Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 28.04.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Амиотрофична латерална склероза /АЛС/  
Авторmorning dew (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 15:19



Здравейте, имам нужда от вашата помощ!
Бихте ли ми казали нещо по-подробно за латералната склероза или къде мога да открия такава информация. интересува ме как протича тази болест, кои органи се засягат най-много, има ли лечение, лекарства или други начини за преодоляване на болестта.
Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: morning dew]  
АвторЙo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 08:34



Здравей
Майка ми е с тази диагноза. Болестта се характеризира с прогресивна атрофия на мусколите като фаталният край настъпва между 3 и 5 г. от поставянето на диагнозата,
За съжаление лекарство все още няма.В началото от здровната каса поемаха лечението с РИЛУТЕК/единственото лекарство, което за съжаление само забавя развитието и то незначително/, после го спряха, а цената ме от 380 евро на 28 дни е непосилна за нас.
При майка ми всичко започна от езика-той атрофира пръв,започна да не може да преглъща, спря да говори, постепенно атрофира лявата ръка, а в последно време и дясната, отслабна /от 100 кг на 52/, в момента е на легло със сонда в носа за хранене, ходи до тоалетна с наша помощ....
Този процес продължава от 4 г при нея постепенно, но рязко се влоши от май миналата година, когато преключи последния Рилутек.
Незнам защо се интересувате от тази болест, но по всеобщо мнение на специалистите в тази област това е жестоко заболяване , което е по-свирепо дори от рак.
И за болния, и за околните мъчението е невероятно

Това е
Дано не сте засегнат/а/ от ЛАС......



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Йo]  
Авторmorning dew (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 14:38



Много ти благодаря за инфото. Тази диагноза поставиха на член от семейството през есента на миналата година. За сега е засегнат само езика и то най-вече при говора. Има ли някакви специални хранителни режими - кои храни не са подходящи и кои биха могли да помогнат за забавяне на болестта? Какви витамини, минерали или някакви билки е най-добре да се приемат?
Благодаря ти предварително за времето, което ще отделиш!
с уважение



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: morning dew]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 15:27



да може да пробва с лечебно гладуване,а след това с диета-отидете в база ЯСЕН в БАНКЯ и потърсете д-р Вергиния Георгиева.тя се занимава с мс.другият месец има курс лечебно гладуване и здравната каса поема голяма част от таксата.успех и ако пробвате обезателно пишете за резултатите.



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: morning dew]  
АвторЙo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 19:17



Здравей отново
В началото майка ми гълташе трудно, но все пак гълташе.Проблемът тогава беше не толкова храната, а водата-тя почти не преминаваше през гърлото.По-лесно и беше да преглъща нещо по-гъсто/натл соковуркрем супи ит.н./Храната беше нормална-въпросът беше естествено да е по-калорична.
От витамините: Е в много големи дози /2000 мг дневно/,магнезии, желязо и всякакви комбинации в максимално допустими количества, както и комбинирани витамини. Докторите препоръчаха да взема анаболи и всякакви яйчно-протейнови шейкове/от фитнес магазини/ за натрупване на мускулна маса.
До преди 2 месеца я водих и на електростимулации и масаж-те й помагаха.
Предписаха й и някакви лекарства за мозъка, но в момента ги нямам пред мен-ще ти ги напиша утре и ако се сетя още нещо.
В общи линии това е.За съжаление обаче всичко това съвсем леко забавя нещата-проучих всички санаториуми /вкл в Банка/, изчетох всякакви възможни материали в интернет, консултирала съм се с всички специалисти в България,но от никъде не получих надежда.
Много е тежко.В момента е в най-тежката фаза...Два пъти виках бърза помощ,защото почти не можеше вече да диша.Но и 2та пъти не пожелаха да я вземат в болница поне да я эахранят-такива безнадеждни случай не приемали никъде.Има ли смисъл да коментирам???!!

Желая ти от все сърце да се запасиш с много нерви и психически да издържиш на всичко това.

Стискам палци диагнозата да е сбъркана..../има такава вероятност и това ме крепеше за известно време/

Поздрави



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Йo]  
Авторmorning dew (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 11:46



Здравей Йо!
Много ти благодаря за всичко, което написа.
За тебе мога да кажа, че си един силен човек, въпреки безпомощността!!!
Пожелавам ти от все сърце КЪСМЕТ!!!
Ако се сетиш още нещо свързано с болестта, ще се радвам да го споделиш.
Благодаря ти!



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: morning dew]  
Авторлиopи (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 11:16



Може ли да ми дадете по -подробна информация за заболяването латерална амиотрофична склероза. Бихте ли ми казали повече за самото лечение?



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: лиopи]  
АвторЙo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 18:22



Майка ми почина



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Йo]  
Авторkupa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 20:03



Приеми моите искрени съболезнования. Каквото и да кажа, в този момент, няма да е достатъчно. Дръж се!



Тема Re: Амиотрофична латерална склероза /АЛС/ [re: Йo]  
Авторdew (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 14:41



Йо, моите съболезнования за загубата на майка ти!
Искрено ти съчувствам.
Не знам какво да ти кажа... дръж се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.