Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 29.05.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема SOS  
АвторHинa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 16:26



От три месеца съм с диагноза МС . Но имам чувството , че живота ми се срива-всичките ми приятели ме изоставиха и забравиха за мен сякаш съм заразно болна или прокажена.Имам нужда от нови приятели и затова се надявам че ще ги открия сред вас защото има една мисъл която гласи : " Най-добре виждат в душите на хората очи които вече са плакали"



Тема Re: SOSнови [re: Hинa]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 18:40



Здравей Нина!
Не се притеснявай от "страшната" диагноза - изобщо не е толкова страшна, болестта те е "намерила" само защото си малко по-чувствителна и много по-интелигентна от другите хора. Не се опитвай да забравиш за МС-а си - както може би си разбрала той сам напомня за себе си, нагло и неумолимо. Трябва да се бориш с всички средства, а понякога и със самата себе си. Освен това не си сама в борбата, скоро ще разбереш колко може да сплоти хората една болест, на този и на още много други форуми, не само в БГ. На този свят всеки проблем има решение - така е и с МС.
Е-мейла ми е kracci@yahoo.com , ще се радвам да поддържаме контакт




Тема Здравей, Нина !нови [re: Hинa]  
Автор Perlichka (уникат)
Публикувано30.11.03 13:10



Добре дошла, макар поводът ти да не е радостен.
Бих искала, да ми пишеш за проблемите ти или ако ти е по-удобно - на кю - то.


icq 63936849
Пожелавам ти, да бъдеш силна и да поемеш живота си в ръце !


Малко нежност и много обич никога не са излишни...

Тема Re: SOSнови [re: Hинa]  
Авторsteyci (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 20:19



Здравей,Ники!!!
Не се бой и не се притеснявай от това,че повечето ти приятели са се отдръпнали и изоставили.Това само показва до каква степен са ти били истински приятели.Естествено,тежко е в такъв момент да те изоставят всички,на които си мислила,че можеш да разчиташ,но тук в този клуб има чудесни хора,на които винаги можеш да се довериш и да споделиш болката,тъгата си,както и радостта си,колкото и нищожна да е тя,покварена от коварната МС.Горе главата и смело напред,светът не свършва с болестта,напротив-трябва да покажеш,че си силна и можеш да я преодолееш,както и всичко свързано с нея!!!Стискам ти палци и ще съм с теб,макар и от разстояние.
Ако решиш да споделиш нещо и нямаш с кого ето ти моите е-mail и ICQ :
stef1977@abv.bg
ICQ:108918395



Тема Re: SOSнови [re: Hинa]  
Авторbobit (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 10:34



Ne se iadosvai. I az sam v podobna situacia ot godina i polovina. Polozenieto ne e tolkova lo6o kolkoto si misli6. Na men mi pomagat malkoto blizki hora koito mi ostanaha. V niakakva stepen mi pomaga homeopatia i rehabilitacia. Ako imas vaprosi moiat adres e bozidar tzankov@yahoo.com



Тема Re: SOSнови [re: Hинa]  
АвторHB (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 19:46



ЧНГ!! Е помисли, че има и по-лошо. Аз сам от 13 години така едни приятели се отказаха, доидоха нови и т.н. Много е трудно но няма как да са реши проблема, бъди смела и се обърни само към хубави неща, които ти носят радост! Аз съм Христо: balabanov@intech.bg Pi6i mi!



Тема Re: SOSнови [re: bobit]  
Автор тaня (SPA)
Публикувано10.01.04 20:13



ето нещо което търсих преди време :
"Надежда за болните от МS и техните семейства
Все повече изследвания доказват, че МS е свързана с проблеми на имунната система. Възможно е имунните клетки да започнат да атакуват освен често срещани вируси и бактерии, също и миелина на собствената си централна нервна система.
Пораженията, нанасяни от свободните радикали, са основен фактор за дисфункциите на имунната система. Пикногенолът спомага за възстановяване на тези функции. Активността на имунните клетки може да бъде възстановена или увеличена с негова помощ. При употреба на пикногенол броят на левкоцитите нараства.
Доказано е, че пикногенолът преминава с лекота кръвно-ликворната бариера и предпазва мозъка по няколко начина: намалява уврежданията от свободните радикали; подобрява устойчивостта на невроните към хипоксия; заздравява малките кръвоносни съдове в мозъка и подобрява кръвооросяването; намалява възпалението право пропорционално на приетата доза.
Особено важно е, че пикногенолът заздравява самата кръвно-ликворна бариера и така не допуска преминаването на левкоцити и антитела в мозъчната тъкан. Това води до намаляване на автоимунните процеси - един основен механизъм на увреждане при MS.
За болните от MS на практика комбинацията от супер антиоксидант, AFA и есенциални мастни киселини дава надежда за намаляване на пораженията от болестта и възстановяване на много функции вследствие на подобреното хранене на мозъка. Голямо предимство е безвредността и многобройните други полезни ефекти върху организма като цяло." Др П. Найденов.



Тема Re: SOSнови [re: Hинa]  
Автор pinco 78 (непознат )
Публикувано29.05.07 00:02



zdravei mnogo sageljvam za diagnozata ti az sa6to j imam tova 4e sa te izostavili priatelite ti v takav moment e mnogo li6o az sa6to si tarsj priateli sas tazi diagnoza ako re6i6 slu4aino pi6i mi na neron_78@abv.bg ili ako iska6 direktno da se 4uem po skipa julian keskinov megdu drugoto sega za parvi pat vlizam v tozi klub i mi e mnogo interesno a za tebe ne se ot4aivai medicinata napredva i se nadjvam v sledva6tite 2-3 g da izmisljt njkakvo lekarstvo 4ao za sega



Тема откъде синови [re: Hинa]  
АвторEc oт Bapнa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 00:41



Нина, защо не си казала откъде си? Ами защо пък да не се срещнем ако си от моя град? Бих ти помогнала, убедена съм. Когато преди 1 година и мен ме връхлетя МС и не можех да осъзная какво се случва с мен и бях уплашена до безкрай разговорът с един умен човек, диагностициран също с МС, ме накара да погледна по друг начин на нещата.
Гледа ли тая вечер Слави, който беше гост в шоуто си? Той също говореше за страха, който е преживял. Едно към едно както и аз, както и всеки, когото диагнозата е заварила неподготвен (кой ли пък се подготвя да бъде диагностициран в каквото и да е).



Тема Re: SOSнови [re: pinco 78]  
Авторnal (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 00:43



Здравей, Нина , не се отчайвай тук ще намериш много приятели , но помисли върху това , което се случи с теб..може би твоите приятели не са те забравили , а просто...търсят "правилният " начин за общуване с теб. Има и такъв момент..След поставянето и приемането на тази диагноза и ти не си вече същата.. в теб има промяна ..може би твоите приятели търсят начин как да не те наранят , а това също не лесно , повярвай ми..
Пиши и на мен, ако решиш ailatan@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.