Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 02.07.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема S какво най-добре се поддържате?  
АвторLost (Нерегистриран)
Публикувано13.11.05 15:02



Аю съм на Ребиф от 5 години и положението ми доста се влоши през последните 2. През първите 3 години не чувствах да съм болен от нещо, но през последните 2 се влошавам всеки ден. Искам да попитам някой който използва Авонекс или Копаксон как се чувства. Какви са отзивите ви за тези препарати? За лечение ясно че неможем да си говорим, но поне как да задържим положението? На Ребифа се залагаха големи надежди че спира процеса на болестта, но аз сега не бих го препоръчал на никой...
Приемам всчкакви съвети



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: Lost]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 09:28



За себе си мога да кажа, че се поддържам най-добре с LDN + диета.



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: Kpacи]  
Авторjujka (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 19:22



Какво е това LDN и каква е диетата ти? Аз приемах доста време Саменто и Женшен. Чувствам се добре за сега като изключим болките в краката и лесната умора. За болките в краката си мислех ча са предизвикани от нещо друго докато прочетох във форума. Свързани ли са наистина тези болки със заболяването? Аз май наистина съм много зле с информацията по темата.



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: jujka]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 17:40



LDN означава Налтрексон в малки дози. Диетата ми се състои в това да не употребявам определени продукти, определени чрез тестове за хранителна алергия.



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: jujka]  
АвторFado (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 19:09



И аз имам болки в краката, които много ме тормозят. Понякога са нетърпими, понякога намаляват леко, но си ги имам непрекъснато и е много неприятно.
Струва ми се, че не те успокоих много, но ... това е положението...



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: Fado]  
АвторLost (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 19:45



При мен това е основният проблем - болките и слабостта в краката



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: Lost]  
АвторFado (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 22:01



А как си помагаш (става въпрос за болката)? И въобще помагаш ли си някак?
Аз пия Карбамазепин за тази цел, но без резултат.



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: Fado]  
Авторlucho (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 22:36



Има ли нещо, което ви помага при тези болки. Аз нямам такива, но тук има няколко човечета, които се оплакват и казват, че не са намерили лек.Някой ми беше казал за Неуронтин или нещо подобно /сещам се в момента, а не съм сигурен в правилното изписване/, но ще попитам и ще го споделя.



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: lucho]  
АвторFado (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 02:13



Опитвала съм с Неуротин, но ефектът е почти никакъв, т. е. болката от силна става почти поносима.



Тема Re: S какво най-добре се поддържате?нови [re: Fado]  
Автор Dierdree (непознат )
Публикувано18.11.05 10:31



az sashto imam bolki v krakata, ne vseki den no ot vreme na vreme....az se poddarjam s vsekidnevni yoga uprajneniya...i dieta-na dr.Swank..ne yam niakavo meso ot 5 godini, poveche yadki (v umereno kolichestvo) plodove. i vsyakakvi zelenchutsi..
preporachvam sashto Tai-chi...akupunktura (moga da dam tel. na mnogo dobar doktor v sofia) i masaj pone edinpat v sedmitsata...

v nachaloto na zabolyavaneto byah na avonex- 6 mesetsa, no se chuvstavh ujasno i go prekratih...ottogava nishto ne vzemam...no gledam da si nabavyam vsyakakvi vitamini s plodove ejednevno, riba dva pati v sedmitsata...i kakto veche kazah nikakvi nasiteni maznini( svinsko, maslo i tem podobni...za sajalenie nikakav shokolad sashto taka...:((( ) osven tova gledam da se hranya s malko i obiknovena hrana...varena ili pechena...nikakvi fency meals...sosove,parjeni i tem podobni boklutsi..
cheta Danov i mnogo mi pomaga kato se depresiram...

s edna duma ustanovila sam si nachin na jivot saobrazen s Ms, no sashteveremnno gledam da ne mislya za bolestta mnogo mnogo i da se zanimavam s drugi neshta. dori si mislya che stana dobre che se razbolyah ot tova che da obarna vnimanie na tolkova neshta v jivota, koito inache bih prenebregnala..znam zvuchi absurdno no e po-dobre taka otkokoto samosajalenie..

moyat na-golyam problem e iztrapvane na liceto i mravuchkane po grabnaka...e mnogo e nepriyatno...no se prejivyava:))))) ako nyakoi znae lek....shte sam blagodarna da go spodeli s men.....smeq se]

bon courage :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.