Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 30.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема диагностика_тест  
Авторdga (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 10:31



3дравейте във форума. Отскоро имам симптоми, които ме тревожат. Един познат лекар- неспециалист, ми каза, че един от тестовете за ранна диагностика на МС е проверка рефлекса на коремните мускули. При мен той е налице. Доколко показателен, според вас е този тест? При вас как е? Извинявайте, че ви занимавам с тъпи въпроси, но засега, по обективни причини не могада отида на лекари търся отговорите самл



Тема Re: диагностика_тестнови [re: dga]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 13:08



Ами дотолкова показателен е, че когато липсват или са отслабени може да се приеме че е симптом на мс. Това съвсем не означава че като рефлекса е нормален категорично се отхвърля вероятна диагноза мс!
При мен например коремния рефлекс липсваше в ляво когато ме диагностицираха преди 2.5 г. Сега го имам, но леко отслабен. Имам дъщеричка на две годинки. Веднъж реших да пробвам нейния коремен рефлекс. Странно но и при нея вляво беше много слаб, а в дясно много по-жив?!
Най-сигурно мс се доказва с ядрено-магнитен резонанс. Струва 250 лв. ако нямаш направление.



Тема Re: диагностика_тестнови [re: dga]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 14:23



Прав е Краси като ви казва, че трябва да се направи ядрено-магнитен резонанс, защото би могъл да даде яснота /резонанса, не Краси[usmihvam se/ за проблема.Коремните рефлекси, според невроложката наука, при МС, ту ги има, ту ги няма и само те не са критерий за заболяването.Лекарите-неспециалисти могат само да предполагат.То и специалистите не знаят всичко, но за по-сигурно, все пак, се обръщаме към тях, а въпросите не са тъпи - на всеки му е тревожничко, когато нещо се променя със здравето.



Тема Re: диагностика_тестнови [re: lucho]  
Авторdga (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 17:15



Благодаря за отговорите и съветите. Знам че ямр е най - сигурната диагностика, но към момента не мога да отида. Не съм в България, но ще се прибера след около 2 месеца. Тогава ще отида на лекар и ямр. Дано да си внушавам и да е нещо друго. Ако ли не - присъединявам се към клуба и това е. Животът продължава.



Тема Re: диагностика_тестнови [re: dga]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано26.11.05 21:10



Хората с МС си намираме какво да научим и от тези, които са без нея, така че, в клуба си добре дошъл /изразявам само свое мнение/ и без МС. Животът е просто някакви си стотина години и би могъл да се споделя като опит.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.