Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 02.07.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Изборът на душата  
Автор Perlichka (уникат)
Публикувано07.09.03 10:44



В определен вид литература се твърди, че душата сама избира изпитанията си, в зависимост от уроците, които има да научи в поредния живот.
Така си избира момента на раждане, родителите, средата и др...
В този ред на мисли се оказва, че МС се случва като диагноза на интелигентни хора, със сложен характер, които по този начин са провокирани да трупат нови знания и усещания, както и да накарат околните им близки с по-силни характери, воля, дух, да търсят... в интерес на другите хора...

Така например, тези, които осакатяват или оплепяват и пр. в следващия си живот ставали лекари и помагали на хора с подобни проблеми.

Какво мислите ?

Малко нежност и много обич никога не са излишни...


Тема Re: Изборът на душатанови [re: Perlichka]  
АвторJordan (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 16:50



Твърде вероятно да е така,но станалото станало,не можем да върнем живота обратно.И аз съм против прекомерната употреба на лекарства,но не може да се живее и само на пост и молитва.Трябват лекарства които дори и да не излекуват то поне да спрат процеса.А това не е никак малко.От там нататък за мен започва ролята на духа,на ината, на жаждата за живот.Ако някой не иска да оздравее никой не може да му помогне.

А може би има и нещо друго........знам ли



Тема Re: Изборът на душатанови [re: Jordan]  
Автор Perlichka (уникат)
Публикувано14.11.03 17:37



Аз писах тук някъде - докато ни слагаха системи с урбазони - кризите си вървяха, организмът отслабваше , а душата - хич не се интересуваше...
Започнах да търся нещо различно и се откри едно безкрайно море от знания и възможности за избор на отделния човек...
Човек трябва маалко да рискува, да преодолее страха от неизвестното и да повярва в силите на личността си - физически, духовни, ментални, емоционални и всякакви, каквито ги има.
В човешкото тяло дреме неподозирана енергия, стига човек да може да я открие и направлява.
Йордане, тези дни се задържам повече на icq-то. Пиши ми и помисли върху онова, което ти бях пратила като предложение.

Малко нежност и много обич никога не са излишни...


Тема Re: Изборът на душатанови [re: Perlichka]  
АвторHB (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 16:24



Не само не са излишни (Малко нежност и много обич никога не са излишни...)на аз имам старшна нужда от тях!!!!!!!!!!



Тема Re: Изборът на душатанови [re: Perlichka]  
Авторselena (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 22:54



majka mi e bolna ot tazi otvratitelna i gadna bolest.No 6te vi kaja kak tia go ponasia!Niama da poviarvate!Cial jivot e rabotila ,hodila e kade li ne,obojava6e razhodkite i sega...Oba4e tova za men e 4ovek za primer,iskreno se gordea s neia,napravo i zavijdam-nikoga dosega/ot 3g./ ne se e oplakala,a usmivkata i ne sleze ot liceto!NIKOGA!I prodaljava da kazva 4e vsi4ko e nared i niama problemi,4e se 4uvstva mnogo dobre!I ako znaete kolko mnogo se usmihva!
Taka 4e na vsi4ki kazvam i pojelavam ot sarse-radvajte se i pove4e se usmihvajte-tova pomaga!



Тема Re: Изборът на душатанови [re: selena]  
Автор Spark82 (непознат )
Публикувано10.07.04 14:00



Moje bi ne e tuk mqstoto, no kakvo mislite za evtanaziqta na takiva hora?



Тема Re: Изборът на душатанови [re: Spark82]  
Автор laxmi (непознат)
Публикувано11.07.04 01:09



......a kakvo bi kazal/a,ako ni ubivat vednaga sled ustanovjavane na diagnozata???
Vuprosut ti e meko kazano neumesten....Moje bi bilo 4udesno prilaganeto na evtanazija pri prostotija...Ne misli6 li?



Тема Re: Изборът на душатанови [re: laxmi]  
Авторselena (Нерегистриран)
Публикувано12.07.04 20:08



laxmi,strahotno go kaza,tova za prostotiata,super!i si napalno prav,vse pak tova si e bolest i 4ovek se spravia s neia,niakak si,4ak pak evtanazia!!



Тема Re: Изборът на душатанови [re: selena]  
АвторVivimus (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 20:47



Не сте прави! Или поне мислите едностранчиво.
Помните ли преди една-две години в Англия една жена, болна от множествена склероза, абслолютно парализирана, с почти нефункциониращи органи съдеше държавата, за да и разрешат да я приспят. Не и позволиха. Мисля, че почина след това. Къде е правото на личен избор?
Ако си принуден да живееш такъв живот - труп с ясно съзнание - какво ли ще мислиш тогава?!



Тема Re: Изборът на душатанови [re: Vivimus]  
Автор prof.Tolpa (непознат)
Публикувано26.07.04 22:28



За евтаназията, като право на личен избор – ДА.
Но всеки Идиот да ми пъха в ръцете спринцовката с отрова ... ?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.