Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 23.06.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ентеросан МС???  
Автор Бoби_ ()
Публикувано25.06.03 16:41



Някой знае ли какво е Ентеросан МС. Един приятел от България ми прати e-mail вчера и ми е писал следното: "Skoro gledah po televiziata edin izvesten lekar- toi predstaviashe svoe lekarstvo za MS v nachalna faza- Ентеросан MS- imalo go v aptekata na ul. Krakra 24."
Чували ли сте за това лекарство и някой знае ли какво представлява?

Боби



Тема Това открих в интернетнови [re: Бoби_]  
Автор AZZA (минаващ)
Публикувано25.06.03 17:59



Произвежда се поне от 2000г. от "Биовет" - гр. Пещера.


Преди малко попаднах на това:


Във форума май има нещо, ама не знам колко върши работа




А долната информация е изнесена във вестник "Сега" на 19.10.2001г.:

Наш лек пази от менингит

Екип от Висшия институт по хранително-вкусова промишленост създаде препарат, предотвратяващ проникването на причинителите на менингита в човешкия организъм, съобщи БТА.
"Ентеросан" е серия от 8 препарата с изключително широк спектър на действие. Според създателите му това са естествени хранителни добавки, които имат ефект при лечението на диабет, възпаления на простатната жлеза, гастрити и ентерити. Таблетките могат да се ползват успешно и при стрес и лечение на доброкачествени тумори.



Биопродуктът вече е използван от над 20 000 души и е разработван в продължение на 12 години, съобщи шефът на катедрата по микробиология при ВИХВП проф. Иван Мургов.
Направените изследвания били доказали качествата на препарата да повишава отслабналата имунна защита на организма, а също и да регулира функциите на жлезите с вътрешна секреция.
Интерес към серията препарати "Ентеросан" вече е проявен и от някои клиники в чужбина, съобщи Мургов пред БТА.


За сега това открих в интернет. Ако попадна на още нещо, ще го пусна тук!



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Бoби_]  
АвторJordan (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 16:44



Дъщеря ми взема ентеросан МС
Не съм чел начина на приложение и състава му,но ми каза че е на база бактерията на киселото мляко /не съм на ти с латинския/, и е пловдивско производство.
Не се оплаква от странични ефекти



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Jordan]  
Автор lvo lllМодератор (Ag008)
Публикувано11.08.03 01:26



според дъщеря ти ... доволна ли е от лекарството Ентеросан МС ?



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: lvo lll]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 16:04



Az upotrebiavah Enterosan MS okolo mesec. Reshih da napravq pochivka i usetih che ne e mnogo lesno. naloji se da namalqvam dozata po malko, dokato spra, kato zapochnah s 6 tabletki dnevno. Reshih che pri men se e poluchilo neshto kato pristrastiavane. (kato narkotik) i vzeh reshenie da ne go izpolzvam poveche...
Lekuvashtiat mi lekar me nasochi kym Eliksirite na akad. Hlebarov - te sa na bilkova osnova i ot dva meseca gi priemam. Chuvstvam se znachitelno po-dobre s tiah. Ne iskam da vliqq s mnenieto si, vseki triabva da si preceni sam koe e po-dobro za nego.



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Бoби_]  
АвторKЛAHC (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 21:30



ЕНТЕРОСАН МС е според създателя му проф.Иван Мургов пробиотик, който има за цел да допълни прекомерно изразходваните в организма на хората с МС микроелементи.Самият професор е микробиолог и споделя, че се надява да помогне при МС.Телефони за контакт с проф.Мургов:00359 032 444 169;мобилен:0887 959 863.
Успехи!



