава. Благгодаря отново за информацията която ми даде.



Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: Veselanka]  
Автор kracci (търсач)
Публикувано13.12.05 08:59



Диагнозата ще си получиш много лесно, дано не е мс. Проблемът идва след това - как, кой и с какво ще те лекува!

I like to move (it)


Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: kracci]  
Авторbianka (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 10:53



Искам да попитам нещо и аз. Леко замъгляване на едното око и болки в крайниците(костите като при грип) може ли да са симптоми на МС? Не ме боли всеки ден, но да кажем през няколко дни. Зная, че при всички е различно, но все пак. От известно време също имам и нещо като потреперване на различни мускулчета по тялото. Чела съм, че това "прескачане" на мускулите може да е в следствие на интоксикация, но аз с нищо не съм се натровила. Според вас някой от тези симптоми може ли да е сериозен повод за притеснение?
Благодаря предварително!



Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: Veselanka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 13:05



Здравей, Веселанка!

От сърце ти желая успех с прегледите! Ако/когато ти остане време би ли влязла тук да ни разкажеш какво е станало?
При мен няма такова чувство за "късане" , каквото описваш ти и което ме кара да съм още по-уверена че е именно "механи4ен" проблем.
Но, както Красси вметва, следва после да се види как и с какво ще бъдеш лекувана.
Аз самата си ходя така вече доста години, като включително съм и с по някой "Имигран"(срещу мигрена) почти ежедневно.

Преди 2 години полу4их от болницата съобщение че ще ми бъде назначен час за гръбначна пункция и... няколко нощи не можах да спя от страх.После някой явно ме забрави и въпросното изследване отпадна- засега.
При едно болнично посещение лежах в една стая с една друга жена, която мина през същата проба и видът и' никак не беше добър когато я върнаха обратно до стаята. Споменът стои у мен.
Би ми се искало да запитам как и какво се прави: ако някой, който е минал през това би искал да разкаже? Дали има упойка предварително и има ли полза от нея, колко е болката и колко продължава... Простете за молбата, може би е неуместна!

На Веселанка- още веднъж пожелание за успех! Не се притеснявай задето те е страх; аз също смятам че това е нормално.

Лек ден на всички ви!



Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: aз]  
Авторdovolen (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 13:22



Моето мнение е - без крайна нужда да не се подлагате на пункция на гръбначен мозък. Има други съвременни методи с които се постигат резултати, пункцията е взимане на ликвор от канала на гръбнака със спринцовка и е доста болезнено и опасно правят го само лекари, но и те не са безгрешни, затова не рискувайте! ЯМР дава същите резултати и е безболезнен и почти безвреден.



Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: dovolen]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 15:04



Много, МНОГО ти благодаря за отговора!
Явно е имало защо да си изгубя съня(на теория ми е ясна процедурата).
Надявам се когато(??) се наложи , да успея да убедя лекарите че не желая пункция.
Просто след два поредни МР, в които бе установено нарушение в гръбначната субстанция, не бяха сигурни какво то4но е това и...така.
Засега ми се размина, не знам какво ще бъде по-нататък.

Лек ден!



Тема Re: Отново за първите симптоми.нови [re: az]  
Автор kracci (търсач)
Публикувано13.12.05 15:59



Не нужно да ги убеждаваш! Просто им казваш че не желаеш лп и толкоз! Стига с тези инквизиции ;))))))))))

I like to move (it)



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.