Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 01.07.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема имам ли мснови  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 12:56



здравеите моля някои да ми коже имам ли мс при положение че ми е правен ямр без контраст, лумбална пункция и всякакви други изследвания. проблемът ми е в нарушено равновесие и не мога добре да си контролирам краката, главата ми е замаяна. докторите не могат да ми сложат диагнозал в александровска болница казаха че нямам мс, но един доц от плевен каза че може и да имам трябвало да си направя ямр на гръбначния мозък. кажете ми нещо за дигностицирането на мс. как наи точно мога да отхвърля или потвърдя тази диагноза за да спра с терзанията си има ли я или я няма. и ако я има да мога да се лекувам.благодаря ви



Тема Re: имам ли мснови [re: ivo]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 11:18



А л.пункцията какво показва? Има ли наличие на специфични антитела? Според мен именно лумбалната пункция е най-доказателствена за МС.



Тема Re: имам ли мснови [re: Kpacи]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано25.06.05 14:03



ми лекарите в александровска боница казаха че съм нямал мс. но един доц. каза че имам ама спинална форма каквото и да значи и сега ме кара да правя ямр на гръбначния мозък. на кого да вярвам и как мога 100процента да разбера имам или нямам мс?????????????????????



Тема Re: имам ли мснови [re: ivo]  
Авторstefo (Нерегистриран)
Публикувано25.06.05 22:18



Zdrawei,Ivo!
Nai wajnoto e da si powiarwa6 samia ti,che niamash towa zaboliawane,a shto se otnasia do simptomite ti-te moje da se duljat na mnogo drugi neshta.MS-a se dokazwa trudno i s dosta izsledwania kato Idreno-magniten rezonans,lumbalna punkcia,ewokiirani potenciali ,otonewrologi4en pregled.Poniakoga za da se ustsanowi che imash tazi bolest e neobhodimo tezi izsledwania da se powtoriat w ramkite na 6 meseca ili godina.Az lichno ti pojelawam da si ia izbiagnal,zashtoto towa kowarstwo na nikogo ne e nujno.
Spinalna forma ozna4awa,4e ima6 naru6enie w krainicite,blagodarenie na poqwili se plaki w grubna4niqt mozuk.No towa trqbwa da se dokaje ili s analiz na lumbalna punkcia ili s QMR.
Uspeh!



Тема Re: имам ли мснови [re: stefo]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 14:47



благодаря ти за отговора.лумбалната пункция според докторите не показва отклонения освен протеина които е леко завишен. а другата седмица ми предстои ямр на гръбначния мозък и ако там не се открие нищо мога ли да вярвам че 100 процента тази диагноза е отхвърлена



Тема Re: имам ли мснови [re: ivo]  
Авторstefo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 00:51



Jelaia ti i na iadreno magnitnia rezonans wsi4ko da e nared,ta za da se pouspokoi6 malko,makar,4e i towa ne e 100%-wa garancia za lipsata na MS.Sled 6 meseca do 1 godina triabwa da powtorish pone rezonansa,za da bude dostatu4no sigurno za nenali4ieto na bolestta.Powi6enieto na proteina pri punkciqta moje da bude i ot drugo ne6to,moje da se pri4ini dori ot obiknowena rana. Uspeh, Iwo!



Тема Re: имам ли мснови [re: stefo]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 07:31



и на ямр с контрастно вещество на гръбначен мозък не показа нищо. какво още трябва да направя за да отхвърля съмненията си. симптомите ми всъщност са само нарушено равновесие и главозамаиване. на ямр ми откриха голяма дискова херния на която отдавам силните болки в кръста и краката. вие какво мислите



Тема Re: имам ли мснови [re: ivo]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 08:02



мат ли някакъв финансов интерес лекарите да те вкарват в групи и да ти поставят диагноза мс. тъи като направих хиляди изследвания за мс но никаде не показва ни наи малко че имам мс, освен симтомите. но всеки нов лекар държи да повтарям едни и същи изследвания. докога кога ще се убедят имам ли мс или не. три ямр, 2пъти евокирани потенциали, лумбална пункция - никъде нищо, но те продължават да настояват да ги повтарям. може би защото не могат да открият нищо. незнам...........



Тема Re: имам ли мснови [re: ivo]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 10:10



А бе,приятел, какво си се вкопчил в тази МС? Тегли и една по-солена... и си гледай спокойствието. Ако пък случайно я имаш, тя ще си се прояви, когато и дойде времето, щеш-не щеш.
Ще те питам нещо елементарно - случва ли ти се много да ти се ходи по малка нужда, а когато отидеш, да не можеш да се изходиш, а трябва да се напъваш? Ако не искаш, не ми отговаряй.
Бъди силен! Желая ти здраве!



Тема Re: имам ли мснови [re: ddms]  
Авторdovolen (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 10:24



Ако не ти е нарушено уринирането, зрението, равновесието, умора и скованост на краката и ръцете, не се притеснявай може би не става въпрос за МС. Ако имаш МС също не се притеснявай тя ще дойде сама когато и дойде времето. Няма нищо страшно и с МС се живее, от нея ние се умира.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.