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Meri]  
АвторKЛAHC (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 21:56



А,може би не става дума за ЕНТЕРОСАН?!?!?!?!Вижте, дали на опаковката на употребяваното от Вас лекарство пише точно ЕНТЕРОСАН.Познавам поне десетина души, които са употребявали този продукт и чак пристрастия...
Става дума за сериозно състояние - МС - и коментарите напосоки не ползуват никого.Добре е да съблюдаваме и споделяме по-сериозен тон на личните си мнения и впечатления и, и да не подвеждаме.Прочетете добре описанието на тази всъщност и по-скоро - хранителна добавка, опитайте се да потърсите причината за пристрастяването в нещо друго.Тук просто я няма.За месец прием, няма причина да имате каквито и да са оплаквания точно от ЕНТЕРОСАН МС.Ако Ви е нужна каквато и да е повече информация - насреща съм, въпреки написаното до тук.И...не съм проф.Мургов - създателя на ЕНТЕРОСАН.
С искрено уважение



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: KЛAHC]  
АвторMeri (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 12:03



Относно пристрастяването към Ентеросан - възможно е да е просто субективно впечатление и не искам да ангажирам никого с това.
Благодаря за информацията!



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Бoби_]  
АвторVivimus (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 14:16



ЕНТЕРОСАН е хранителна добавка. Мой познат го пие от дълго време и е много доволен от действието му, а аз го пия от 20-тина дена. Нямам никакви оплаквания и не усещам странични ефекти. В София може да се намери в аптеката на ул."Кракра" 24. Опаковка от 60 таблетки струва около 13 лева. Дневната доза е 4-6 таблетки дневно според опаковката, но аз пия по-малко.



Тема Данни за ЕНТЕРОСАН МСнови [re: Бoби_]  
АвторVivimus (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 09:44



ЕНТЕРОСАН® • Пробиотични хранителни добавки
Състав: Пробиотичните хранителни добавки от серията Ентеросан съдържат над 10 милиарда живи активни клетки на лактобацили и бифидни бактерии, както и метаболити от жизнената им дейност, олигозахариди, витамини и микроелементи в усвоима за организма форма. Селекционираните и включени в Пробиотичните хранителни добавки лактобацили и бифидни бактерии притежават способност да се развиват в условията на стомаха и червата, да адхезират върху чревната мукоза, да образуват млечна и други органични киселини и бактериоцини, които подтискат растежа на гнилостните и патогенни микроорганизми и ги изтласкват от биологичната ниша, тушират веществата с мутагенно и канцерогенно действие. По такъв начин възпрепятствуват растежа и разпространението на раковите клетки.
Високата концентрация на активни клетки на лактобацили и бифидни бактерии регулира равновесието на стомашно-чревната микрофлора и благоприятствува обмяната на белтъчини, мазнини, въглехидрати.
Витамините и микроелементите от състава на Пробиотичните хранителни добавки Ентеросан позволяват да се балансира нарушената калциево-фосфорна обмяна, за намаляване на костната резорбция и укрепване на костите, да се намалят отрицателните въздействия на рисковите фактори на жизнената среда, да се нормализират функциите на някои от жлезите с вътрешна секреция, за намаляване дегенерацията на мозъчните клетки. С това се подобрява нормалното функциониране на целия организъм и се засилва мунната система.
Показания и приложение: Всички пробиотични хранителни добавки от серията Ентеросан са отлични пробиотици, които помагат на организма при:
- стомашночревни инфекции, причинявани от ентеропатогенни бактерии;
- дисбактериози и дискомфорт, причинени от лекарствени средства;
- възпиране на развитието на гъбни инфекции;
- метеоризъм и др.
Високата концентрация на живи активни клетки в Ентеросан (превишаващи 10 милиарда сТи/д) осигурява на организма необходимото количество желани микроорганизми и чрез добавката на биоло-гичноактивните форми на микроелементи и витамини се внасят в организма необходимите вещества за укрепване на костната система и за намаляване на дегенерацията на мозъчните клетки.
ЕНТЕРОСАН МS: Необходим на страдащите от множествена склероза. Подобрява кръвообращението и регулирането на мускулните движения. Предотвратява схващането на мускулите, подобрява подвижността и общото физическо състояние. Действува върху изхранването на тъканите. Предпазва от гърчове в краката, изтръпване на ръцете и краката.
Препоръчителна дозировка: 3х2 табл. след хранене в продължение на 6 месеца. Следва прием 3 х 1 табл. в течение на 6 месеца.
Поддържаща доза: по 2 табл. дневно сутрин и обед след хранене.
Пробиотичните хранителни добавки се приемат след хранене, чрез изпиване с вода или прясно мляко.
Действието не настъпва мигновено, но ефектът е подчертан и траен.
Отрицателно действие върху организма не са наблюдавани.



