Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 03.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема molia za otgovor na dva vaprosa  
Авторkye (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 13:36



Nikade ne mojah da razbera neshto: uvrejdaniata koito nanasia bolestta sa samo po vreme na pristap ili sa postoianni?



Тема zabravih...нови [re: kye]  
Авторkye (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 13:44



zabravih da napisha vtoria vapros koito imam: toi e za tazi "zaguba na koordinacia". v kakvo tochno se izraziava i svarzana li e s treperene ili neshto drugo kato stranichen efekt?

Mersi na vsichki otgovorili!



Тема zashto nikoi ne mi otgovaria???нови [re: kye]  
Авторkye (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 19:00



molia wi be hora!



Тема Re: zashto nikoi ne mi otgovaria???нови [re: kye]  
Автор prof.Tolpa (непознат)
Публикувано10.08.04 22:58




Тук могат да бъдат намерени отговорите на твоите, и на много други въпроси относно МС. Ако имаш проблеми с руския, ще се опитам да ти отговоря накратко, с няколко изречения.



Тема Re: zashto nikoi ne mi otgovaria???нови [re: prof.Tolpa]  
Авторkye (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 12:39



mnogo te molia da napravish tova! opitvah da cheta ama ruskia naistina ne mi e silna strana i nishto ne razbiram



Тема Re: zashto nikoi ne mi otgovaria???нови [re: kye]  
Автор prof.Tolpa (непознат)
Публикувано11.08.04 18:14



Уврежданията при МС представляват разрушаване на миелиновата обвивка на нервите. Обратният процес (ремиелинизация) е много бавен и се наблюдва по време на ремисия, при по-леките форми и в началните фази на заболяването. При по-сериозните увреждания процесът е необратим.

Нарушения в равновесието и координацията на движенията. Причина за това са уврежданията в малкия мозък или в свързаните с него нервни пътища в гръбначния мозък. Движенията на крайниците стават объркани, неточни и несигурни. При по-тежки случаи, при определени движения се появява тремор(треперене). Като цяло бих оприличил състоянието, като след сериозна употреба на алкохол. Ако нямаш лични наблюдения мисля, че няма да ти е трудно да намериш консултанти.



Тема Re: zashto nikoi ne mi otgovaria???нови [re: prof.Tolpa]  
Авторkye (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 18:26



mersi mnogo!



Тема Re: zashto nikoi ne mi otgovaria???нови [re: prof.Tolpa]  
АвторHAДEЖДA (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 13:40



Този сайт е супер.Мисля,че е много полезен за хора които скоро са научили диагнозата си.Може да се позлзва кото наръчник в ежедневието.НО е на руски и по-младите си нямат представа от него.Няма ли някой от MS обществото или някоя организация да се заеме с превода.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.