Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 01.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема MS и хранителни алергии  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 16:30



Здравейте,
от доста време чета из и-нета за свързаността на МС с хранителните алергии. Тази свързаност се разглежда като ключова за възникването на болестта и при спазване на подходяща диета като фактор за облекчаване на симптомите и понататъшното протичане на болестта. От доста време чета и знам тези "теории", но едва миналата седмица реших да си направя тест за хранителна алергия. Оказа се, че съм алергичен към млечни продукти, пилешко месо, мед и гъби. Особенно силна реакция на теста имах към млечните продукти. Естествено веднага изключих въпросните продукти от менюто си. Препоръчвам на всички да се тестват! Най-простият тест за 12 храни струва към 25 лв., не се покрива от здравната каса.



Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: Kpacи]  
Авторs_ms (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 18:54



Как се прави този тест и къде? Необходим ли е талон?

какво пресдтавлява теста?



Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: s_ms]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 09:33



Теста представлява 12 (към толкова продукти имаха) подкожни инжекции с разствор на тествания продукт (предполагам) на ръцете, плюс три контроли. Резултата се отчита на 20-та минута и на 24-ият час. Местата с алергична реакция почервеняват, подуват се и сърбят. Почервеняването и подуването се измерват с обикновенна линийка, ако е повече от 6 мм. е налице алергия към даденият продукт. При мен към млечните продукти на първия час се получи почервеняване и подуване към 1.7-1.8 см. и много започна да сърби. Към пилешко, мед и гъби местата почервеняха към 8-9 мм., обаче след 20-24 часа. Другите места с инжекции не се промениха изобщо.
Мисля, че във всяка поликлиника и болница се прави, при алерголог или пулмолог. Всъщност вие в София си имате цяла Медицинска академия, с факултет алергология. Съществува много по-прецизен,точен и безболезнен тест - Elisa, прави се няколко капки кръв, дори в домашни условия, обхваща 116 различни хранителни продукти, но комплекта струва 350 USD, има и по-опростен Elisa - към 41 продукта, струва 250 USD (цени в USA).



Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: Kpacи]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 11:39



Никой ли от преглеждащите този форум не реши да се тества? Може би чакате някой изтъкнат невролог да ви посъветва? Има да чакате...



Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: Kpacи]  
Автор prof.Tolpa (обикновен)
Публикувано14.06.05 18:55



Направих си го още през зимата. Личният ми лекар беше объркал направлението и се наложи да си платя прегледа(10 лв), иначе щеше да е безплатно. Питаха ме за какво искам да ме изследват, а пробите в хладилника бяха много повече от 12. Направих си тест за някои основни храни и няколко битови алергена, колкото се събраха общо на двете ми ръце. След половин час бях реагирал само на пилешко месо. Повечето хора имали реакция към него, заради антибиотиците с които тъпчат бройлерите. На въпроса ми трябва ли да ходя пак ми отговориха, че не е необходимо. След няколко часа се зачервиха пробите за риба и котки(има една такава гад в къщи), а до другата сутрин бяха станали големи почти колкото за пилешко. Издадоха ми документ, че имам алергия само към пилешко.
Котката е падала един път от седмия етаж, счупи си само единия крак. Бяло пилешко и риба са единствените меса които консумирам. Не съм забелязал да се чувствувам по-добре, когато съм ял постно.

Човек може да бъде унищожен, но не и победен.


Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: prof.Tolpa]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 19:54



Nerazumno e da upotrebiva6 to4no produktite za koito ima polojitelna reakcia.
Kakvo ob6to imat antibioticite? Preparata s koito si testvan edva li se prigotvia ot broileri. 6to za lekar ti dade tova obiasnenie?



Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: Krasi]  
Автор prof.Tolpa (обикновен)
Публикувано15.06.05 00:46



Това, че пилетата за месо ги тъпчат с разни боклуци за да не измират, го знам и без да ми го казва лекар. Може и да не са антибиотици, но са някакви лекарства. Сигурно е същото и за другия добитък, с който се храним. Добре поне, че кравите ни не са луди. А тестовете трябва да ги приготвят от храните, които се продават в магазините, а не от такива произведени във ферма за екологично чиста продукция. Така мисля.
По-смущаващо е, че личният ми лекар не може да напише свястно направление за специалист, че изследвания които в моя град се покриват от здравната каса, в твоя трябва да си ги плащаш. И това, че тебе те викат след 24 часа, а на мен след половин час ми пишат резултата. Как да им вярвам? Каква е гаранцията, че не са ми объркали и тестовете? Както писах, имаше цял хладилник със спринцовки. Никога не съм се изприщвал от храни или нещо друго, откъде да знам, че тестовете са редовни? И ако наистина имам някаква алергия към риба и поносимост към свинско, трябва ли да мина на свински пържоли при положение, че други теории за храненето при МС, препоръчват точно обратното - ядене на риба и избягването на червени меса.
Или трябва да стана вегетарианец? Да, да ...

Човек може да бъде унищожен, но не и победен.


Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: prof.Tolpa]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 08:59



А за яйчен желтък и белтък тества ли се? Много вероятно е щом имаш алергия към пилешко да имаш и към яйца. Има три вида реакции - ранна, късна и скрита. На теб са отчели само ранната реакция. Скритата може да се хване само с Yorktest, но в България не се прави. Не е уместно да търсиш някакво оправдаващо за себе си обяснение за това че имаш реакция към любима храна и да продължаваш да я ползваш! Разбери: тази МС все има някаква причина, всъщност не една. Но една от причините е точно скрита хр.алергия. При мен алергията също няма външно проявление - нито обриви, нито диарии... Преди два дни реших да повторя теста - резултата беше същия, имам алергия към пилешко и агнешко, овче и краве мляко, мед, гъби. От Септември миналата година съм ги изключил от менюто си. Повтори теста при друг лекар! Поне за пилешкото и рибата!



Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: Kpacи]  
Автор prof.Tolpa (обикновен)
Публикувано15.06.05 18:43



За жълтък, белтък и мляко беше нормално. Имаше още няколко храни, които не помня. В момента не ми се търси изследването. Когато мога ще го повторя.

Човек може да бъде унищожен, но не и победен.

Редактирано от prof.Tolpa на 15.06.05 18:46.



Тема Re: MS и хранителни алергиинови [re: prof.Tolpa]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 23:06



моля, обяснете какво общо имат алергиите с мс?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.