Тема Re: Ентеросан МСнови [re: Vivimus]  
Автор lvo lllМодератор (Ag008)
Публикувано04.11.03 19:29



на опаковката
пише че ефекта не е моментален
и иска време да се прояви ... но бил траен
дано да е така ...

38лв. е месечната доза
има го в аптеката на Кракра 24

трябва да се съхранява в хладилник 2-4 градуса

Благодаря ти за инфото :)



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Бoби_]  
Автордoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 10:04



От три месеца взимам Ентеросан МС и още няколко подобни, които ми предписа д-р Мария Папазова и мога да се похваля, че се чувствам по добре от времето когато бях на инжекции с Ребиф, а то продължи три години. Болеста ми е установена с ядреномагнитен резонанс през 1999 г. в София.



Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: дoвoлeн]  
Автор lvo lllМодератор (Ag008)
Публикувано06.11.03 16:08



това са много хубави новини
можеш ли да посочиш координати на д-р Мария Папазова ?

можеш ли да кажеш на колко години си?



Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: lvo lll]  
Автор тaня (SPA)
Публикувано08.11.03 13:15



Ако си прочел предишните ми включвания, все още очаквам адрес на който да изпратя материали, в тят има и извадки от случаите на др.М.Папазова ,нейни препоръки и координати.



Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: тaня]  
Автор lvo lllМодератор (Ag008)
Публикувано09.11.03 15:49



какъв адрес
е необходим

електонен или за обикновена поща ?

ще ти дам само кажи какъв



Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: lvo lll]  
Авторdovolen (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 18:45



Необходимо е да се срещнете с д-р Папазова, тя има офис в София на ул. Алабин, входът е до старото кино Димитър Благоев и от там на втория етаж, но това тя ще Ви обясни по подробно, като си уредите срещата на GSM 0888623302. На въпроса за годините ми те сега са 57, а началото беше преди 9 години, през 1994 г. със схващане само на дясната ръка и така продължи до 1999 г., тогава се схвана и десния крак и се установи, че болеста е МС. Започнах лечение при доц.Герасимов три години на Ребиф, след което го спряха от Касата. Имах известно подобрение и от него. До сега съм имал три по-големи пристъпа, но все още ходя сам, леко куцайки. През август тази година се свързах с д-р Папазова и положението ми се стабилизира на едно ниво.



Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: dovolen]  
Автор Perlichka (уникат)
Публикувано09.11.03 20:09



Ако си в София, можеш да посетиш един кабинет на Тошко Тодоров и д-р Илиева. Там се занимават с електропунктура и куп други алтернативни техники за лечение.
Самият Тошко е болен от МС, който се е вдигнал от инвалидна количка и сега е напълно равностоен в работата с всеки друг. Малко си провлачва единият крак, но е активен да се занимава с нещо полезно, и то не само за себе си, а да помага и на други хора.
Кабинетът се намира на улуца "Будапеща" 24.
Препоръчвам го на всички от клуба - не само на теб.
....................
Един от алтернативните методи за лечение не само на тази, но и на ред други заболявания е методът на Универсалната енергия. Има теми тук за това. През м. декември ще има началните нива. Горещо ви го препоръчвам.
Човек трябва да осъзнае, че той прави избора за физическото си състояние и за здравето си.
Ако чакаш само някой друг да те лекува, така и ще си останеш болен. Всеки трябва да търси причината за състоянието си, да я осмисли и да действа. Иначе просто няма резултат.

