Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 24.09.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: popo_roro]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 20:12



Аз го пия вече 2 години и половина. В момента 1табл ЕнтеросанМС+ - сутрин и една от обикновения - вечер. Помага ми предимно на отделителната система, а имаше и едно напрежение в краката - изчезна (не зная дали точно от ЕнтеросанМС).



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: ddms]  
Автор popo_roro (непознат)
Публикувано14.10.05 13:18



Точно в това е проблема при МС! При положение, че заболяването е с непредвидим ход, как човек да бъде сигурен, дали даден вид терапия действа или че полученото подобрение е вследствие на липса на пристъпи + естествено протичащо възстановяване? За съжаление много хора/организации се възползват от това и рекламират лекарства със съмнителен ефект като панацея срещу болестта...
От петгодишния си опит с МС установих, че единственото нещо, което ми е помагало забележимо при преодоляване на последиците от пристъп са кортикостероиди (Урбазон). За щастие не съм се сблъсквал със страничните му ефекти, които не са за пренебрегване.
За намаляване честотата на пристъпите се осланям на интерферони, въпреки че имат спорен резултат при мен...
Пробвал съм и какви ли не алтернативни терапии/медикаменти, но за съжаление - без ефект (надявам се да не се окаже така и за алтернативното лечение, което провеждам сега).



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: popo_roro]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 15:13



Кортикостероидите потискат имунната система и човек остава без защита срещу всякакви други инфекции.В началото подпомагат възстановяването, но после...Лично аз ги избягвам. А и интерферони и кортикостероиди едновременно?! - струва ми се, че взаимно неутрализират действието си.
Що се отнася до Ентеросана, той е безобиден. Съдържа само бактериите, които предизвикват вкисването на млякото и са част от естествената микрофлора на стомашно-чревния тракт.



Тема Re: Ентеросан МС? Алтернативно лечение?нови [re: popo_roro]  
АвторFado (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 18:14



Малко излизам от темата, но popo_roro, би ли споделил малко повече за алтернативното лечение, което провеждаш.
Благодаря предварително!



Тема Re: Ентеросан МС? Алтернативно лечение?нови [re: Fado]  
Автор popo_roro (непознат)
Публикувано16.10.05 10:50



В момента приамам главно продукти на Аква Сорс - синьозелени водорасли, коластра и есенциални мастни киселини, както и ентеросан МС и Neurobex. Не ми се иска да препоръчвам тази терапия на никого по 2 причини:
1. Вече направих грешката да препоръчам определено лечение на болен от МС и резултатът беше трагичен. Очевидно, лечението е доста индивидуално и всеки трябва да търси сам пътя си.
2. Терапията излиза доста скъпо - над 100 лв. на месец, а не съм сигурен дали в крайна сметка ще има резултат. Когато измине една година (февруари месец) и ако не съм получил пристъп дотогава, пак ще пиша във форума, защото от досегашното развитие на МС при мен съм забелязал, че получавам по 3-4 пристъпа годишно, особено есента и зимата, които са ми "силните" сезони.



Тема Re: Ентеросан МС???нови [re: ddms]  
Автор popo_roro (непознат)
Публикувано16.10.05 11:11



За котикостероидите съм съгласен, че определено не са перфектен избор, особено ще се касае за продължитената им или честа употреба - просто си губят ефикасността. Но когато човек няма голям избор...
Между другото откак се разболях от МС не съм боледувал... от друго.



Тема Rebifнови [re: popo_roro]  
АвторMartin (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 14:16



Podariavam Rebif 44mcgr. za okolo 6 meseca E-mail za vryzka martin_marinchev@abv.bg



Тема Re: Ентеросан МС и алергиинови [re: Бoби_]  
Авторotchaiana (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 00:37



Az sam s mnogo alergii,pochti ot vsichko,otkakto se razboliah ot MS, a tova e ot godina i polovina.Vkluchitelno imam alergia ot interferoni,kopolimeri,beltaci i razni drugi kato puh,perushina,cvetia,prah i t.n. Poneje ne moga da se ostavia na proizvpla na sadbata iskam da pochna neshto,zashtoto sled alergichen shok predi 6 meseca kasata vednaga spria vsiakakvi lekarstva.Kakvo da pravia?Niakoi moje li da mi dade minimalna garancia,che enterosan niama stranichni deistvia i ne e alergen za takiva kato man? Imam namerenie da go pochvam,no mnogo se strahuvam.



Тема Re: Ентеросан МС и алергиинови [re: otchaiana]  
Авторdovolen (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 10:13



ЕНТЕРОСАН МС е според създателя му проф.Иван Мургов пробиотик, който има за цел да допълни прекомерно изразходваните в организма на хората с МС микроелементи.Самият професор е микробиолог и споделя, че се надява да помогне при МС.Телефони за контакт с проф.Мургов:00359 032 444 169;мобилен:0887 959 863.
Успехи!
На горните телефони може да го питате и за алергийте.



Тема Re: Ентеросан МС и алергии [re: otchaiana]  
Авторnal (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 09:20



Опитайте витамини и минерали на компания VISION. Те не се алергични и са ефективни. Вижте www.visionbulgaria.com , www visionbalkan.com раздел ПРодукти. Пишете ми , ако имате въпроси ailatan@abv.bg. Продуктите пие моята дъщеря диагностирана с МС.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.