Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 19.05.24 
Поколения
   >> 60-160
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Абе като ви разправям, че учителите са изтрещели.!нови  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано14.11.12 13:07



Все ми казват наоколо-"У теб е причината!"



Обаче вече не знам да се смея ли да плача ли:)))...предпочитам все пак първото, обаче с Мефистофелски смях, щото пак се опитват да ми лазят по нервите:)))...оУбаче па си се кефя колко съм дЖелезна след изминатия път:)))

Нали миналата година преместихме малката в другият съседен клас поради случката и случките с нервите на предишната и класна, дето достатъчно обсъдихме тук. Първият срок беше сравнително спокойно откъм новата и класна, нямах забележки, дори ми се стори, че е искрено загрижена и внимателна към детето...е, това, че децата се деркат помежду си от рода-" върви си в твоя клас", "ти си от враговете" и т.н., тия неща не ги вземах под внимание. Казах и: "Там си за да учиш, не обръщай внимание на глупости."

Вторият срок класната им замина за Канада, защото внучето и нещо било родено много болно и да го гледа. Явно е нещо сериозно. Каза, че ще се върне да довърши с тях 4 клас и после се пенсионирала. Остави ги на някакъв заместник...то се сменяха 2-ма/от занималнята/, само и само да доизкарат криво-ляво годината. Неприятна ситуация, но се преживява.

Сега се е върнала и пак тя им е класна. Обаче това не е същият човек-спокоен и уравновесен, поне каквото впечетление ми е създала от краткото ми наблюдение. Явно тези 8 месеца са и се отразили...предполагам имат проблеми с внучето. Не смея да питам, само подочух. Но това се отразява на нервите и и облъчването , което прави наоколо. Навиква децата злостно...изразни средства като :"Изчезвайте от класната стая, Марш!"../това от днес например, защото няколко деца с еобъркали и останали в стаята, а не излезли в коридорите, а стаята и трябвало за някакъв обявен извънреден час по музика или нещо подобно. Пише каквото пише на дъската, някои са по-бавни, обаче тя трие и казва-Да сте преписали!...абе тъпо поведение накратко, но хайд еда приемем има и такива моменти.

Това, ч ес нея нещо не е наред го усетих още на 15.09, когато детето и подаде едни бонбони. Учителката без да я погледне и поздрави, взе кутията като си говореше с разни родители, от тия дето само висят покрай даскалите и все нещо имат да им кажат:).
Тогава детето се смути и даже не пожела да влезе с класа и учителката официално от двора, а стоя до мен, колкото и да я подканях. /аз стоях на около 5 метра отстрани и специално наблюдавах и видях какво точно стана, не си и направих труда да ида да я поздравя за 15.09 и че се е върнала...абе в тия неща хич ме няма да се усуквам около даскалите:)/

Тогава взех решение да не посещавам никакви родителски срещи и да минимилизирам контактите си с нея и изобщо школото до минимум. Платих им там каквото трябваше за помагалата /прословутите измислени помагала, отказах онези, които НЕ били задължителни, но било желателно да се закупят все пак:)))...не виждам по-каква логика:))...изпращайки парите по детето и до тук!

На 3 пъти и пращам бележки на класната-лично написани от мен за неща, които бих могла да и се обадя, но не ми се хаби телефона за подобни разговори. Както знаете тегаво ми е да общувам с БГ учители:)))..Благодарна съм и, че и тя не ме безпокои:))

Едната бележка беше там да не играе поне 2 седмици физическо след боледуване, докато нямаха още парно. Другата беше за извинения на отсъствия по дом. причини за 1 ден и третата във връзка с казус, който съм приложила като последващо мнение, защото не знам как да го приложа като файл;))...сори:)

Това е -жалба. Всъщност пуснах жалба /то май не се пишеше вече така, но аз по стар образец/ с входящ номер, след като стана нещо странно като реакция от учителката, след третата ми бележка...демек супер официална, по указаният ред в канцеларията. Ако и на който му се чете, да заповяда и да ми сподели права ли съм????:))...все пак тема да има..въпрос определено има

Жалбата пуснах вчера, никой още не ми се е обажал...днес детето е видяла класната си да излиза от кабинета на зам. директора и е държала в ръка моите 3 бележки, които съм и пращала.