- ако искаш, пиши ми.

Малко нежност и много обич никога не са излишни...

Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: Perlichka]  
Авторdovolen (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 21:39



Благодаря за предложението, може да опитам и това.



Тема Re: още данни за ЕНТЕРОСАН МСнови [re: Vivimus]  
Автор тaня (SPA)
Публикувано17.11.03 13:44



...Препоръчва се на МС-болните, които страдат от алергии ДА НЕ ВЗЕМАТ Ентеросан заедно с интерферонови препарати. След приключване на интерферона може да се приложи горната схема. Препоръчително е да се ограничава употребат на прясно мляко.
=6 месечния курс на добавката Етеросан излиза около 250 лева.б1 флакон от 60табл. е 13.00лв.



Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: lvo lll]  
Автор тaня (SPA)
Публикувано17.11.03 13:51



пощенски адрес. За извадки и копия от различни публикации и мнения ,за да прецените кои са обсъждани и кои мислиш че ще представляват нов интерес . Също така и допълнение на някои теми по които вече видях че е писано , но избирателно и е преустановена без да са отчетени ползите и необходимостта.



Тема Re: след колко време се наблюдава ефекта ?нови [re: Бoби_]  
Автор lvo lllМодератор (Ag008)
Публикувано17.11.03 18:49



на опаковката пише
че ефекта настъпва бавно ... но трайно

някои има лични наблюдения
кога настъпва ефекта ?



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: lvo lll]  
АвторJordan (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 17:07



Извинявай че забавих много отговора,но в нас нямам РС.
Труден въпрос ми задаваш.За нас е важно зрението да се запази дори в това състояние,и да няма пристъпи.Ако има подобрения са добре дошли.От две години няма пристъпи,това ме радва,но през това време беше на бетаферон.
Лекарите казват,че липсата му до 6 месеца не е фатална.А този срок вече изтече......Не знам какво ще стане.Може до сега да е помагало депото от бетаферона.



Тема Re: след колко време се наблюдава ефекта ?нови [re: lvo lll]  
Автор s_ms (непознат )
Публикувано19.11.03 17:35



Аз лично го приемам от около 2 седмици. Няма никакви странични ефекти. Същото мога да кажа и за положителни. Надявам се както пише в листовката резултатите да настъпят не веднага, а след определено време...



Тема Re: Добри новини ... !нови [re: Бoби_]  
Автор lvo lllМодератор (Ag008)
Публикувано27.11.03 11:24



днес минах да купя нова доза Ентеросам МС
и се заприказвах с фармацефта в аптеката на Кракра

и той ми каза че много хора се обаждали в аптеката
да изкажат благодарност ... и че има ефект лекарството

дори ми разказа за една жена която в началото ходила до аптеката
с предружител ... и след 6 мес ... вече сама си ходила ... да си купува
била много доволна от ЕнтеросанМС !!!

телефона на аптеката е 02 943 8363
а името на доктора който е направил лекарството в проф. Мургов





Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Бoби_]  
АвторVivimus (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 15:53



На този адрес може да се намери пълна информация за Ентеросан.

http://enterosan.net/begining.html



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Бoби_]  
Автор s_ms (новак)
Публикувано23.03.04 13:25





тук подробно е обяснено всичко за Ентеросан...

Редактирано от lvo lll на 23.03.04 18:43.



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: s_ms]  
Авторselena (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 13:31



Niama efekt,na majka mi go kupih ot plovdiv,dokato mi dadat goliam zor be6e,no rezultat nikakav,ne e skapo!



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: selena]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 00:16



здравейте ,моля някой който е приемал или приема ентеросан мс да сподели в форума как се чуства и дали има някакъв по продължителен ефект???



