Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 13.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема катастрофа  
Автор xrender (непознат )
Публикувано01.06.05 15:18



здравеите.имам от извесно време оплакжания със изтръпжане на задната част на главата или по - точно симптома е такъв все едно мравки ми минават по нея.Преди 7 месеца имах ПТП при което си бяь ударил главата в предната част без да загубя съзнание само с лека цицина.Правил съм си пълни изследвания на кравта също и скенер на главата и в двата случая всичко е нормално.Възможно ли е тези симптони да са признак на множествена склероза и от какво се появява тази болест



Тема Re: катастрофанови [re: xrender]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 16:53



МС не възниква след удар в главата или където и да е. Нещо си се изнервил, от това ще да е...



Тема Re: катастрофанови [re: xrender]  
Автор popo_roro (непознат)
Публикувано01.06.05 17:09



Аз пък съм чувал, че камшичен удар при катастрофа е възможен спусък за стартиране на болестта. При всички положения, обаче, симптомите на МС са толкова разнообразни и съвпадат с тези на толкова други заболявания, че понякога е трудно да бъде диагностицирана. Мен например, първоначално ме "лекуваха" с успокоителни, защото мислеха, че симптомите ми са в резултат на стрес.



Тема Re: катастрофанови [re: Kpacи]  
Автор xrender (непознат )
Публикувано01.06.05 17:28



а нужно ли да си правя някакви изследвания за тези изтръпвания или да ходя при някои лекар или те сами ще отминат.



Тема Re: катастрофанови [re: xrender]  
Автор ddms (непознат )
Публикувано02.06.05 15:01



Аз отключих болестта на 23-годишна възраст в следствие на силен стрес, обаче
когато бях на около десет години, ме удариха в главата с топка (от силен шут).
По-късно усещах, че нещо със зрението ми не е наред - всичко пред очите ми трептеше, но нямах представа от какво е (било е нистагъм).
Когато започнах с изследванията, скенерът не показа огнища на МС, а само киста - може би в следствие на удара. Едва ядрено-магнитния резонанс доказа наличието на болестта. Не зная дали ударът има нещо общо с МС.Добре е да си направите такова изследване (на ЯМРезононс), поне за да се успокоите (не боли!). Няма смисъл да Ви мъчат с евокирани потенциали, лумбална пункция и т.н.



Тема Re: катастрофанови [re: ddms]  
Авторcъc мc (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 18:25



Ще е добре да не плашите човека с пункции и особено евокирани потенциали, защото и двете са си нормални изследвания и ако имаме предварителната настройка, че са ужасни като усещания, можем да си попочинем не от друго, а от естествен човешки страх.Ако за пункцията е нужен кадърен лекар, евокираните потенциали/като изследване/, са свързани с не дотам приятниусещания, но не са по-неприятни от едно здраво напиване, което все пак е доброволно и не е нужно изследване.
Травма на главата, каквато и да е, си е изключително сериозно нещо и ако имаш оплаквания - нови или остатъчни и ако е минало два-три-четири-пет месеца от първите изследвания, посъветвай се с травматолог, невролог, а защо не и психолог, и си направи нови - ЯМР или скенер и други препоръчани ти изследвания.При такава травма, МС е изключена като някакъв резултат и забрави за нея.
Успехи и дано всичко мине нормално.



Тема Re: катастрофанови [re: cъc мc]  
Автор prof.Tolpa (обикновен)
Публикувано02.06.05 19:17



Какво напиване? Какви неприятни усещания? Евокираните потенциали не беше ли изследването с квадратчетата на телевизора(ЗрителниЕП). А на другото нещо бръмчеше или пукаше (СлуховиЕП). И от двете ми се приспиваше.
Това МС-а се оказа много модерна болест. Ще взема да се възгордея. Малко да му изтръпне на някой нещо и веднага МС. По-спокойно.
Катастрофиралия, докторите нищо ли не ти казаха?

Човек може да бъде унищожен, но не и победен.


Тема Re: катастрофанови [re: prof.Tolpa]  
Авторxrender (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 14:35



hodix na dvama negrologa koito mi kazaxa che mi nqma nishto.skenera syshto ne pokaza nishto.Tova koeto me pritesnqwa e otpadnalost pri zrenieto koeto moje i da se dylji na veche 6g mi rabota s komputer i drugoto e poqwata na cherni mushici v pogleda mi koito se mestat



Тема Re: катастрофанови [re: xrender]  
Автор prof.Tolpa (обикновен)
Публикувано08.06.05 18:46



След като докторите казват, че ти няма нищо, не дърпай дявола за опашката. С притесненията, че може да си болен от гадната болест, като нищо можеш да си я докараш. Смята се, че стресът е една от възможните причини за "отпушване" на заболяването. Стрес от загуба на близък, стрес от загуба на работа, стрес при катастрофа, стресът във всичките му форми. Успокой се. Тегли една ... на всичко маловажно, а в сравнение със здравето всичко е маловажно.
Все пак, ако проблемите ти продължават, не се притеснявай да попиташ лекарите - защо, след като ти няма нищо. Понякога, някои от тях са доста немарливи, за кадърност няма да говорим.
Спокойно. МС е много рядко заболяване.

Човек може да бъде унищожен, но не и победен.


Тема Re: катастрофанови [re: prof.Tolpa]  
Авторxrender (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 15:01



mnogo Vi blagodarq veche sym znachitelno po-spokoen




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.