Под този копирам съдържанието на жалбата.

А за психо състоянието на изтрещелите даскали даже и не ми се повдига пак въпрос...разни подобни облъчват децата ни, всяват интриги и смут в душите им. Старая се да минимилизирам щетите и утре и вдругиден пак няма да я пусна в това свърталище наречено съвременно БГ училище

Извинявам се ...то дълго станало:))...

Редактирано от Lira Emerald на 14.11.12 13:15.



Тема Re: Жалбатанови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано14.11.12 13:11



До г-жа Велинова-зам. Директор на 126-то у-ще
София

ЖАЛБА

Oт Оливера Арнаудова-Попова
Майка на Марина Попова от 4А клас при 126-то у-ще/София


Г-жа Велинова, настоящото го пиша във връзка с възникнал инцидент, свързан с дъщеря ми Марина Попова, ученичка от 4А клас в повереното ви училище.

Накратко: Преди седмица ми се наложи много спешно да позвъня на дъщеря си по телефона. Случва се за първи път по време на учебни занимания, откакто дъщеря ми е ученичка във вашето училище, но случаят не търпеше отлагане. Наложило се е да излезе от клас за да говори. Казах и да изкаже съжаление, че и се е наложило да смути за кратко учебният процес. В този момент класната и г-жа Йорданова им е правила диктовка на текст, който трябва след това у дома да преразкажат и предадат преразказа на следващият път за проверка. Казала им е, че преразказа е задължителен, ще проверява. Детето е записало част от текста. Когато се връща в клас, учителката вече е свършила диктовката. Марина е помолила съученичката си по чин да препише остатъка, но в първият момент е получила отказ. В последствие другото дете е предложило да и даде текста, но в този момент е бил звънеца и е трябвало да си тръгнат. Марина се прибра и се притесняваше, че няма текста, който трябва да преразкаже. На въпросът ми защо не е искала текста и от други деца, каза, че и е неудобно, защото се притеснява да им иска. До тук сякаш историята е банална...

Когато дойде денят, когато трябва да предадат преразказите, поради притесненията на Марина и нежеланието и даже да иде на училище, защото няма текста в/у който да направи преразказа, написах бележка до г-жа Йорданова в която я моля, подчертавам –моля, да не изисква преразказа от нея, описвайки и гореказаното, изказах и мнение, че това с отказ на другото дете по чин да предостави текста да си го препише е притеснително, намеквам за взаимотношенията межди децата един вид, но притеснително за мен е, че и учителката знаейки, че Марина е пропуснала текста не и е предложила лично да си го допрепише. Предполагам госпожата пази бележката, може да ви я покаже. /факт е, че Марина не се обърнала към госпожата с молба за текста!/..но обективно приемам и факта, че госпожата не е длъжна да го прави.

Учителката е прочела бележката, събрала е и нейната-празна тетрадка. До тук всичко е нормално бих казала.
Причината за тази ми жалба е за случилото се след това. Госпожата след като прочита бележката, се изправя пред класа в час и прави публична забележка на Марина коментирайки бележката, която аз съм изпратила и въобще моята форма на комуникация с нея. Обръща се с нея с изказване и видимо набеждаване: „Марина, кога ще кажеш на майка си един път-Мамо, аз излъгах!”....учудването на Марина е за какво е излъгала!!! Това не може да разбере и до момента, както и аз.

Ефекта на манипулативното действие на госпожата е дало своят резултат. Марина силно се е засрамила и сконфузила, децата са се обръщали към нея, защо злепоставяла учителката си и т.н. С това действие на госпожата определено ми се потвърждава мнението за манипулативно, умишленото смачкване на самочувствието и умело „поставяне на място” на неудобните!!!

В междучасието ми се обади много обезпокоена, че иска да си тръгва, че децата и говорели разни неща, но я убедих да остане и да бъде силна и да си отстоява правотата. Обясних и, че госпожата и не е права да манипулира по този начин децата и да изразява нещо лично пред класа, което съм и споделила в бележка лично до нея.