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: Бoби_]  
АвторZDRA4 (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 17:00



Приемах Етеросан МС в продалжение на три месеца,по настоиаване на мой роднина,които бе говорил с откривателите на препаратите.Има и за други заболиаваниа.Нажиарно помага на ниали хора,но на мен не ми помогна,но не ми и навреди и ниамах никакви проблеми с пиенето и спирането на препарата.Сприах го понеже не видиах полза от него.Полза имам от играта на йога всвки ден,така 4е ви првпорачвам да пробвате това.Мойе и препарата,на ниакои може да помогне.Различни организми,различни препарати помагат.

успех



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: нoв]  
Автор popo_roro (непознат)
Публикувано13.10.05 16:07



При мен също няма забележим ефект (нито положителен, нито отрицателен). Приемам Ентеросан от 4-5 месеца.



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: popo_roro]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 20:12



Аз го пия вече 2 години и половина. В момента 1табл ЕнтеросанМС+ - сутрин и една от обикновения - вечер. Помага ми предимно на отделителната система, а имаше и едно напрежение в краката - изчезна (не зная дали точно от ЕнтеросанМС).



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: ddms]  
Автор popo_roro (непознат)
Публикувано14.10.05 13:18



Точно в това е проблема при МС! При положение, че заболяването е с непредвидим ход, как човек да бъде сигурен, дали даден вид терапия действа или че полученото подобрение е вследствие на липса на пристъпи + естествено протичащо възстановяване? За съжаление много хора/организации се възползват от това и рекламират лекарства със съмнителен ефект като панацея срещу болестта...
От петгодишния си опит с МС установих, че единственото нещо, което ми е помагало забележимо при преодоляване на последиците от пристъп са кортикостероиди (Урбазон). За щастие не съм се сблъсквал със страничните му ефекти, които не са за пренебрегване.
За намаляване честотата на пристъпите се осланям на интерферони, въпреки че имат спорен резултат при мен...
Пробвал съм и какви ли не алтернативни терапии/медикаменти, но за съжаление - без ефект (надявам се да не се окаже така и за алтернативното лечение, което провеждам сега).



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: popo_roro]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 15:13



Кортикостероидите потискат имунната система и човек остава без защита срещу всякакви други инфекции.В началото подпомагат възстановяването, но после...Лично аз ги избягвам. А и интерферони и кортикостероиди едновременно?! - струва ми се, че взаимно неутрализират действието си.
Що се отнася до Ентеросана, той е безобиден. Съдържа само бактериите, които предизвикват вкисването на млякото и са част от естествената микрофлора на стомашно-чревния тракт.



Тема Re: Ентеросан МС? Алтернативно лечение?нови [re: popo_roro]  
АвторFado (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 18:14



Малко излизам от темата, но popo_roro, би ли споделил малко повече за алтернативното лечение, което провеждаш.
Благодаря предварително!



Тема Re: Ентеросан МС? Алтернативно лечение?нови [re: Fado]  
Автор popo_roro (непознат)
Публикувано16.10.05 10:50



В момента приамам главно продукти на Аква Сорс - синьозелени водорасли, коластра и есенциални мастни киселини, както и ентеросан МС и Neurobex. Не ми се иска да препоръчвам тази терапия на никого по 2 причини:
1. Вече направих грешката да препоръчам определено лечение на болен от МС и резултатът беше трагичен. Очевидно, лечението е доста индивидуално и всеки трябва да търси сам пътя си.
2. Терапията излиза доста скъпо - над 100 лв. на месец, а не съм сигурен дали в крайна сметка ще има резултат. Когато измине една година (февруари месец) и ако не съм получил пристъп дотогава, пак ще пиша във форума, защото от досегашното развитие на МС при мен съм забелязал, че получавам по 3-4 пристъпа годишно, особено есента и зимата, които са ми "силните" сезони.