Искам да ви кажа, е от началото на учебната година не съм идвала до училището. За себе си съм взела решение в знак на мой и на баща и протест срещу достатъчно причини свързани с образователната ни система /всеизвестни на всички/ да не посещаваме и родителски срещи, както и да минимализирам контактите си с учителите, освен, ако не е изключително наложително. Каквото трябва да се плати сме го направили! От детето си изискваме редовно посещение на занаятията и полагане на усилия според възможностите и да се справя с материала.
Не съм безпокоила госпожата и по телефон по никакъв случай и повод от началото на учебната година. Реших, че ако имам какво да и съобщавам, писмения вариант е най-подходящата и видна форма.

Възмутена съм от НЕПЕДАГОГИЧЕСКАТА постъпка на г-жа Йорданова да намесва децата и създава интриги и конфликти, след като комуникацията касае лично нея, Марина и мен в случая! Ако има някакви забележки или иска нещо да ми съобщи, нека се обади по телефона, да ми напише отговор или да изиска мое посещение при нея. Но не по този непристоен начин на манипулация и излагане детето на притеснения да оперира с психиката на Марина и да въздейства и настройва съучениците и, които в болшинството и са достатъчно преднамерени към детето дошло от „другият клас”! Бележката съм написала аз и ако трябва с някой да разговарям това съм пак аз.

Следствие тази постъпка моето и доверието на детето към учителката и е сринато! Полагам усилия да възстановя баланса за да довъши сравнително спокойно учебната си година. Опасенията ми обаче за придобито „лично отношение” към детето, следствие това, че съм родител, който държи да е запознат с отношението към дъщеря ми и излагам открито забележките си, поемайки риска на субективното последващо отношение.

Ако г-жа Йорданова е съвестен педагог и човек, най-малкото е трябвало лично насаме да извика Марина и да сподели с нея каквото трябва, без да постъпва импулсивно след прочита на бележката или да поиска контакт с мен!

Счетох за необходимо да ви запозная със случая. Надявам се да вземете отношение и да получа потвърждение, че жалбата ми е прочетена и взета под внимание.
Благодаря!

П.с. Бихме били удовлетворени да знаем за какво лъже Марина!



С уважение: ................................................ София, 13.11.2012г.
Оливера Арнаудова-Попова



Тема Re: Oще нещо важно по случаят!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано14.11.12 13:47



Щерката ми каза, че след като нейната съученичка по чин и е отказала да и даде текста, а после накрая, малко преди да бие звънеца и предложила да препише, но нямало време...звънецът, разбързала се и т.н. Та въпросната съученичка отишла при класната им и и казала, че Марина няма текста, но тя бърза и не може да остане да я чака да го преписва, реакцията на учителката била: "Да не е говорила по телефона!".

Това моята го разбира от съученичката си, която се върнала и и казала какво е казала класната. Тогава нашата съвсем се стегнала и отказала да мисли за текста и как да го набави... всъщност подобно нещо и се случва за първи път.

Факт е, че това не съм описала в жалбата, защото имах някакво прдчувствие, което се оказа вярно!!! Когато моята днес я питала дали ще потвърди устно какво и е казала учителката, ако я викнат за изясняване при зам. директора онова дете и отговорило-" Ти си измисляш"!!!.

Нашата само ми се обади да ми каже , защо така и отговорила еди коя си...казах и като се върне ще и обясня.

Та е ясна работата, явно имало е разговор...даскалите се измятат и се въртят като фурнаджийски лопати, станали са безкрупулно нагли!

Та нека се знае и ако ме четат някои родители с малчовци да не правят само мили физиономии пред подобни лицемери, наречени БГ учител...пфу, отврат!



Редактирано от Lira Emerald на 14.11.12 13:49.



Тема Re: Oще нещо важно по случаят!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано14.11.12 14:08



Съжалявам за случката с теб и Марина!
Престараваш се. В тая ситуация виждам теб като провокирала събитието. Имало е нужда още в същия ден да се извиниш на учителката за прекъснатото контролно. А Марина да си знае - при контролно или изпитване - да си спира телефона или поне да не го вдига по това време, като през цялото време на часовете следва да е без звук.
Дано няма лоши развития за детето!
Успех!



WALL·E

Тема Re: Не си ме прочел...нови [re: Haглeц]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано14.11.12 14:19



...и пак ще стане развален телефон:)

НЕ Е БИЛО КОНТРОЛНО!
Просто час по български и тя им правила диктовка, по която да си правят преразказ в къщи...Това е...никакво изпитване или контролно. На следващият ден да и го занесат в тетрадката по преразказ-за домашно.

Телефонът е абсурд да се спира...МОЕ УКАЗАНИЕ! Веднъж го направи и после блокира пин и пук кода, та плащахме за нова сим карта...а това само да пуска или намалява звука пак не става, ще го разбъзика. Не и звъня, / в телефона са само номерата на баща и и моят/, ако и звънне, означава, че е много спешно значи , та случаят беше много спешен...не ме карай да споделям защо!

На училището нямаме вяра, ако ние не си опазим децата, там няма никаква заинтересованост, там е зверилник!!!

Лоши развития за детето няма да има, само да посмеят!...сега чакам обаждането им или писмен отговор и ако не е удовлетворителен, следва инспектората...ще ги повдигна пак малко от летаргията тук-там:))...да видим за какво лъже, това ми е най-важното /защото знам случката в детайли...и неврастенията на даскалката не мисля да я поощрявам:)...и защо я злепоставя и петни пред класа лелката даскалка ньедна/за мен тя вече е "госпожа кръгла 0"...абе и да си кротувам пак недоволни, както виждаш...ни им се вясвам, ни нищо, а пак ме дърлят за лъвската опашка!



Редактирано от Lira Emerald на 14.11.12 14:24.



Тема Re: Абе като ви разправям, че учителите са изтрещели.!нови [re: Lira Emerald]  
Автор anbra (аз)
Публикувано14.11.12 14:29



Пази си нервите...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Oще нещо важно по случаят!нови [re: Haглeц]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано14.11.12 14:33



Имало е нужда още в същия ден да се извиниш на учителката

Не ме разсмивай...аз да се извинявам на даскалка дето вече ми е в папка- "под наблюдение"-ЗАБРАВИ!...само я чаках да се издъни, дадох и тоя шанс, признавам!...Та извинения особено след злополучният ми опит с подобни откакто станахме ученици, то и в детската градина не бяха съвсем свЕт-НЯКОИ:)...та имам си обица на ухото...хаха:)))



Демек-ТЦ!

Направо си се представям как се извинявам на нЕкой даскал дето го усещам, че нещо е станал нечитав...ти ме уби с това предложение:)))



Тема Re: Абе като ви разправям, че учителите са изтрещели.!нови [re: anbra]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано14.11.12 14:37



Нервите са ми Ок:))...тамън отдавна не бях се занимавала с тия училищните особи...замалко да си помисля, че някъде аз не съм била права и да го ударя на съвест и разкаяние... и пак ме опровергаха:))))



Сега поне знам и съм спокойна, че всичко си е по старому...
Спокич...абсолютли съм спокойна, друг трябва да се безпокои, че ми е привлякъл Фниманието



Тема Re: Абе като ви разправям, че учителите са изтрещели.!нови [re: Lira Emerald]  
Автор anbra (аз)
Публикувано14.11.12 14:38



Имаш поне още 8 години в училище...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Oще нещо важно по случаят!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Haглeц (Чуций)
Публикувано14.11.12 14:45



Тогава твоят единствено удобен вариант е частното, индивидуално училище, платено изцяло от теб. Тогава би имала пълното право на всякакви пазарлъци и претенции.
Сега е трудно да ги наложиш точно по твоя модел и ти е гарантирано продължаване на проблемите. А това изобщо не е от полза на детето ти.
Инък, по отношение на общото ниво на училищата съм съгласен по много точки с теб, но все пак в случая имаш конкретен казус и няма нужда от това да се разпростираме в негативизма си, а да търсим решения и то съвместни с неприятни нам хора.
Т`ва`й, Минке!



WALL·E


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.