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: ddms]  
Автор popo_roro (непознат)
Публикувано16.10.05 11:11



За котикостероидите съм съгласен, че определено не са перфектен избор, особено ще се касае за продължитената им или честа употреба - просто си губят ефикасността. Но когато човек няма голям избор...
Между другото откак се разболях от МС не съм боледувал... от друго.



Тема Rebifнови [re: popo_roro]  
АвторMartin (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 14:16



Podariavam Rebif 44mcgr. za okolo 6 meseca E-mail za vryzka martin_marinchev@abv.bg



Тема Re: Ентеросан МС и алергиинови [re: Бoби_]  
Авторotchaiana (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 00:37



Az sam s mnogo alergii,pochti ot vsichko,otkakto se razboliah ot MS, a tova e ot godina i polovina.Vkluchitelno imam alergia ot interferoni,kopolimeri,beltaci i razni drugi kato puh,perushina,cvetia,prah i t.n. Poneje ne moga da se ostavia na proizvpla na sadbata iskam da pochna neshto,zashtoto sled alergichen shok predi 6 meseca kasata vednaga spria vsiakakvi lekarstva.Kakvo da pravia?Niakoi moje li da mi dade minimalna garancia,che enterosan niama stranichni deistvia i ne e alergen za takiva kato man? Imam namerenie da go pochvam,no mnogo se strahuvam.



Тема Re: Ентеросан МС и алергиинови [re: otchaiana]  
Авторdovolen (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 10:13



ЕНТЕРОСАН МС е според създателя му проф.Иван Мургов пробиотик, който има за цел да допълни прекомерно изразходваните в организма на хората с МС микроелементи.Самият професор е микробиолог и споделя, че се надява да помогне при МС.Телефони за контакт с проф.Мургов:00359 032 444 169;мобилен:0887 959 863.
Успехи!
На горните телефони може да го питате и за алергийте.



Тема Re: Ентеросан МС и алергиинови [re: otchaiana]  
Авторnal (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 09:20



Опитайте витамини и минерали на компания VISION. Те не се алергични и са ефективни. Вижте www.visionbulgaria.com , www visionbalkan.com раздел ПРодукти. Пишете ми , ако имате въпроси ailatan@abv.bg. Продуктите пие моята дъщеря диагностирана с МС.



Тема Re: Ентеросан МС и алергиинови [re: otchaiana]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 10:21



Ентеросанът не е химичен продукт, а милиарди живи микроорганизми - тези, които предизвикват вкисването на млякото. Ако нямате алергия към киселото мляко (а тя би могла да бъде към самия млечен белтък, не относно лактобацилите), няма защо да се притеснявате. Успех!!!



Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: lvo lll]  
Авторblashyrkh_79 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 23:24



Бихте ли ми дали електронен адрес на д-р Мария Папазова? Благодаря Предварително.



Тема Re: координати на д-р Мария Папазова ?нови [re: blashyrkh_79]  
Авторaчo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 15:28



email на д-р Мария Папазова е mpapazova@dbv.bg



Тема Re: Данни за ЕНТЕРОСАН МСнови [re: Vivimus]  
АвторPimmy (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 19:32



Hora, chudesa niama - vseki go znae. Zapochnete da mislite s glavite si kakvo ima v tezi preparati. Davate si parite za neshta koito mojete da si dobavite po estestven put.

Podgotvete si edin dobar rejim na hranene, sus bogata na raznoobrazie hrana i zabravete za vsiakakvi sintezirani hranitelni dobavki.



Тема Re:Ентеро сан МС???нови [re: Бoби_]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 14:33



като за сефте - копие от клуб кино на клубарка с маниакална привързаност към паметната дата 10 арил - е, не е 2010 година, но това е по подразбиране.
цифроманията илюминатска не прощава.



ограмотете се по повод ГРУ

Спецназ ГРУ. Волкодавы. @История

а пък това е новата ми страница в профила.


подпис:







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.